Slap Lezyonu Tip 2

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ScMaSteR tarafından 22 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ScMaSteR

ScMaSteR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Arkadaşlar,
    Çekilen MR sonucu doktor slap lezyonu tip2 teşhisini koydu(sağ omzum). 3 hafta , haftada 3 gün fizik tedaviye gideceğim eğer daha sonrasında ağrı devam ederse ameliyat olmam gerekiyormuş, bu sorunu yaşıyan ve deneyimlerini anlatıcak birileri varmı?

Bu arada koşu,karın-bacak hareketleri falan yapsam risk teşkil eder mi?

Teşekkürler.

2. lordbarbaros

lordbarbaros Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, ben 23 Ekim 2014 tarihinde SLAP ameliyatı oldum. acaba sen de ameliyat oldun mu? Olduysan durumun nasıl acaba?

3. white-21

white-21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    emre
    Yer:
    istanbul
    kardeşim mrb, bende de tip2 slap lezyonu teşhisi kondu. 3 aydır çekiyorum herhangi birşey yapmadım, buz uygulaması ile geçmesini bekliceksin dedi doktor. cok iyi bir doktora gittim. geçmezse artoskopi ile dikilmesi gerek dedi. senin durumun nedir? süreci anlatırmısın bana acaba? nasıl oldun?
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mart 2016 ---
    kardeşim mrb, bende de tip2 slap lezyonu teşhisi kondu. 3 aydır çekiyorum herhangi birşey yapmadım, buz uygulaması ile geçmesini bekliceksin dedi doktor. cok iyi bir doktora gittim. geçmezse artoskopi ile dikilmesi gerek dedi. senin durumun nedir? süreci anlatırmısın bana acaba?

4. ScMaSteR

ScMaSteR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,

Oncelikle gecmis olsun ben 1-2 sene spora ara verdim sonra tekrar basladigimda nuksetti agri su an tricepsimde boynumun arkasinda ve bu slap bolgerinde yirtiklarim var en kuvvetli antremanlarimi cikarabiliyorum :) benim tavsiyem ameliyat isine hic girme boyle bir yirtik icin gerek yok sonucta profesyonel sporcu degilsin, 1-2 ay ara ver o bolgeyi hic zorlama. Sonra tekrar baslamadan antremanlara 1-2 hafta boyunca fizik tedavi harektleri var internette videolar fln rotator cuff sakatligi icin onlari yap her gun, sonra ufak ufak bala antremanlara her antremandan once ekstra bolgenin isit ozellikle extension hareketlerini yap cableda(disa acis hareketi cok onemli) sonra dedigim gibi goruceksin orasi kuvvetlenicek ve istedigin antrmanlari cikaricaksin. Kuvvetlendirme cok onemli, benim hala yirtik ;)

Sorun olursa ozelden yazabilirsin her turlu yardimi etmeye calisirim.

Gecmis olsun

5. white-21

white-21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    emre
    Yer:
    istanbul
    kardeşim özelden yazdım bakabilir misinn