Skinny Fat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sazorr tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sazorr

Sazorr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaslar. Forumda daha yeniyim.Siz bilgili arkadaşlara daha danışacağım çok şey olucak. Ben yıllardır vücudumdan şikayetciyim. Çok yağlı bir vücudum var.3 aydır spor salonuna gidiyorum l carnitine kullanıp kardio yaptım ve 7 kilo verdim. Beslememe de dikkat etmeme rağmen kilo versemde yağları yakamadım.Ve bir arkadaşım skinny fat oldugumu soyledı.Nasıl geçer bu skinny fat. Bel ve göğüs bölgem aşırı yağlı.
    Kilom 72 Boyum 180

2. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Mümkünse yağ oranını ölçtür. Kilonu 64-65 lere çekmeye çalış. Yağdan, şekerden uzak dur ve kardioya devam et.

3. Sazorr

Sazorr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    65 kilo az degil mi 180 boya gore

Son düzenleme: 20 Haziran 2014
  4. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    72 kilo normal sayılabilir ama çok yağlı olduğun için biraz daha yağ yakıp 64-65 kilolara indikten sonra üstüne kas kütlesi koyarak kilosunu arttırabilirsin. Ben başladığımda boyum 1.80 , kilom 72'ydi. Yıllardır amatör ve profesyonel basketbol oynadığım için yağsız bir vücudum vardı

Son düzenleme: 20 Haziran 2014
  5. Sazorr

Sazorr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bolgesel Agirlik ve sonrasinda kardio programli calismayi dusunuyorum. Toparlar heralde vucut

6. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Mutlaka toparlar çalışmaya devam :)

7. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bu tip vucudu olanın nasıl o yağlardan kurtulamıyacağına dair bir şey söyleyemiyorum. ama neleri yapsanda o yağlardan kurtulamıyacağını iyi biliyorum.

Öncelikle ağırlık çalışıp yağ, tuz, şeker,un bunları 1 yıl kessende 10 kilo versende bu göbek, göğüs, kalça, yağlarından kurtulamıyorsun. her gün aksatmadan karbonhidratı minumuma indirsen, yağ hiç almasan veya sadece badem, fırstık,zeytin gibi doğal yağlardan orantılı olarak alsan, akşam saat 8 den sonra kesinlikle ağzına birşey koymasan, sürekli düzenli bilinçli ağırlık çalışsan'da ,spordan önce/sonra whey protein tozu/bca/karatin/L kartin/cla/ kullansan, sabah akşam omega 3/multivitamin kullansan, diğer öğünlerde tavuk/hindi göğsü/ton balığı yesen ve sabahları yumurta yulaf süt ile beslensen ve bu söylediklerimi günü gününe nizamı nizamına saati saatine yapasanda, karın kaslarını vucut kaslarını gözlemlesen elinle hissetsende o yağlardan kattiyen kurtulamıyorsun.

Bence bunun bir tek sebebi olabilir. karbonhidratı ve yağı azaltıp proteni çoğaltsan'da bu vucut metabolizması otomatikman proteini yağa çeviriyor, vucuttaki yağı belli anlarda kullansa bile bunu kas ile birlikte eriterek yapıyor. dolayısı ile sen vucuda istediğin kadar protein bas, vucut eksik kalan kalori'yi protein'i dönüştürerek yapıyor, bu sebeple vucut yağ oranı çok fazla değişmeden kas yap/yağ yap modunda bir kısır döngü sürekli devam ediyor.bence bu vucut tipi kas olarak zaten tamamen erimiştir yağdan adam olmuştur, bana kalırsa kesinlikle kas yapma aşamasına girmeden direk yağ,karbonhidrat,protein ayrım gözetmeksizin üçünü birden minumuma düşürmek vucuttaki tüm kötü yağı eritecektir, ondan sonra bu temiz temel üstüne protein karbonhidrat yağ üçlüsünü oranlıyarak deneme yanılma yoluyla kas çalışmalarına başlanmalıdır.bu şekilde'de hala vucut eski alışkanlığını devam ettirme eğlimine girip göbek,göğüs,kalça,bel etrafında yağ depolamaya devam ederse bu tip vucut için yapacak birşey yok demektir, bu durumda kas yapmak yerine yağ, karbonhidrat, protein yeterli düşük oranlarda tüketip egzersiz yapıp sportif,canlı bir vucut olarak kalmak en mantıklısı olacaktır.

Kısca denenecek tek çare; önce yağ yönünden tamamen erimek, sonra kas yapma çalışmalarına başlamak gerekir. bu tip vucut için bana göre bulk dönemi saçmalıktır belenmek için harcanan onca parayı ziyan etmekten başka birşey değildir. profosyönel bir yorum değil kişisel yorumumdur. dipnot: bu vucut tipi 10 numara bacak kası çıkarır ve bacakta tabiri caiz ise gram yağ gözlemlenmez hissedilmez, çok iyi göğüs kası çıkarır yinede göğüs yağlıdır,kollarda cebelleşir durur, omuzlar sağlamdır.

Sayfayı Paylaş