Sizce ne yapmalıyım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve GaziBekir tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. GaziBekir

GaziBekir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Ben yaklaşık 2-3 aydır body building yapıyorum. BB'e başlamadan 5-6 sene kadar önceden yaklaşık 3-4 senelik bir uzak doğu sporları geçmişim var. Kung Fu çalışırken özellikle göğüs kaslarının üzerinde çok durmuştum ve diğer bölgelere kıyasla daha çok geliştirmiştim. O sıralar 75 kg'dım. Daha sonra sporu bıraktım. 1-2 sene limitsizce yiyip içtikten sonra 75 kilodan 130 kiloya çıktım. Evet biliyorum, aradaki fark muazzam. Daha sonra da hatanın üzerine hata ekleyerek sporsuz bir şekilde, sadece diyetle 95 kiloya kadar düştüm ve tabi ki bu sırada vücuttaki bütün kas tabakası su gibi eridi. Daha sonra BB'e yazıldım 2,5 ay kadar önce ve şu anda 83 kiloyum. 55 kilo alıp, 35 kilo verdikten sonra vücudumda yüksek derecede çatlaklar ve özellikle sarkmalar oldu. Hepsinden de kötüsü, zamanında gurur kaynağım olan göüs kasları; utanç kaynağım olan göğüs yağı haline geldi ve ayrıca sarkık ve büyük olarak kaldı. Buraya kadar durum hakkında az çok bilgilendirdim sizleri. Benim size sorumsa şu:

Sporla beraber kilo vermeye devam mı etmeliyim yoksa bu durumda 1 yıla kadar sporla düzeltebilir miyim?
    Tabi ki binlerce farklı nedenden dolayı herkes için sayılar ve değerler farklıdır. Ama ben genel tecrübe ve bilgilerinize dayanarak ortalama ya da aşağı-yukarı bir cevap vermenizi rica ediyorum.

Şu anda bu ölçülerle ne yapmalıyım sizce?

[Göğüs 100]
    [Omuz 130]
    [Bel 90]
    [Kol 35]
    [Kilo 83]
    [Boy 185]

2. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Ağırlık ve kardiyo antremanlarını kombine ederek bir antreman programı oluşturmalısın.Ağırlık antremanlarıyla kas kütlesi inşa edersin kardiyo antremanları ile fazla olan yağ kütleni yakarak vücudunu düzeltirsin.Tabi beslenme faktörüde çok önemli kesinlikle gözardı edilmemesi gereken bir husus.Beslenmene dikkat etmezsen yaptığın antremanların hepsi boşa gider.Bu şekilde vücudun 1 yıla kadar düzelir yağ altında gizli olan kaslarında gün yüzüne çıkmış olucaktır.

3. GaziBekir

GaziBekir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ancak benim aklımdaki soru da aynen bahsettiğiniz meseleydi zaten :) Spor salonuna gitmesine gidiyorum ama, hocada "Sen önce bir yağları yak, güzelce bir fitness yap da; ondan sonra kas kütlesi inşa etmeye başlarsın." havası sezinledim. Yani diyor ki "Önce 5-6 ay da 10 kilo ver, sonraki süreçte de o kiloyu kas olarak geri al" . Ben de bu noktada şunu sormak istiyorum: Aynı antreman programı içerisinde hem yağ yakıp hem de kas oluşturamaz mıyım? Yani şu anda bulunduğum kiloda kalarak bir yandan yağ yakarken bir yandan kas inşasını yapamaz mıyım?

4. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Adam akıllı tüm yagları yakıp öyle Bodye başlamanı öneririm yoksa kısa sürede niye gelişemedim diye kendini yersin.
    Ben 3 aydır Body yapıyorum beslenmemi komple degiştirdim,4. Aya gidiyorum çok az bi gelişme gördüm yag oranım yüksek ondan muhtemelen,Bence önce yagları yak sonra body başla,

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş