size ihtiyacım var hayatımı değiştiriyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve çaresizasosyal tarafından 13 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    uzun bir yazı oldu onu belirteyim öncelikle

ben 22 yaşında bir üniversite öğrencisiyim, hayatım bilgisayar oyunlarından ibaret, ara sıra film-dizi vs. de izliyorum. hiç arkadaşım yok, zaten tahmin edeceğiniz üzere kız arkadaşım da olmadı, şu yaşımda daha bir kızın elinden tutmuşluğum yoktur, normal arkadaş olarak bile yok zaten

ben sizden bunu çözmenizi istemiyorum zira ben kendimi biliyorum çözümünü de biliyorum. kendimi bildim bileli oyunlarla haşır neşirim ve harcadığım paranın haddi hesabı yok, gerçek hayatta sosyal bir çevrem olmadığı için oyunlarda para harcayıp iyi seviyelere gelip kendimi kabul ettiriyorum böylece insanın ihtiyaçlarından biri olan kişisel tatmini karşılıyorum, elbette bunlar anlık ve sanal zevkler oyun dışında mastrubasyonu da normalden fazla yapıyorum genelde sapık ve abaza gibi yakıştırmalar yaparlar ama bununla ilgisi yok aynı sigara içmek gibi içki içmek gibi bir şey geçici bir mutluluk veriyor kendimi bunlarla avutuyorum ve boşuna yaşadığımı, gençliğimi boşuna tükettiğimi hissediyorum

buna bir son vermek istiyorum, birkaç defa girişimde bulundum ama sosyal yönden çok köreldiğim için evin dışına bile nadiren çıkıyorum sadece okul için ve gerekli market alışverişleri için, evde pencere perde kapalı onları açmaya bile korkuyorum içimden bir ses başkalarının beni izlediğini evimi görürlerse küçük düşeceğimi söylüyor, bu arada ev işlerini bile yapmıyorum evi temizlemeye temizlemeye bir parmak toz birikti havasız olduğundan bayat kokuyor içerisi dışardan geldiğimde hissedebiliyorum elbiselerim pantolonlarım ütüsüz pespaye genelde ütülemem zaten, çamaşır makinesinde yıkamak da ancak kirli sepetinden ekşi kokular gelince aklıma gelir, çoğu zaman bulaşıklar küfle kaplandıktan sonra yıkamaya karar veririm bazen de çöpü dökmeyi geciktirdiğim için kurtlanır, duş deseniz ancak dışarı çıkacaksam duş alırım bazen 1 hafta 10 gün yıkanmadığım olur. şimdi diyeceksiniz ki ne pis ne pasaklı adamsın evet kabul ediyorum ama bunlar farkında olarak yaptığım şeyler psikolojik olarak beynim beni bunları yapmaya zorluyor yani toplumda okulda önemsenmiyorum yok sayılıyorum herkes benimle dalga geçiyor hiçbir kız bana bakmaz ütülesem ne olacak saçımı yapsam ne olacak diye düşünüyorum geceleri uyurken bile aklımdan çıkmıyor kabuslarımda hep toplum içinde küçük düşüyorum eziliyorum

şu andan itibaren bunları bitirmek istiyorum ve kimsem olmadığı için şu anlık en büyük silahlarım müzik ve bazı etkili sözler. evet belki güleceksiniz eye of the tiger olsun gonna fly now olsun bu tip şarkıları gerçekten hissederek dinliyorum en klişe en basit şarkının etkisi kişinin ona yüklediği anlamla artar benim için bunların anlamı çok

bugün basit ama köklü değişikliklerle başladım öncelikle bilgisayarımdaki tüm oyunları sildim, daha önce birkaç defa fevri bir kararla bırakıp sonra tekrar oynamaya karar verdiğim için usb belleklere depolamıştım oyunları, az önce onları da tamamen sildim, beni oyuna çekmeye çalışacak sanal arkadaşların bulunduğu oyun forum sitelerini yer imlerinden kaldırdım, sonra evim baştan aşağı temizledim pırıl pırıl oldu tüm çamaşırları yıkadım yatağımı topladım yeni nevresim çarşaf serdim tüm giysileri kurutup ütüledim dolaba düzgün bir şekilde yerleştirdim pencereleri açıp evi havalandırdım, evdeki cips kola çikolata vs. tüm abur cuburları komşuya verdim çocuğu var bayılır :D bunları da beslenmemi düzene sokacağım için verdim yaklaşık 1 sene öncesine ait 4 aylık fitness tecrübem var ama o zaman diliminde ciddi şekilde araştırmıştım antrenman olsun beslenme olsun kendi kendimi yönetecek ve hocaya gereksinim duymayacak kadar bilgi sahibiyim.

tüm bunlardan sonra markete gidip alışverişimi yaptım abur cubur pizza vs. saçmalıklarıyla beslendiğimden dolapta doğru düzgün yemek yok gittim yarım yağlı sütümü tavuğumu kepekli makarnamı bulgurumu aldım bir karton yumurta aldım vs. spor yaptığım dönemde nasıl beslendiysem ona göre alışverişimi yaptım sonra duşumu aldım bir güzel hani filmlerde olur ya kahramanımız duşta akan suyun altında durur düşünür hayat hakkında çözümlemeler yapar :D aynen öyle oldu zaten rocky filminden de hatırlayacaksınız orda da vardı böyle bir sahne durdum düşündüm ne yaptığımı ve sevinçle doldum ilk defa bu kadar ileri gittim ve eskiye döneceğimi de sanmıyorum şu an değişimimin daha doğrusu yeni hayatımın ilk saatleri ama farkı hissedebiliyorum içimde her şeyi yapacak enerjiyi hissediyorum yaşama sevinci deniyor galiba buna

bana tek gereken şey motivasyon, biraz gazla çalışan biriyim kabul ediyorum hatta rocky serisini yeni izledim şimdi diyeceksiniz ki bir anlık gaza gelmişsin ama hayat böyle değil midir yani film icabı olsa da orda görüp onu örnek alıyorum ben de yapabilirim değişebilirim diyorum

söyleyeceğim bu kadar, burayı da bir nevi aile olarak gördüğümden yazmak istedim içimi dökmüş oldum hatta forum kuralları müsade ediyorsa bir günlük gibi zaman zaman güncelleyeceğim bir konu olabilir. forumu aile gibi görüyorum lafı klişe oldu ama insan yaşayınca anlıyor işte gerçekten de öyle belki yıllardır telefonumu müşteri hizmetlerinden başka kimse aramadı ama şu foruma girdiğimde arkadaşlarımla oturup sohbet ediyormuşum gibi hissediyorum kendimi :)

ZorKazanç, Leopara, DaMountain ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım öncelikle tebrik ederim en önemli şey şu ilk adımi atabilmek ve sen de onu başarmışsın şu spor bazen beni mutlu eden hayata baglayan tek sey oluyo ve inan sende de boyle olucak antrenman günlüğü tutarsan da mutlaka okurum bak şimdiden meraklandım :D Bi çık salona git insanlarla tanış zaman zaman bana çekilmez insanlarmis gibi geliyolar :D O kısım biraz şans işi ama mutlaka iyi anlasacagin insanlarla tanisirsin salonda :) Yahu valla nese doldum burda nedense böyle hikayeler cok hosuma gidiyo benim hele 2 sene sonra sen buraya bi fotoğraf at altına yorum yazayim 2 senedit takipteyim diye o zaman cok guzel olucak başarılar kardeşim :)

3. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    yorumun için sağol, insanlarla tanışayım, arkadaşlarım olsun sosyalleşeyim diye bir amacım yok şu anda, bu şeyler spontan gelişmeli ve ben olacağına inanıyorum ve eninde sonunda olacak. aynı şekilde kolum 40cm olmalı diye bir hedef de koymadım ben disiplinli bir şekilde yemeğimi yerim antrenmanımı yaparım zaten eninde sonunda gelişeceğim, beni mutlu eden salona gidip ter dökmek, güzel bir vücut da pastanın üstüne konulan çilek gibi tamamlıyor

sadece spor değil kültür olarak da değişeceğim ve bunu ne insanlara bilgili görünmek, ne kızları etkilemek için yapacağım, sadece kendim için yapacağım. kitap okumanın film izlemenin diğer avantajları da kendiliğinden beni bulacak zaten, şu kız şu kitabı okuyor ben de okuyayım diyip işe başlarsam kendime saygısızlık etmiş olurum.

izlemek istediğim birçok film ve okumak istediğim birçok kitap vardı bunların listesini yapmıştım fakat gün boyu oyunlarla kendimi uyuşturmaktan başka bir şey yapmadığım için zaman kalmıyordu ne yazı ki günde 1-2 sayfa ya okuyor ya okumuyordum. şimdi yarım kalan romanıma devam ediyorum sonra da dünya klasiklerinden seçip oluşturduğum listeyi okuyacağım :) hissettiğim en büyük fark ise yatağa "bugün de bitti pazartesiye 1 gün kaldı" diye üzülerek, bıkkınlıkla yatmayacağım bugün, bir an önce gelsin de okuluma gideyim salona gideyim diye can atıyorum. mutlu uyuyup mutlu uyanmaktan daha güzel ne olabilir ki?

