Sizce Yaptığım Doğrumu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kalkan333 tarafından 31 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Merhaba ben 2 aydır evde vg yapıyorum çalışmalarım sabah 12 günde 1 kere haftada 3-4 gün çalışıyorum 3 gün dinleniyorum

şimdi işi dahada ilerletmek için günde sabah 12 bide akşam 8 gibi yapmayı düşünüyorum yani günde 2 kere yapmaya başlayacağım sizce bu doğru olurmu ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:36 ----------

önerisi olan yokmu ?

2. crash47

crash47 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Büyük kasların 72 saat dinlenmesi, küçük kasların 48 saat dinlenmesi lazım diye biliyorum.

3. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    ben haftasonu dinlendiriyorum kaslarımı hafta içi çalışıyorum senin dediğin gibi olsa 1 gün yapar 3 gün dinlenirim öylede biraz zor olur gibi

4. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    günde 2 kereye gerek yok bence. bir kere çalış, geceye kalmadan çalış, iyi çalış, yeterli dinlen tamam işte. kaslar yorulduğundan aynı gün içindeki akşam çalışmasından verim değil zarar elde edersin.

5. gundwane

gundwane Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Koskoca arnold günde 2 porsiyon çalışırdı..Hemde ne çalışma...Sabah gögüs sırt süperset..
    Akşam bacak..

Yeterli beslendiğin sürece sabah akşam programı en hızlı sonuç alınan programdır..

Ama beslenme çok önemli o zaman..

Sabah gögüs çalışırsın akşam hafif omuz..

Diğer gün sabah ağır omuz akğam hafif gögüs..

Ağır hafif şeklinde 2 idmanın olursa daha sağlıklı olur..Hem hareket çeşitliliği sağlarsın hemde 2 defa çalıştırmış olursun..

6. zübeyir düz

zübeyir düz Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    adana
    arkadaş sen arnolda ne bakıyorsun arnold ile bu arkadaşımız 1mi adam neler neler basıyordur yada ne programlar ne teknikler uyguluyordur şimdi herşeyde arnoldmuş coleman mış bunları karıştırmayalım eger gerçekten profesyonel bir sporcu varsa onlara bunu söyleyebilirz.

7. ekin34

ekin34 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle nekadar çok çalıştırırsam okadar çok gelişir düşüncesini unut.Her gün sabah aksam 2 kere çalıştır kaslarını hiç bir verim alacagını sanmıyorum, kasların dinlenmesi gerekir. overtraining olur yoksa.
    vg sabır işidir ve yaşından dolayı sabırsız olabilirsin.Ben en fazla hafatada 2 kere çalıştırıyorum aynı kası ama ilk çalışmadan sonra kaslarım hala ağrıyorsa 1 kere kafi.

8. gundwane

gundwane Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold 110 kg idi bench de 180 kullanır idi..
    Bu arkadaş diyelim 70 kg bench de 60 kg kullanıyor..
    Birşey değişmez..

Oran orantı..

Sabah akşam da idman yapılır onu demek istedim..BB de yasaklar azdır..Özgür bir spordur..
    HAYIR GELİŞEMEZSİNNNNNN OLMAZZZZZ diye birşey yoktur..
    ronnie coleman 10 un altında tekrar yapmaz mesela ama 10 ve üstü tekrar lar ile BÜYÜYEMEZSİN gibisinden bir safsata vardır..

Tam tersine yeni başlayanların belli bir kas kütlesi oluşturana kadar 10 un altına düşmemeli bence tekrar olarak..

Mesela yani..

9. zübeyir düz

zübeyir düz Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    adana
    anlamadın ne demek istediğiğmi şimdi bu arkadaşımıza dediklerin uymuyor tmm anlattıkların iyi ama şimdi onun için agır antrenman iyi gitmez başlangıç olarak normal bi çalışma sonra ise sabah akşam olayını yapar

10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım sen ciddimisn?
    oran orantı demişsin?????:S
    arnold kac sene calıstı neler kullandı bu arkadasımız daha 1 aydır yapıyor ve protein tozu bile kullanmıyor...
    gelişemezsin olmaz diye birşey var sen overtraining ne bilmiyormusun? ...
    amacım senle tartışmak degil ama lütfen bilerek konuş.

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    BBde sabahlı akşamlı çalışılabilir evet ama İleri seviye sporcu olunca buna başlamak daha mantıklı gibi.

Sayfayı Paylaş