Sizce Olurmu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve skaterext tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. skaterext

skaterext Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba. Yaşım:31 Boy: 1.79 Kilo : 91 27 Yaşıma kadar sürekli bir fiil paten kaydım fakat evlenince bıraktım ve kilo aldım sonra diyetlerle 97 den 90'a indim ve aynı zamanda body'e mrk saldım forum harika herşey var burda ne sorarsam sorayım cevabı var ama genede insan acaba benim icin farklı bir cvp olurmu diye terreddüt duyuyor. eve bir tane sehpa yaptım (bench) değil. üzerinde antreman minderi var onun üzerinde dumbıll fly çalışıyorum. odamda bulunan ekipmanlarç

2 adet ayarlı dumbıll 20 kg
    1 adet 1.20 cnm bar
    2 adet 10 kg plaka
    2 adet el yayı
    1 adet bük bük
    1 adet kapı barfiksi

elimden geldigi sürece 1 dolu 1 boş çalışıyorum aynı zamanda diyette oldugumda con fazla beslenmiyorum ama sabahları 1i tam 2 si beyazı olmak şartı ile 3 yumurta portakal suyu yiyiorum. gün içinde ise meyve agırlıklı ve kızartma hariç tavuk veya balık yiyorum. bazı sorularım şunlar bir bodyci arkadaşa bahserden pullover yapma dedi bir başkası abs için çapraz mekik yapma gereksiz dedi herkes birşey diyor ama ben bu siteye ve sitedekilere cok güveniyorum o yüzden sizce neler yapmam lazım. ve 1 yıl sonra ilk kaz gelişmesini görebilirmiyim yani ufakta olsa bri değişiklik 1 yıl sonra olurmu saygılarımla. şimdiden tşkler.

2. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Öncelikle Siteyi Beyendigin İçin BodyforumTr Adına Sana Teşşekürü Borç Bilirim...

Öncelikle Yeni Başlayanlar Bölümündeki ''' Dumbell İle Evde Çalışma ''' Başlık Altındaki Konuyu İncelemeni Tawsiye Ederim

2. İncisi İse Bu İşin %50 Beslenmeye %50 Body Ve Fitnnese Bakar Bunu Bilmeni İsderim Hayvan Gibi Kas Yapmak İçin Düşük Karbonhidrat ve Yüksek Proteinli Şeyler Yemelisin. Eğer Sıska Ve Fit Bir Vucut İsdiyorsan Günlük Kalori İhdiyacını Yarıya İndirip Her Akşam Yemeginden Sonra 1-2 Saat Yürüyüş Veya Tempolu Yürüyüş (Cardio) Yapmanı Tavsiye Ederim

Saygılar Soldier93....

3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    366
    Ödül Puanları:
    73
    benim fikrim de "%33 beslenme %33 antrenman %33 dinlenme" şeklinde...

1 yıl boyunca antrenman yapacaksan mutlaka değişiklik olur... :)

4. skaterext

skaterext Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    gerçekten yanıtlarınız için çok teşekkür ederim zaten evde dambıl ile çalışmayı uyguluyorum ufak tefek te fitness katıyorum işin içine ama sıska ve fit olmak istemiyorum yani cok zayıf olmak degil sonucta body zayıflama sporu degil sizlerden ögrendigim kadarıyla tabii artık tartıyada cıkmıyorum cıkmama kararı aldım cunki göbek gitsin kalça gitsin hemde en zor yerler sonra fit olim yeter belkide yetmez :) yanıtlarınız için çok teşekkür ederim en kısa zamanda fotomu cekip koyucam siteye . mrk ettigim fotodan sonra bana uygun bir program cıkarılabilirmi .

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    366
    Ödül Puanları:
    73
    :) program yazsınlar diye beklersen, benim gibi çok beklersin... sen kendi programını hazırlarsın bizler de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışır fikirlerimizi söyleriz...
    bana program için kimse yardımcı olmayınca ben oturdum kendim bi program hazırladım, sonra saolsunlar dğerli hocalarımız programdaki eksikleri söylediler, şimdi bir düzene girdi...
    iyi çalışmalar!

Coyote bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.553
    Ödül Puanları:
    123
    Bende sizi destekliyorum ama profesyonel sporcu olan hocaların, deneyimleri ve tecrübesi sayesinde amaclarımızı belirttiğimizde, amaca uygun bir program olması daha iyi olmaz mı?

Yağ yakımı için ayrı, Kas gelişimi icin ayrı, Kuvvet artışı için ayrı programlar oldugunu dusundugum icin bence amaç mutlaka belirtilmesi gerekiyor.

saygılar.

7. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    366
    Ödül Puanları:
    73

tamam haklısın da neredeyse bir ay oldu ben konuyu açalı... fotolarımı koydum ,beslenmemden bahsettim, ölçülerimi yazdım... kimse de sana şöyle bi program hazırlayalım diye çıkmadı...
    ben de oturdum kendim hazırladım programı... saolsun yiğitcan harmancı hocam da düzenledi... şimdi de uyguluyorum... ne yapabiliriz ki başka?

Coyote bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.553
    Ödül Puanları:
    123
    size aynen katılıyorum, ama mutlaka ve mutlaka cevap geliyor sizinki biraz geç kalmıs hepsi bu.

9. skaterext

skaterext Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    o zaman bende bir denerim şansımı baktım olmadı dediginiz gibi kendim hazırlar üstadların yorumuna sunarım herkese cevaplarından dolayı teşekkürler.

10. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
  11. skaterext

skaterext Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hımmm Tanıdıgm Bir Vg'ci Var Mersin'de yani bulundugum yerde oda pullover yapmana gerek yok demişti araştırdım ama bulamadım yeni başlayanın nedne pullover yapmaması gerekiyor sakatlık olur diyemi acaba. birde yeni başladıgım ve vucudum yağda oldugu icin bir sorum var protein kullansam yararını görurmuyum yoksa daha çok şişmanlatırmı forumda yeni başlayanlar kullanmasın diyor ama universalın protein harici yağ yakıcı supplementi var işe yararmı onlar. ( çok karışık bir soru oldu ama ) :)

Sayfayı Paylaş