Smith machine bench press sorusu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jv1907 tarafından 28 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jv1907

jv1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabayaklasik 3.5 aydir vucut gelistirmeyle ilgileniyorum gittigim salonda smith machine var ve sadece bunda bench press yapabiliyorum düz bench sehpasi yok yani ve duydugum kadariyla smith machine fazla gelistirmiyormus ve dengesiz gelistiriyormus benim zaten sag goguste cok hafif bi kemik cikintisi var daha kotu olur diye korkuyorum sizce smith machine ile bench calismaya devam edeyim mi yoksa napayim gittigim salon belediyenin cunku yakinlarda baska yok ulasimim cok sorun olur o yuzden ona gidiyorum yardim ederseniz sevinirim

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    smith machine olup bench sehpası olmaması biraz saçma aslında :D. Smith makinesindede olur bench press ama düz bench kadar etkili olucağını sanmıyorum.Düz bench ile hemdaha çok kas gelişimi hem kuvvet gelişimi sağlarsın.Smith makinesi yerine presslerini dumbellar ile gerçekleştirebilirsin.

3. berkay7743

berkay7743 Üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    103
    Hocam smith machineye hiç alışma flat benchte çok zorlanırsın sonradan

4. jv1907

jv1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim cevap verdiğin için smith machinede de duz şekilde yapıyorum benchi bide dumbbell ile yapilinca parçalamaya yönelik olduğunu duymuştum benim hacim kazanmam ve kilo almam lazim cunku 1.82 boy 56 kgyim baya zayifim yani şuan o yuzden dumbbell olur mu fly yapsam hacime yonelik olur mu bide smith hiç geliştirmez mi yani

Anladım tesekkur ederim cevabin içinde napmam lazım o sonradan geçersem zorlanma disinda ne eksisi olur yani gelişmez mi veya gozle gorulecek kadar dengesiz gelişim mi olur nasil calisayim

berkay7743 bunu beğendi.
  5. berkay7743

berkay7743 Üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    103
    zorlanma dışında etkisi olmaz gelişir ama eksik gelişir smith machinede incline ayarlayıp 90 kg 6 tekrar bastın diyelim flat düz benchte 90 kg 4 tekrarı zor basarsın sonradan çok zorlar seni smith machine hiç kullanma derim

6. jv1907

jv1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Salon değiştirme olayı da biraz zor o zaman napsam ki ben yani eksik gelişirden kastın ne mesela onu bi açıklarsan sevinirim bide smith kullanmadan nasıl çalışabilirim goguse hacim kazandırmaya yönelik tesekkurler tekrar

7. berkay7743

berkay7743 Üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    103
    eksikten kastım benchte kilo arttırman sonradan zor olur onun dışında ne olur body buildingten iyi anlayan bir arkadaş açıklasın ama şunu cevaplayabilirim dumbell bench press incline dumbell bench press işini görür

8. jv1907

jv1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim cevabın için
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2016 ---
    Arkadasin dedigi gibi cok iyi anlayan biri machine ile nasil bi gelisme olacagini aciklayabilirse sevinirim ya goguste tesekkurler simdiden

berkay7743 bunu beğendi.
  9. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Smith machinede illa gelişim olur tabiki ama smith ile sadece itme yapıyorsun yani yardımcı kas gruplarını kullanmıyorsun.Düz flat benchte ise göğüs çalışırken ön omuz,triceps te zorlanıyor bu sayede güç artıyor.Ayrıca parçalama hareketi diye bir hareket yoktur dumbell ilede hacim alırsın hacim-parçalama olayı beslenmeden geçer.

10. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    nasl bench press yok öyle salon mu olur bildiğim smith olmaz da. o zaman yapacak bişe yok smith te yapacaksn. 2 si varsada serbest ağirlik daha iyi olur denge kaslarda devreye giriyor. Şimdi makine sabit oldugu için düz alşirsin serbeste geçtiginde zorlanman kaçinilmaz bence.

11. jv1907

jv1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkur ederim cevaplariniz için benim asıl korkum gelişme konusundaydı salon değişince de artık zorlansakta alışacaz mecbur yapcak bisey yok

12. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    18
    Millet sakatlamasın diye koymamışlardır. Smith de sakatlanmak daha zor:) ama isteyen başarır tabi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş