Sizce Uygun mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve TR-140 tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. TR-140

TR-140 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Forumda baya araştırma yaptıktan sonra kendime diyet yapmaya karar verdim.

Boy : 1.80
    Kilom : 86

Diyet Programım :

Sabah :

1 Tane Haşlanmış Yumurta
    El avucundan biraz küçük beyaz peynir
    8 tane zeytin
    1 Bardak çay , şekersiz

Ara Öğün :

2 Adet Mevsim Meyvesi

Öğle Yemeği :

Karar Veremedim Burada yardıma ihtiyacım var

Ara Öğün :

1 Adet Meyve Yada Kuruyemiş

Akşam Yemeği :

1 Kase Çorba
    Tavuklu Yemek
    1 Kase Yoğurt

Ara Öğün :

1 Bardak Süt

Sizce Bana Yeterli midir ? Yoksa Değiştirmem gereken noktalar var mı ?

Lütfen Yardımlarınızı Bekliyorum... weightlifter

2. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Amacini belirtirsen, o dogrutluda cevaplar gelecektir. Ama genel olarak cok zayif gozukuyor beslenme amac yag yakimi dahi olsa.

Gordugum bir celiski, hic kompleks karbonhidrat kaynagi yok fakat meyve ve yogurt var. Kompleks karbonhidrattan kacinip neden sekere yoneldin.

Eger keto veya low carb bir diyet uygulama niyetinde degilsen ozellikle kahvaltida agirlikli olmak uzere gun icerisindeki diger ogunlere dusuk Glisemik indekli kompleks karbonhidratlar eklenebilir(yulaf ezmesi, bulgur, kepekli pirinc, vs.)

Protein kaynaklari zayif gibi, sabah kahvaltisina beyaz peynir yerine yagsiz lor eklenip, yumurta sayisi artabilir.

Genel olarak onerebileceklerim;

-Tum ogunlerin protein icermesi
    -Karbonhidratlarin(dusuk GI li) gunun erken saatlerinde tuketilmesi ozellikle kahvaltida
    -Aksam saatlerinde lifli yesil sebzelerin tuketilmesi
    -Karb. iceren tum ogunlerde saglikli yaglarin tuketilmesi
    -Tum ogunlerde mumkunse yesil sebzelerin eklenerek alkali durumun saglanmasi vs.

khephnes, carmelo114 ve TR-140 bunu beğendi.
  3. TR-140

TR-140 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amacım kilo vermek çok anlamadım sizin ne demek istediğinizi ama listeme bulgur falan ekleyeceğim de GI dediğimiz olay ne?

4. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    GI glisemik indeks anlamina gelir. Bir karbonhidrat kaynaginin kan sekerinizi ne kadar hizli yukselttiginin bir olcutudur. Glikoz 100 olarak kabul edilir, ornegin uzum sekeri(dekstroz) 96 civarindadir.
    Yuksek GI li besinler kan sekerinin hizla yukselmesine sebep olur. Bu durumda insulin salgilanir ve kan sekeri seviyelerini normale indirmeye calisir. Insulin kandaki sekeri uzaklastirmak icin oncelikle kas taki glikojen depolarina ve karacigerdeki glikoz depolarina yonlendirir eger bu depolar dolu ise yaga donusturerek depolar.
    Dusuk GI li besinler aldiginizda(bulgur, yulaf vs.) kan sekeri seviyeniz bir anda yukselmes ve daha stabil, yavas salinimli bir profil olusur buda istenmeyen yag depolanmasini engelleyebilir.

Yuksek GI li besinler tuketmenin bir yan etkiside insuline kick diye bilinen bir anda insulin salgilanmasi sonucu kan sekerinin dusmesi ile olusan uyku/yorgunluk hali(yemeklerden sonra hissedersiniz) ve yeniden acikma halidir.

carmelo114 bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

Sayfayı Paylaş