Sizinde hiç bir şey bilmeyen fitness hocalarınız varmı ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve blacksabbath10 tarafından 20 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. blacksabbath10

blacksabbath10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Evet arkadaşlar varmı sizinde böyle hocalarınız ?

Evet arkadaşlar ben biraz kendi hikayemi anlatıyım.Fitness a 3-4 ay önce başladım.Yaş 16 boy 1.80 kilo 100 idi.Hoca ilk geldiğimde bana sadece kardiyo yapıcaksın dedi.Kardiyoya başlamıştım hocanın dediklerini yapıyordum terliyordum işte sadece.1.ayı doldurduktan sonra arkadaşım da benle gelmeye karar verdi oda benim gibi kiloluydu.Hocanın dediği tek şey ilk 20 dk koşuyorduk sonra 15 dk bisiklet 15 dk adını unuttugum elimizi ve ayagımız kullandıgımız bi kardiyo aletiydi mekik çekiyorduk son olarak biraz daha koşuyorduk.Bunu 2 ay dır tekrarladım haftanın 4-5 günü geldim genelde.4-5 kilo verdim.Hoca 2.ayın sonunda ağırlıklara başlattı.1-2 şey gösterdi sonra direk ordaki ağırlık çalışanlara şunlara şu hareketleri gösterin dedi.Sonra işte o ağırlık çalışanların dediği şeyleri yaptık.Hocaya nasıl beslenelim dediğimizde hiç bir şey söylemedi tek dediği şey size yağ yakıcı lazım dedi ve bize yağ yakıcı sattı.Kişi başı 50 liradan.Sonra bu böyle olmaz dedik hocadan adam gibi bir program alalım dedik.Verdiği programda hiç bilmediğimiz hareketler vardı.Kendisinin göstermeyeceğini bildiğimiz için netten baktık.Gel görki bize verdiği program incecik adamlara verdiği programlarla aynı.Bu işi uzun süre yapan abiler ise hocanın bize verdiği programların ne kadar saçma oldugunu söyleyip bize farklı şeyler gösteriyorlardı.Arkadaşım sinirlenip ayrıldı spor salonundan ben ise sürem oldugu için devam ettim.Hoca hiç adam gibi motivasyon vermeyen 50 küsür yaşında sürekli skypeden karı kızla konuşup iddaa kuponu yapıyor.Hiçkimseye adam gibi yardım ettiğini görmedim daha.Dedim hocam ben fitnessı bırakıyom boks yapacam.Dedi sen daha fitness yapamıyon boks nasıl yapacan dedi ve oracıkta sinir küpüne döndüm.Buna oraya gelenlerin yüzde 70 i böyle diyor.Arkadaşlar diyebilirsiniz belki iyi çalışmamışsındır diye ama dediklerini nerdeyse hep tam yaptım.

bengushka bunu beğendi.
  2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    spor salonundaki eğitmen tayfanın %99'u böyle şaşırtıcı bir şey yok.tavsiyem her şeyi kendin araştırıp kendin öğrenmen.

Prostagma, Gannicus, bengushka ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. blacksabbath10

blacksabbath10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Abicim bu spora çok hevesle başlamıştım.Biraz psikolojik sorunlardan kurtulup biraz özgüvenim gelsin sağlıklı olayım diye başladıgım spora böyle sinirli bir şekilde veda etmek kötü oldu.Şuan hiç bir şey yapasım yok kendimi işe yaramazın teki gibi hissediyorum.

4. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    olurmu kardeş öyle şey hiçbirşeye hiçkimseye aldırış etme motivasyonunu düşürme pes etmeden devam et.internette aradıgın herşeyi bulursun.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  5. blacksabbath10

blacksabbath10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Boksa başlamayı düşünüyorum.Bu sporu ileriki yaşlarda yapmayı düşünüyorum.Moral verdiğiniz için sağolun gerçekten.Böyle insanlar hayatın her yerinde var maalesef.

6. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tipleri her zaman gorecen.hayatında onlar yokmuş gibi yaşamaya devam et sen.hedeflerinden vazgeçme sonra pİşman olursun hayatın keskelerle dolar.

neverbackdown. bunu beğendi.
  7. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Böyle bir şeyi tecrübe etmiş olmana çok üzüldüm. Hatta öfkelendiğimi bile söyleyebilirim.
    Hakaret etmek istiyorum :)
    Boks konusunda isabetli düşünmüşsün. Keza hocanın söylemiş olduğu muhtemel tek doğru şey var o da cardioya olan ihtiyacın.
    Boks aşırı derecede kalori yakan bir spor. Kendi arkadaşlarıma da tavsiye ediyordum. Şimdi salonda define olmak isteyen arkadaşlara boks öneriyorum.
    Senin içinse boks hem yağ yakımını kolaylaştıracak, hem tabii bir şekilde kaslarını güçlendirecek. Sadece sabırsız olma lütfen. Yaşın zaten daha genç, bunu keyifle ve zevkle yaparsan hem üniversite çağına vardığında güzel bir fiziğin olur hem de fiziğinin daha güzel olacağı süreye kadar da kendini iyi hissettiğin, (fitnessta olduğu gibi insanı fıtık eden, strese sokan idmanlardan uzak) bir spor yapacaksın. Misal ben vücudumu geliştirdiğim süre zarfında idmanlardaki yorgunluk beni hayatımdan bezdirir :) Ama boks böyle değil. Kolumu kaldıracak halim kalmasa da bu beni mutlu eder.
    Sebep esasında gayet basit. Fitness/Bodybuilding egoyu/bencillliği geliştirirken (kendi düşüncem), boks belli bir disipline sokar. Bu anlamda karakterine de ciddi katkıları olacaktır diye düşünüyorum.

Canı gönülden başarılar dilerim, yolun açık olsun.

UZİKONİGRASSE ve Gannicus bunu beğendi.
  8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Senin hoca hiçbir şey bilmiyor değilmiş.Biliyormuş ama yanlış biliyormuş.
    Yanlış bilmek, hiçbir şeyi bilmemekten daha kötü. Maalesef azıcık 3-5 kuruş sermayesi olan , egosunu tatmin için spor salonu açıyor. Ama hiçbir şey bilmiyor.
    Benim gittiğim spor salonunu işleten hoca, çok harika bir insan ama hiçbir şey bilmiyor.

Boksa gelince...Ben kick boksu tavsiye ederim ama sen bilirsin. Zevk meselesi. Burada bilgili insan çok. Kafana takılan konuları sor.

9. bengushka

bengushka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Kesinlikle. İnsan kendi kendinin antrenörü ve diyetisyeni oluyor zamanla. Gerçi eğitmenler ne kadar iyi olsalar da sonuçta sizinle sürekli başbaşa değiller. O yüzden kendinizi iyi tanıyıp uygun beslenme ve diyet programını oluşturmak daha mantıklı.

10. blacksabbath10

blacksabbath10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Teşekkürler yorumlarınız için.

11. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    En az senin kadar sinirlendiğime emin olabilirsin şuan, boks hayatındada başarılar vücut geliştirmeden çok daha zevkli olduğunu hatırlıyorum boksa gittiğim kısa zaman zarfından.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. blacksabbath10

blacksabbath10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Boks konusunda biraz motivasyonluyum bakalım.Hedefim amatör çapta başarılar kazanmak.

13. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi hedef gösteriyo gibi algılamayın ama bol şubesi olan fitness salonlarında kesinlikle hoca zaafiyeti var. Eğer gerçekten ileri düzey drstek almak istiyorsanız prof tarzı Türkiye şampiyonluğu olan hocaların olduğu salonu seçmeniz gerekir.. Yakın çevremde bu tip bir salon keşfettim fakat hali hazırda gittiğim salonda biraz daha yağ yaktıktan sonra diğer prof salona geçmeyi düşünüyorum. Kısacası şimdiki gittiğim salon gibi salonlar sadece kardiyo ve fitness düzeyinde salondan öteye gidemiyor

wrath

14. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Benim hocam Lat Pull Down hareketine göğüs hareketi diyor.

15. SmallMan

SmallMan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet kardeşim malesef öyle hocalar var hatta bunu keşke sadece hocalar yapsa ama salonda saçma sapan idmanlar yapıp vucudundaki %30 yağ oranına bakmadan kendini kas irisi sanan insanlar daha çok yapıyor. daha 3 saat önce yaşadım böyle saçma bir durum. bana gelmiş '' seni geldiğinden beri izliyorum idmanların çok uzun çok yoruyorsun kas yıkımı yaşayacaksın'' diyor. ya kardeşim sanane git işine bak diyesi geliyor insanın. body buildingi ağırlıklardan başka bişey yapılmayan bi spor sanıp gelmiş benim

15 dk bisiklet ... bölgesel antrenman... ikinci bölgesel antrenman(kol gibi ) ....mide ve son olarak 20 dk hızlı tempo yürüyüşüme çok diyor

16. blacksabbath10

blacksabbath10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Sanırım birçok kişide benimle aynı sorunları yaşıyor.Gerçektende baktığımız zaman çok çelişkilerle dolu bir spor.En basitinden internetten takip ettiğim hocalar bile birbirlerine laf atıyor.

17. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Valla 2 yıl önce bi cacık bilmezdim şükür şuan kendimizi kurtarıyoruz. Birbirine atan hocaları dinleyeceksin mantık süzgecinden geçirip birinin dediklerini yapacaksın. 6 ay yaptın sonuç vermiyo mu öbürünün dediklerini yapacaksın. Böyle yanlış yapa yapa öğreneceksin mecbur

18. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Açıkcası prof hocalara bile güvenemiyorum herkesin metabolizması farklıdır ve kişi meraklıysa bu spora yanlış yapa yapa tecrüve edine edine kendisi hakkında en iyi kararı verir programı ve beslenmeyi yapar. Tabi ki profları kulak ardı edin deniyorum fakat ben küçük kas gruplarını haftada 2 kez çalışmayla gelistiriyorsam hoca bana kalkıp o kas küçük bi kere çalış dese de sallamam çünkü daha önce haftada bir kez çalışmışım gelişmemiş ki bunu ikiye çıkarmışım

wrath

19. Nwolf

Nwolf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dediğin olay benimde başıma geldi ilk spora başladığımda 6 aylık verdiğim para çöp oldu . bence sende üyeliğin bittiğinde salonunu değiştir derim

20. blacksabbath10

blacksabbath10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Keşke o hocanın yüzünü dahi görmek istemiyorum fakat yakınımda başka boks eğitimi veren adam gibi veren yer yok.En azından farklı bir hoca ile devam edicem.Sizin içinde üzüldüm hocam.

Sayfayı Paylaş