ZorKazanç bunu beğendi.
  4. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bilge insanların bir sözü vardır. Önce sen değiş ki dünya / dünyan değişsin. Önce herşey bizde bitiyor. Değişime bu şekilde ciddi adımlar atman seni olumlu yerlere götürebilirde, götüremeyebilirde. Spor bi yanda mutlaka yapılmalı ama kitap okumayıda (özellikle felsefe-tarih-edebiyat) mutlaka atlamamalısın. Bir çok salonda gördüğüm hayvani kütleleli insanlarla 5 dakika konuşunca ne kadar cahil ve saçma olduklarınıda anlıyorsun. Bu olumsuz birşey. O yüzden hem vücudunu geliştir, hemde aklını geliştir. Vücut için nasıl protein gerekiyorsa akıl içinde kitaplar gerekli. Bu şekilde yaşam, daha mutlu ve olumlu şekilde sana yaklaşmaya başlayacaktır.

5. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    doğru söylüyorsun, sen spor salonundan örnek vermişsin, onu geç akademisyen olup, bilim insanı olup dünyadan haberi olmayan, hayatında ders kitaplarından başka kitapları okumamış boş insanlar o kadar fazla ki, ne demek istediğini anlıyorum bu yüzden. kitap okumayı severim, bunun dışında tarih ve felsefeyle ilgili ilgimi çeken yazılar okumayı da severim, beynimi dolduran saçmalıkları bıraktıktan sonra okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi ne kadar sevdiğimi hatırladım zaten

bu konuya belli aralıklarla yaşadığım kritik değişiklikleri yazmayı planlıyorum, haftada bir ayda bir gibi bir sınırlama getirmek istemiyorum sadece buraya yazma ihtiyacı hissettiğimde yazacağım sıklığı değişebilir. sebebi ise başkalarıyla paylaşmanın pozitif etkisi. insan kendini ne kadar güçlü sanarsa sansın yalnız zor oluyor, burdaki başka bir yerde yaşayan alakasız birinin yorumu ne etki edecek diye düşünebilir insan ama öyle değil işte, birlik her zaman güçtür özellikle benim gibiler için

6. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Hayırlı olsun umarım hedeflerine ulaşırsın hedeflerin zor şeyler değil dışarıdaki sevgilisi olan adamdan veya plajdaki harika vücuda sahip adamdan bir eksiğin yok bunu unutma.Sadece hayat tarzını değiştirmeli ve biraz çaba göstermelisin.

Ayrıca ''Dünyada hiç kimse seyirci koltuğunda oturan cesur insanları alkışlamaz,Alkışlar hep sahneye çıkanlar içindir ''

Yolun açık olsun...

Dodo99 ve columbu bunu beğendi.
  7. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    teşekkür ederim mesajın için, ben de seyirci kalmayacağım zaten bundan sonra, fitili ateşledim ve artık sönmeyeceğini hissediyorum. dev bir posterin arkasına spreyle NO PAIN NO GAIN yazdım astım duvara, alarmımı da getting stronger çalması için ayarladım, evet kulağa çocukça geliyor ama ister çocukça ergence olsun ister olgunlukla olsun işe yarıyorsa ne farkeder ki?

8. Sportler

Sportler Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kimin ne düsündügü önemli degil kendini nasil motive ediyorsan iyi hissediyorsan öyle yapmaya dewam et

9. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Sosyal fobiniz olabilir mi.. ? :)

2pacist ve columbu bunu beğendi.
  10. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Yarin hemen guzel bir berbere git, sacin uzunsa kestir, hos ama sert bir model yaptir, ardindan avmye git. Kendine spor bir gomlek ve spor olmayan sik bir ayakkabi al, uatundekileri torbaya koy ve yeni halinle cik disari. Sonra hic giedigin bir mekanda(mumkunse manzarali ) iki kisilik bir masaya otur, manzarayi hisset. Degistigini hisset. Ben kendimi degistirdim simdi de dunya kendini bana gore degistirecek de. Sonra cik ordan kendinw guvenir bir sekilde yuru. Gozgoze geldigin insanlara gulumse. Aksam eve gelince koltugu cami gorecek sekilde ayarla, cami ac disariyi seyrederek biraz soguk hava cek icine. Otur ardindan kitabini oku. Ertesi gun insanlarla konusacagim de kendine ve yat sonra. Ertsi gun git ve sadece merhaba de birine.

Leopara ve alvel bunu beğendi.
  11. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş biran önce tipini felan yerine getir en kisa zamanda bi kiz arkadaş yap :)

12. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Yine oyunlara mi döndün ?

mericboss99 bunu beğendi.
  13. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bn sana zyzzi biraz araştırmanı tavsiye ederim aynı snn gibi biri oda oyundakş hesabını satıp salona yazılıo sonrası malum :) zyzz türkiye fln yazarsan altyazılı konusmalar var oku zyzzi araştır sana büyük motivasyon olur bana çok faydası oldu

Lorethlorien bunu beğendi.
  14. Honey Mustard

Honey Mustard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    çok güzel bi başlangıç yapmışşın ama devamını getirememişsın sanırım ??

15. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    evet vardı ama şimdi nerdeyse yok, yok olmaya yüz tuttu diyebilirim, ara sıra tetiklense de onu geri göndermeyi başarıyorum, yakında tamamen kurtulacağım hissediyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ekim 2014 ---
    aksine 1 ayı devirdim hatta 1.5 ay olmuş nerdeyse, günlerim hayatımda hiç olmadığı kadar hareketli geçiyor diyebilirim. eskiden nasıl depresif bir ruh hali içinde olduğumu, düşüncelerimin ve davranışlarımın bundan nasıl zehirlendiğini şimdi daha iyi anlıyorum, evin yanındaki bakkala gitmeye üşenen ben şimdiye kadar (bu konunun açılma tarihinden beri) hiç antrenman kaçırmadım, mutlaka bir yolunu buldum. bahaneler yerine çözümler üretiyorum artık, hiçbir şey için moralimi bozmuyorum, aşırı derecede pozitifim önceki halime göre, arkadaşlarım da bunu farketti diyeceğim ama arkadaşım olmadığından diyemiyorum :) ama olsaydı muhakkak onlar da bunu farkederdi

hah yalnız bir kere grip oldum bu sürede, o da antrenman gününü es geçmemek için selde salona gittiğim için. olsun bu da nazar boncuğu olur :D
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ekim 2014 ---
    bu hep söylenir "çabuk kız arkadaş yap" ama ben kız arkadaşın, uğrunda çabalanacak, mücadele edilecek ve sonunda "hak edilecek" bir şey olduğunu düşünmüyorum, bu kendime ve tüm hemcinslerime saygısızlık olur, onları küçük düşürme olur.

bunun yerine onlara gereksiz ilgi göstermeyi reddederek, aslında düşündüklerinden daha değersiz olduklarını hatırlatıp, bu gerçekle yüzleşmemek için, bunun aksini kanıtlamaya çalışırken girdikleri şekilleri izleyip gülmeyi tercih ediyorum

Son düzenleme: 24 Ekim 2014
    ZorKazanç, Mustimusti, shaq ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle kararlılığından dolayı tebrik ederim yeni gördüm ve konuyu baştan sonadır okuyorum . Cevaplarını ve konuşmalarını büyük olgunlukla yazmışsın bu bile hayata bakış açını , zekanı bize göstermeye yetiyor . Güzel bir filmin başlangıcı gibi bu filmi mutlu sonla bitirmek senin elinde .

Başarı, ulaşılabilecek liman, son durak veya varış noktası değil; sürekli olarak mücadele etmek , ayakta kalıp yoluna devam etmektir… Rocky Balboa !

alvel, Lorethlorien ve Balboa7 bunu beğendi.
  17. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Senin kadar olmasada bende çok popüler yada yakışıklı biri değildim , bende oyunlarla epey vakit kaybettim ama şuanda baktığımda eski halimde oldukça uzaktayım , yanlız olmadığını hisset :)

18. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    sporun etkisi gerçekten inanılmaz, kendimi sürekli iyi hissediyorum, dinç ve zımba gibiyim. belki 2 ayda vücutta büyük değişim olmaz ama duruşum, yürüyüşüm, konuşmam bu pozitifliğin etkisiyle değişmiş olacak ki dışardan daha yakın görünüyorum insanlara, bugün salonda bir arkadaş edindim, eve dönerken de otobüste bir kız adres sordu, sonra yanıma oturdu biraz konuştuk arkadaş olduk numarasını aldım böylece 2 insan tanımış oldum bugün. bunu da (her ne kadar enerji menerji olaylarını aptalca bulsam da) pozitif enerjiye bağlıyorum

tabi spor salonundaki arkadaşla anlaşma yaptık gevezelik edip antrenman konsantrasyonumuzu bozmayacağımıza dair :D hatta çıkışta set aralarında 10dk muhabbet edenler hakkında geyik bile yaptık

ZorKazanç ve Lorethlorien bunu beğendi.
  19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123

ZorKazanç, alvel ve DaMountain bunu beğendi.
  20. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    İyi hadi bakalım bende feyz alırım belki:) Yalnız kız mevzusunu atlama sana aşırı derecede güven getirir çünkü 1 kız arkadaş. Arkadaş çevresi olarakta salondan edinebilirsin aslında çok zor değil. Konuşmaya meyilli çok insan oluyor salonlarda sağlam dostluklar kurabilirsin.

Sayfayı Paylaş