SKAFOID (Bilek kemiği) çatlağı ya da kırığı yaşadınız mı?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Jagry tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    Sevgili bodyforumtr üyeleri,
    Aranizda bu sorunu yasayan var mi? cok guzel form tutup motive oldugum bi donemde talihsiz bir olay geçirdim. Bilek kemigim catladi... bu spordan kesinlikle uzak kalamam...Allah göstermesin.. ama endisem eskisi gibi ağir çalışabilir miyim? doktor şansli oldugumu 2mm daha çatlama olsaydi kemiğin kırılacagını ve ameliyat olmam gerekecegini soyledi buna da sukur fakat moralim cok bozuk... benzer problemi yasayanlarin tecrubeleri cok onemli... musabik degilim baska isim gucum var ama bbye tutkunum... olaya o acidan yaklasirsaniz sevinirim... yabanci forumlarda okudum ameliyat olanlardan bench press ya da dar sinav cekemeyenler falan varmis haliyle korktum...10 gun sonra alçim çikacak ve kontrol olacak...umarim sonuc benim acimdan iyidir... cevap verenlere simdiden teşekkürler...

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Geçmiş olsun 2012 yılında sağ alt uç radius kırığı yani sağ bileğin dışa bakan kemiğim kırıldı.. 35 gün alçıda kaldı üç ay spor yapamadım , şu an Allaha çok şükür dar şınav da çekiyorum bench press de yapıyorum.. Forumda konum var iki tane kol kırığı diye arat bulabilirsin , tekrar geçmiş olsun

Jagry bunu beğendi.
  3. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    çok teşekkür ederim yüreğime su serptin :) 3 5 aya raziyim... kalici sorun olmasin yeter.

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    Takip eden varsa son güncelleme: yaklaşik 15 gün alçida kalan kolum şükür alçidan kurtuldu. çatlak hattim geçmiş kiriğa dönüşmemiş fakat bilek hala zayif ve güçsüz. tam anlamiyla toparlamasi için 2 ay beklemem gerekiyormuş... buna da şükür... :) korktugum basima gelmedi... sakatlik yaşayan arkadaşlarin en büyük ilaci sabir... şu an elastik bandajla geziyorum ve hala alçi varmiş gibi özenip dikkat ediyorum. umarim tam anlamiyla sağsağlim toparlarim..

Lorethlorien bunu beğendi.
  5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bileğini güçlendirmen için medikallerde satılan silikon toplardan al , doktora da danışarak yavaş yavaş bilek güçlendirici hareketler yapabilirsin , mutlaka doktora danış ama..

6. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    Beyler bugun itibariyle son kontrole gittim röntgen vs çekildi şükür allah'a hiç bir şey kalmamiş kemikte elastik bandaj da çikti gitti. doktor bi jel krem bi de hap verdi bitene kadar bunlari kullan dedi. arti bilek güçlendirici yay ya da silikonlardan al 15 20 gün sonra onlarla çalişmaya basla tamamen toplar hatta eskisinden güçlü olur dedi ben nolur nolmaz bu dediklerini yapip tam 1 ay sonra yoğun bir şekilde spora başlayacağim şimdilik sadece koşu ve mekik tarzi şeylerle formumu korumaya çalişiyorum diyete devam bi kaç kilo verdim ama alirim sorun değil :) insallah biraz zaman geçip yol alinca, öncesi sonrasi kisminda ben de fotoğraflarimi paylaşirim :) bu süreçte fikirleriyle destek olan, konuyu takip eden bütün arkadaşlara teşekkürler. Allah hepimizi korusun

sultanmehmed bunu beğendi.
  7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    iki defa kavga esnasında elim kırıldı. biri bilekten, diğeri serçe parmağın uzantısı kemikte. her iksinde de doktor kalıcı hasar olabileceğini, soğukta ve zorlandığında sızlayacağını söylemişti. şimdi öyle bir problem yok çok şükür. hatta 18er kiloluk dambıllarla bilek de çalışıyorum. ağrı yok.

Jagry bunu beğendi.
  8. b4rbjk

b4rbjk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benide ilgilendirien bi konu, bir haftadır bilek ağrısından gitmiyorum spora bende çatlak olmasından şüpheleniyorum umarım çatlak değildir :s

Sayfayı Paylaş