sizce plates ile kas yapılır mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kartvizit tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kartvizit

kartvizit Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben 17 yaşında bir erkeğim.Plates sadece bayanlar içinmidir?Sağlam hareketler var vücut ağırlığı ile .Yanında şınav mekikde çekersek atletik bir vücudumuz olur değil mi?Biraz sonra plates topu almaya gideceğim.

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    plates herkes yapabilir çok azda olsa plates yapmıştım kendini çok iyi hissetmeni saglıyacak bi spor. plates + şınav mekik barfix çekmen sonucunda fit bi vucudun olur.ve saglıklı bir yaşantın olur.

kartvizit bunu beğendi.
  3. kartvizit

kartvizit Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Çok sağol cevap için.Zaten çok zayıfım.Biraz kilo almak ile forma girmem zor olmasa gerek.Tekrar çok teşekkürler..dumbelllls

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    eğer bu iş sadece platesle olssaydı. almay gittiğin yerdeki barlar dumbellar agırlık plakaları satılmaz, supplement adını verdiğimiz destek urunler diye bişiy olmaz, hepsinden otesi biz bu kadar uğraşmazdık. bir topun uzerinde donerek ne kadar kas kazanılır ben bilmem. ama tavsiyem plates yapma demiyorum sana. ama vucut yapıcam diyorsan bırak platesi beri gel .

numlock01 bunu beğendi.
  5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşın istegi fit olmak hacim almak degil ben öyle anladım.plates süper bi spor
    ronnie colemanda plates dersleri alıyormuş :) duruş bozukluklarını gidermek için bire bir oldugunu söylüyordu.
    platesle bütün kaslar çalıştırılır ama bu çalışma vucut geliştirmek için degildir.
    plates yanında vucut agırlıgımızla şınav barfix mekik gibi hareketlerde yaparsak ve iyi bir beslenme ile vucut forma girer. fit olur yani.

kartvizit bunu beğendi.
  6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bende zaten plates yapmasın demedim. yazımdada belirttim. ama fit olmak için bile bence kafi gelmez gibi geliyor bana.

7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    öyle birsey olsaydı ben kaslı olurdum platesle fitness la ugrasmazdım

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Platesde kütle kazanamazsın yani bir bodyde ki gibi kas inşası olmaz. Ama plates sana esneklik ve şekil kazandırır. Hatda fit bir vucutda çıkartır. Platesde çalıştırmadığın bir sürü kası çalıştırıyorsun.

kartvizit bunu beğendi.
  9. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Fitlik ile çirozluğu karıştırmayın.
    Platesle milatesle bir şey olmaz.Fit olmak için de gözle görülür,sağlam kas kütlesi gerekir.
    50-60 kilo,30 cm kol fitlikse evet fit olursunuz.

Akay bunu beğendi.
  10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Kiloyu illa body yapınca alırsın diye bir kaide yok. Sağlıklı beslenmeyle kilo alabilirsin (yağsız).
    ''Pilates, Vücuda denge, güç ve esneklik katar.
    Pilates, Duruş bozukluğuna neden olacak kas iskelet sistemi problemlerinden korur.
    Pilates, Vücut farkındalığı yaratır.
    Pilates, Boyun fıtığında kolda oluşan uyuşma ve ağrıları azaltır.
    Pilates, Kilo vermeseniz bile vücudunuzu inceltir ve toparlar.
    Pilates, Kasları uzunlamasına çalıştırır, vücudun dayanıklılığını arttırır ve sakatlığı büyük ölçüde önler.
    Pilates, Vücudun duruşunu düzeltir.
    Pilates, Kireçlenme sonucu eklemlerde oluşan problemlerde ağrıları kontrol altında tutar.
    Pilates, Bel ve sırt ağrılarının oluşmasını engeller.
    Pilates, Klasik egzersizlerde dengesiz kas oluşumuna neden olabilecek hareketler yapmak mümkündür. Ancak pilateste aynı durum geçerli değildir.
    Pilates, Eklem içi sıvıları dengeler.
    Pilates, Bel fıtığında bacakta oluşan ağrıları azaltır.''

Herkesin kendine göre fitlik terimi başkadır. Sizin ki 40 cm üstü kol fitlik olabilir. Ama bazıları için kasdan ziyade vucut esnetiği daha önemlidir.

11. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yağsız kütle kazanmak demek,kas kütlesi kazanmak demektir.Suyu da sayabiliriz.
    Bana söyler misin,ağırlık çalışması yapmadan düzgün beslenerek yağsız kütle(dolayısıyla kas) nasıl kazanacaksın?
    Varsa öyle bir yöntem 80 kg benchin altında debelenmeyelim boşuna.
    Topun üstünde dönüp dönüp duralım.

kartvizit bunu beğendi.
  12. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Sen yavaştan başla ağırlık çalışmaya, sana sağlayacakları pilatesten daha fazla olacaktır.

13. kartvizit

kartvizit Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ya arkadaşlar hepinizin fikrine saygı duyuyorumda:DBiri demişki 30 cm kol ile fitt mi olacaksın?Nedir bu kendini büyük görme çabası.Kısaca nedir bu hırs??Evet ben plates şınav mekik barfix'le fitt olurum var mı?Askerdeki adamlar bu ülkeyi nasıl koruyor?Ha tabii hakkari şırnak tunceli siirt vs. dağlarında devlet sana özel aletler getiriyor.Önce bir ısınma hareketleri yaptırıyorlar.Sonra karların içinde botla bench press yapıyorlar.Öyle koruyorlar değil mi bu vatanı öyle koşuyorlar o dağlarda?Ben fitliği kuvvetli olma anlamında sıradan bir insana göre biraz daha kaslı olma anlamında söyledim..Çoğu boksör kendi vücut ağırlıkları ile çalışıyor fakat inanın bana şu forumda insanları spordan soğutan kişilerden çok daha iyi vücutları var.Şınav bu ya boru değil.Hayatınız makine olmuş.Maddi durumu olmayıp salona gidemeyen insanları böyle küçümsercesine yorumlar yazmak yerine daha yapıcı yorumlar yazmanızı tercih ederdim.(j.claude.er sen hariç sen anlamışsın fitlikten kastımın hacim olmadığını)Ölümlü dünya bu kadar hırs yapmayın rahat olun hadi Allah'a emanet ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:51 ----------

Tamam sakin ol şampiyon.Sen profesyonelsin.Ben amatör olarak ilgileniyorumthums:

tantalos, alifurkan1 ve j.claude.er bunu beğendi.
  14. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Konuyu saçma sapan yerlere çekeceğine mantıklı cevap ver de,dediklerimi çürüt ŞAMPİYON.
    Askerler benchle değil günde kilometrelerce koşu,şınav vs yapıyor sabah sporu olarak.
    Askere 70 kg giden kuzenim(bir de hafif çatışma bölgesi olan Hatay'a gitti ve birkaç ufak çatışma da yaşadı) 90 kg,toparlak bir şey olarak geri döndü.
    Sen askerleri fit mi sanıyorsun?
    Sen çok rambo filmi izlemişsin şampiyon.Asker olayı çok komik olmuş.Saatlerce koşturuyorlar,süründüyorlar,şınav çektiriyorlar;veriyorlar eline G-3'ü,gördüğünü vur.Askerlik bu.Sen askerleri terminatör falan sanıyorsun herhalde.
    Kimse kimseyi küçümsemiyor burada.Ne yani,senin gönlünü memnun edelim diye ''Pilatesle kas yapılır.'' mı diyelim.

Tamam o zaman yapılır.
    Benim de salona verecek param yok.Üniversitemin salonuna gidebilmek için günde 3 saatimi yolda geçiriyorum.

Son düzenleme: 23 Ocak 2011
  15. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    normal şınav hareketini plates üzerine ellerini koyarak yapınca kasların normal yerde yapılan şınavdan %30 daha fazla çalıştığı ispatlanmış.****** de okumştum.ayrıca dünya orta ağırlık MMA dövüş birincisi egzersizlerinde platesi çokça yapıyor.ayrıca fit demek bence sağlıklı olmak demektir ki plates bunu sağlıyor.tabiki bi yerden sonra vucut ağırlığı yetmiyor ya da kası izole etmek gerekiyor.burada ağırlıklar devreye giriyor.ve tabiki ağırlıkla çalışmanın(bazı hareketler dışında) platese bin bastığını söylemek zorundayım çünkü hem sağlık hemde kas kitlesi getiriyor.unuttuğum bi şey var o da plates bazı hareketlerde çok kolaylık sağlıyor ve vücudun genelini çalıştıryor.asıl soruya gelirsek.yeni başladıysan gözn ağırlıklardan korkmasın plates ile kendine güvenin gelince ağırlık al yoksa aynı kası yapmak için sabahtan akşama kadar topla yuvarlanman gerekir :D bldklerimi ve kendime öyle gelenleri paylaştım(bu forumu sevdim ha)

Sayfayı Paylaş