Skolyoz ve Karın Kası

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berkay- tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Berkay-

Berkay- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar belki bilenleriniz vardır skolyoz omurgadaki eğriliktir, farklı derecelerde olabilir.Ameliyata kadar gitmesine rağmen bana doktor korse bile vermedi omurgayı dik tutmak için.Önemli değil dedi.Şimdiki derdim ise bu omurga eğriliği sol kaburga kemiğime baskı yaptığı için hafif dışarı doğru çıkık durması.Karın kaslarım gözüküyor fakat sıkınca kaburga kemiği iyice ortaya çıkıyor ve asimetrik bir görüntü ortaya çıkıyor.

Merak ettiğim şey ise yan taraftaki adını bilmediğim (oblique tarzı bir şeydi sanırsam) kasları çalıştırırsam acaba bu çıkıklık azalabilirmi?Bir de ben istemsiz olarak birden kilo verdim yediklerim baya azaldı iştahım kesildi ondan sonra gaza gelip spora başladım.Sanıyorum birden kilo verdiğim için fazladan derim var.Örneğin ön kolumu sıkıyorum üstünde çok ince deri olduğunu anladığım bir tabaka var fakat çekince hiç acımıyor ve çok uzuyor lastik gibi.Zamanla derinin de toparlanması bu asimetrik görüntünün ortadan kalkmasına yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler şimdiden :)

Sayfayı Paylaş