Sizce Yaptığım Ne Kadar Doğru ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ---RamSes--- tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık olarak 3 aydır evde vg yapıyorum. Bazı nedenlerden dolayı antremanımı uyumadan 10dakika önce yapıyorum. Yani gece 2 gibi. Antremanımda 200 mekik+ 200 şınav var.Sorum: Sizce uyumadan 10dakika önce yapmam ne kadar doğru olur ? Gelişimimden memnunum yani ilerleme var ama 15 yaşındayım ve boyum 1.73 Kilomda 60. Bir diğer sorumda büyüme hormonu en fazla uykuda salgılandıgında iyi veya kötü bir etkisi olurmu boyda ve gelişimimde ?

Son düzenleme: 28 Mart 2012
  2. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Önerim 11 de yatıp sabah 6-7 gibi kalkıp yapman o zaman gelişmeyi görürsün ayrıca yaşın erkenken uyku düzenini sağla derim senin yaşındayken bende 2-3-4 te yatıyordum boyum lise 1 den beri 1.78 den 1.80 de kaldı şimdi diyorum keşke bilinçli olup erken uyusaymışım . :) Bu arada programına squat'ı da eklemen de fayda var derim ;)

---RamSes--- bunu beğendi.
  3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bazı nedenlerden dolayı 10 dakika kala yapma antrenmanı nedenleri yok et ve adam gibi ögle yemegini yedikten 2 saat sonra yada aksam yemeginden önce yap aksam yemegide proteini yüksek karbonhidratı az olarak ayarla.

10 dakika önce antrenman yapıp nasıl uyuyabiliyorsun onu merak ediyorum :)

4. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için saol onur uyku düzenimi kontrol edicem artık ve lise1e gidiyorum evet :)Squatda ağırlık lazım değilmi onur ? Hem squat omurga disklerine baskı yaptıgından boy uzamasına negatif yönden etki ediyor diye biliyorum.

@onbir ben 9. sınıfların birincisi oldugumdan bunu korumak istiyorum ve istediğim bölüm doktorluk oldugundan tüm gün test çözüyorum ve konu anlatımı yapıyorum. 12 ile 6 arası okulum var zaten. Bu sebeple sadece geceleri boş olabiliyorum :/ Ögle yemeği ekmek arasıyla geçiyor :). Akşamda uyumam zor oluyor evet yarım saat yatakta dönüp duruyorum :D yorumun için saol.

onur10 bunu beğendi.
  5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Ramses, squatın doğru yapıldığında iyi yada kötü boya etkisi yoktur. Zaten arkadaş vücut ağırlığın ile çalıştığından tahminimce ağırlıksız squattan bahsetmiş.

---RamSes--- ve onur10 bunu beğendi.
  6. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Squat'ı ağırlıksız ve kalkarken zıpayarak yap yapmadan önce güzel bir şekilde ısın fazla yapmana gerek yok 3*10 falan başlangıçta yeter ,kendini zorlayacak şekilde olmasın rahat ol yaparken ve zıplarken tüm gücünle zıpla (inerken bileklerine dikkat et burkma :D :) bu şekilde karın kasları daha çabuk ve iyi gözüküyor ;) Ayrıca bu şekilde boy uzamasına da katkısı olur ;)

7. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    @onur ağırlıksız squatı şimdi araştırdım ve gördüm. Programıma onuda ekledim. Saolun :)

onur10 bunu beğendi.
  8. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
  9. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşş aynı bensin ya tıpa tıp bak bende evde yapıyorum 9, sınıf doktorluk amacım yatmadan 30 dk önce çalışıyorum dedigin gibi zaman kalmıyor ki 12 den 6 ya kadar okul 6 dan 11e kadar yemek di dinlenmeydi dersti derken geliyor saat 11 11 den de 00 30 a kadar çalışıyorum bi yarım saat sonrada yatıyorum :D

10. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de var ama ben uyumadan 1-2 saat önce yapıyorum :D

11. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğiniz gibi erken yatmayı denedim az önce. Saat 21:30da yattım fakat 23:50ye kadar yatakta döndüm dolaştım uyuyamadım :( Alışmış bünyem sanırsam geç yatmaya :/

Sayfayı Paylaş