Sizce yağmı yakmalıyım, kas mı yapmalıyım?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 4 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar şu an boy 173cm kilo 64.2 yaş 19.

Yaklaşık 1.5 sene önce 15 kilo verdim 74 ten 59 a düştüm ama kas kaybıda yaşadım. 5-6 ay kadar da body yaptım 64 kiloya çıktım.Aşırı olmasada göbek kısmında ve alt göğüs kısmında yağ kaldı.Bunları yakmaya karar verdim bugün diyetisyene gittim, %13 yağ oranı çıktı.Yağ yakımına yönelik 3 haftalığına beslenme programı da verdi, 3 hafta sonra 62 kilo olara beklediğini söyledi.Yarın başlıcam ama daha fazla kas kaybı olmasından korkuyorum.BB'ye gidince zaten metabolizma hızlandı yaklaşık 3500 kalori kadar alıyordum, gene kilo alamıyordum.Zaten 12 yaş metabolizması olduğunu söyledi bende:)Ama nedense 2000 kalorilik diyet programı verdi.Programı da alta yazıyorum sizce ne yapmalıyım fikirlerinizi almak istiyorum.

-Sabah 9.30

1.5 kibrit kutusu peynir, 2 adet haşlanmış yumurta, 4 zeytin, 2.5 dilim tam buğday ekmeği

-Öğle 14.00

6 yemek kaşığı pilav, 100gr haşlama tavuk veya ızgara et, 200 gr yoğurt

-Kardiyo öncesi 1 avuç kuruyemiş

-16:30

2 adet kepekli galeta

-Akşam 19:00

150gr et, 1.5 kase çorba, 200 gr yoğurt, 2 dilim ekmek, salata

-20:30
    1 porsiyon meyve

Vücut detaylarıda resimde yazıyor: http://o1306.hizliresim.com/1b/4/nss30.jpg

Son düzenleme: 4 Haziran 2013
  2. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Ağırlık çalışman daha iyi olacaktır. Ağırlık çalışırken beslenmene de dikkat edersen zaten yakarsın o dert ettiğin yağları. Bence hiç vakit kaybetmeden güzel bir programla ağırlığa başlamalısın.

mert_yldz_ bunu beğendi.
  3. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bende öyle düşünüyorum aslında kas arttıkça yağ oranıda düşer hem.Dumbell set aldım 2 aydır evde yeniden yapmaya başladım.Yerimde sayıyorum devamlı metabolizma spor yapa yapa baya hızlanmış.Abartısız 3500-3600 kalori alıyorum günde ama nafile.Acaba bunu dengelemek içinmi diyetisyen böyle birşey yaptırıyor?

4. asistanm

asistanm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    sevgili, kardeşim bu hatayı maalesef bilinçsiz dönemlerimizde hepimiz yaptık önce kaslanıyoruz ve yağlanıyoruz daha sonra aldıgımız yağları eritmek icin zayıflıyoruz ve aldığımızı verip başa dönüyoruz gelişim 0 ama o dönem irileştigimizi düşünüyoruz sen yaş itibariyle cok gencsin ve yolun başındasın sana tavsiyem şu: Asla ve asla kas kazanmak icin beslenmeni arttırıp yag yakamazsın vucut bir enerji girişi oldugu sürece depolarını kullanmaz zaten insanın genetigi buna aykırıdır bu nedenle hem kas kazanıyım hem dogru beslenip yag yakıyım gibi bir mantık olmaz bazıları bunun mümkün oldugunu ancak cok zor oldugunu söylerler bende cok duydum bunu ve maalesef büyük zamanımı kaybederek bunun böyle olmadıgını tecrübe ettim sana nacizane tavsiyem şu burada bilmeden yorum yapanlara itibar etme kesinlikle işe vucudundaki yag oranını düşürerek başla diyetisyenin verdigi diyet oldukca güzel bu diyetin üstüne gün aşırı idman ve idman günlerinde yarım saatlik interval(hit) kardio ekle yag oranın 6 hafta sonunda iyi bir seviyeye indiginde yeniden yapacagın beslenme programıyla kas kazanma dönemine gec başarılar :)

Bozo-Baku ve mert_yldz_ bunu beğendi.
  5. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim.Ama 6 hafta değil:)Diyetisyenin dediği gibi 3 hafta uygulamayı düşünüyorum.Tabi alacağım sonuca göre değişebilir.

