Sizce Programım Uygunmu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bybarikat tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bybarikat

bybarikat Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar
    Boyum 1.70 kilom 70 göbek ölçüm 89 cm

Az birşey göbeğim var onu yok etmek için uğraşıyorum :)
    1 ay önce koşuya başladım. hemen hemen her gün 5 km koşuyorum ağır tempoda.
    3 gün önce göbek egzersizlerine de başladım. Yaptığım göbek egzersizleri :

Bu karın egzersizlerini tam yapamasamda elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.
    Yakın zamanda da bir arkadaşımın tavsiyesi ile l carnitie sıvı yağ yakıcı almayı düşünüyorum.
    Kendisine göbeğimin videosunu çekerek gönderdiğimde love handles yağlarımın olduğunu ve bu yağ yakıcıyı tavsiye ettiğini söyledi.

Beslenme olarak sabah ları 3 haşlanmış yumurta beyazı 1 tane kırmızısı.
    peynir çok az ekmek vs.

2-3 saat sonra makarna pilav veya meyve alıyorum.
    yarım saat sonra egzersizleri yapıyorum dünden itibaren 20 tanede şınav ekledim.

daha sonra akşam 5-6 gibi tavuk göğsü salata vs yiyorum.
    2 saat sonra koşuya gidiyorum.
    koşudan sonra aç hissedersem kendimi salatayla günü bitiriyorum.
    İçecek olarak sudan başka birşey içmiyorum.
    Benim için bu program nasıldır eksikmidir fazlamıdır uygunmudur tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

yardımcı olursanız çok sevinirim..

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Yağ yakıcı gerek varmı bilmem isterseniz alın siz bilirsiniz ama yeşil çay ve şekersiz acı kahve de oldukça etkili.Makarna pilav yediğiniz öğüne de proteinli bi besin ekleseniz iyi olur proteini arttırın.Kaliteli yağ almanızda gerekli isterseniz biraz kuruyemiş ekleyebilirsiniz ara öğün olarak.Yemeklerınızde zeytinyağı kullanabilirsiniz.koşuya sabah çıkma imkanınız varsa sabah çıkın kahvaltıdan önce bence aç karnına yapılan cardio(koşu yürüyüş vs.) yağ yakımında daha etkili olduğu söyleniyo.

3. bybarikat

bybarikat Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ediyorum.
    Kahveden nefret ederim. hayatımda 1 kez içtim onuda kız istemeye gittiğimdeydi :D Ama yeşil çayı ekleyebilirim. bildiğimiz marketlerde satılan doğuş yeşil çay dimi ?
    Bende makarna pilav vs öğünüme kuruyemiş fıstık ezmesi vs düşünüyordum.Kuruyemiş olarak normal marketlerde satılan kavrulmuş fındık olurmu ne tavsiye edersiniz kuruyemiş olarak. koşuya sabah çıkma şansım zor gibi. :(

4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Evet marketlerde satılan yeşil çaylardan :D fıstık ezmesi yağ yakımında pek tercih edilmez.Ama normal fıstık yiyebilirsiniz kuruyemiş olarak fındık,badem,fıstık,ceviz vs olur tabi aşırıya kaçmamak gerek yağlı oluyolar ama kaliteli yağ diye biliyorum.Bu da yağ yakımında alınması gerekli olan yağlardan.Pilav makarnayı nasıl yapıyorsunuz onlarıda kepekli yemenizi öneririm ve yağsız veya az bişey zeytinyağı ile.Her öğününüzde protein koymaya özen gösterin yani Ton balığı light kullanabilirsiniz tavuk vs...koşu sonrası yediginiz salataya lor peyniri koyabilirsiniz.Yanlışım varmı bilmiyorum bilen arkadaşlar abiler varsa düzeltsin ama bende 6 ayda 35 kg verdim az çok birşeyler kaptım yanlışım varsa düzeltin lütfen ama eminim söylediklerimden bilindik şeyler zaten :D
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mayıs 2014 ---
    bu arada arkadaşınızın dedigi love handles sanırım beldeki yandaki yağlar oluyo ? şeker zaten tüketmiyosunuzdur ama özellikle o bölge için şeker fazla tüketmemeniz gerektigini düşünüyorum

Son düzenleme: 26 Mayıs 2014
  5. bybarikat

bybarikat Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Makarnayı salçalı veya yağlı yiyorum genelde :( tamam kuruyemişler tam benlik şeyler.lor peynirinide kaptım.

egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş