Soda kullanan var mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ALPEREN tarafından 21 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar Beypazarı Maden suyunu kullanmayanlar için tavsiye ederim günde iki adet içerim malum ortalama bir insana göre çok yemek yemem iki adet içmeme neden oluyor...birde illa aromalı içecekseniz aromasını kendiniz yapın. vişne suyu alın ve maden suyu ile istediğiniz tadı yakalayana kadar karıştırın mükemmel bir kokteyl ortaya çıkıyor aromalı maden sularından çok daha lezzetli. birde günde bir defa maden suyunun bir avuç kadarı ile yüzümü yıkamaya özen gösteriyorum. yüzdeki yaşlı gösteren etkilere karşı kullanılıyor, onu bilmem ama sivilcelere çok faydalı olduğu kesin...

mide tembelleşmesin diye az içilmesi tavsiye ediliyor fakat avrupalılar su yerine nerdeyse soda içer (maden suyu bile değil) bu bence bir kola-meşrubat sektörü gibi gelişmiş olmamasınsan kaynaklanıyor , maden suyu iyi tanıtılmıyor... günde 2.5 litre kola içip yok abi maden suyu mideyi deler diye içmeyen insanları bile biliyorum. tıpkı yok mantar yemem zehirli olabilir deyip siyanür içmeye benziyor...
    neyse yukarda atakan_irresistable arkadaşımız günlük limiti yazmış 1 litre nerdeyse günlük 5 adet maden suyu şişesine bedelmiş....

maden suyu içmeye devam...

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ağustos 2008
  2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bide sayın castorpollux maden suyunun hazma bi faydası yok sadece insanı carbon gazı neticesiyle rahatlatmaktadır . eskilerin tabiri vardır "içilmesi mideyi deler" diye tamamen yanlış uzman doktorlar günde 2 litreye kadar musama göstermektedirler. fakat litre başına hesap edersek litre/mg 350 calsium 2 litrede 700 eder fazlası ve yiyecekler bakımından 100 gr peynirde 550-914 arası kalsium mevcuttur buda böbrek taşı oluşumuna zamin hazırlamaktadır. ve m.suyundaki calsiumun emeilimi yüksektir. ayarlamayı iyi yapmöalıyız.

castorpollux bunu beğendi.
  3. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Antreman sırasında kaybettiğimiz bazı mineralleri yerine koymak için maden suyu yararlı olabilir. Bu nedenle her antreman sonrası 1 şişe Beypazarı maden suyu tüketiyorum

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bence az ben 1 litre tüketmekteyim gerçi aldığınız m.suyunun ixdexine bakınız nitrat varmı yokmu mümkün mertebe nitrattan kaçınınız.

Sayfayı Paylaş