6. lawbali

lawbali Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ortalama bir diyet yani complex karbonhidratlar yeterince proteinli ve bitkisel yağlardan oluşan bir diyetle ağırlık antremanları yapmanı öneririm.haftada 1 gün de kardio olabilir

mert_yldz_ bunu beğendi.
  7. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Diyetisyen ağırlık çalış veya kardiyo yap demedi.Amaç yağ yakımı olduğu için kardiyo yapıyorum.Gün aşırı 1.5 saat çalış dedi, sadece onu her gün 45 dk yaptım yani yayarak yapıyorum.Bugün diyetin 3.günü, 600gr vermişim normal mi? Bence değil ama durum bu.Yemekte bişeylerden arttırsammı? İki gıdım kasım var onuda kaybetmeyeyim :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:09 ----------

Kafam karıştı böyle olunca ya kafa_ Ben matematik dersindede bu kadar kafa yorsaydım mühendis olurdum :)

Son düzenleme: 7 Haziran 2013
  8. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Diyetin 3.günü 600gr kaybettiğimi yazmıştım heralde su kaybıydı.1 hafta oldu toplam 800gr düşmüşüm.Sizce normal hızdamı gidiyorum? Kas kaybı yaşamışmıyımdır? Birde sadece karın ve göğüs altındaki yağdan şikayetçi olduğum için sadece kardiyo yapıyorum doğru mu yapıyorum? Cevaplarınızı bekliyorum...

Son düzenleme: 12 Haziran 2013
  9. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Öncelikle merhaba,

Size birkaç önerim olucak(tecrübeyle sabittir)

*Eğer yağ yakımı yapıcaksanız idman programınıza mutlaka ağırlık çalışması ekleyin
    *Ağırlık çalışması günleri hafif cardiyo diğer günler interval cardio yapın
    *Bütçeniz elveriyorsa hydroxycut veya l-carnitine alabilirsiniz
    *Diyetinizde aldığınız kaloriyi kaliteli proteinlerden(Peynir,yumurta,süt ve türevleri),komplex karbonhidratlardan(yoğurt,tam buğday ekmeği,kuru fasulye vs ) ve sağlıklı yağlardan(zeytinyağı,tereyağı,cevizyağı,balık yağı) alın
    *Sarkmaların oluşmaması için hızlı kilo vermeye çalışmayın

Tüm bunları yaptığınız takdirde hem yağ oranınızı düşürecek hem de kas kütlenizi koruyabileceksiniz

10. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Mesela ilk haftayı hergün 45 dk olacak şekilde 3 gün kardiyo 1 gün tatil 3 gün kardiyo şeklinde tamamladım.Eğer diyet yaparken ağırlık çalışırsam kas yıkımı olmaz mı? Ağırlık çalışmak için oldukça yüksek kaloriler alıyorduk zaten; bu kadar kalori düşürüp birde ağırlık çalışıyoruz?

11. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    vücut ölçülerinizi yazarmısın öz geçmişin benle aynı :) boyda

12. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Valla kol haricinde hiç almadım hayatımda ölçü:) Kol da 34 iste.Nasıl alınır bilmiyorum :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:19 ----------

64.2 den 63 oldum 1 haftada ya çok hızlı kilo veriyorum galiba :S Yarından itibaren diyeti bozuyorum ağırlık çalışmaya başlıcam ya :( Yardımlar için saolun.

Son düzenleme: 12 Haziran 2013
  13. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    ölçüsüz olur mu bu iş ölçmeyenlere anlam veremiyorum. Aynaya bakıp hmm belim 5 cm incelmiş diyebiliyormusunuz :)

ölç bnce bel göğüs omuz bu 3ünü ölçerek takip etmen daha sağlıklı.

14. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Tmm şimdi mezura bulamıyorum :)en kısa zamanda ölçüp yazıcam :) öyle 5 cm lik bişey yokta, göbek deliğinin alt kısmında çok az birşey var sarkma mı yağmı çözemedim tek derdim o :) Karın bölgesinde hafiften karın kaslarıda belli aslında.

Sayfayı Paylaş