Sizce ne yapmalıyım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Hang tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Hang

Hang Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, sitenizi bilgi amaçlı sürekli takip ediyorum google'a spor ile ilgili ne yazsam bu site çıkıyor zaten, herkesin emeğine sağlık, oncelikle bu konuyu acma amacım dogru yapıp yapmadıgımı oğrenmek. En iyi cevabı bu sitede alacagımı umuyor ve düşünüyorum.

1 seneye yakın Muay Thai yapıyorum, onun oncesinde Aikido, Jiu Jitsu ve Luta Livre yapmışlığım var, dovüş sporlarını seviyorum bi uğraş ve hobi olarak, fakat iş benim kafamda zevkten ciddiyete donüştü, "bişeyi yapıyosam tam yapmalıyım" diye, beslenmeme ve uykumada dikkat etmeye basladım, ardından güçlenmek için ağırlık antremanlarına başlamak istedim ama bu düşüncem sonra vücut şekillendirme düşüncesiyle değişti ve ilk once bi kac insandan duyduğum amerikalı bi adamın 60 günlük hazırladığı belki biliyosunuzdur taebo step tarzı şınav mekik ve farklı farklı cardio hareketleriyle yapılan 60 günlük bi program aldım, programa gore 60 günde six packli adonisli yunan mitolojisindeki tanrılar gibi vücudum olcaktı, ama sonra bana bu cok sacma geldi, cünkü belliki o adamların altta belli bi kas kütlesi var, olanı cıkartmak gibi bişe yani inanmadım haliyle, bende ağırlık antrenmanı yapma niyetine girdim ve ilk protein tozu aldım 2 hafta sonra kreatin aldım insanlar bişeyler dedikce supplement dolabım oldu resmen sürekli bişeler almaya başladım ve en son duraksadım korkmaya başladım, kullanıcam ama ya bişe olursa? Kullandım 1 hafta ama sora bıraktım yani bırakmadımda düzensizleşti tek sebebi sağlığımı etkiler mi korkusu. yeterince kafanızı ütüledim kusura bakmayın, size antrenman şeklimi anlatıcam boyum 175 kilom 75-78 arası değişir sürekli

1. Program Türü
    1GÜN AĞIRLIK 1GÜN KONDİSYON
    spora başlamadan once assault'ın no yeşil siyah kutulu bi ürün, yarım olcek suyla karıstırıp iciyorum, AĞIRLIK antrenmana başlıyorum bitince 1 olcek whey protein+1cay kasıgı glutamine i 400 ml su ile karıştırıp içiyorum, ertesi gün kalktığımda uyku halinde kas kaybı olduğu için sabah kalktığım gibi 1 olcek whey protein içiyorum 400 ml su ile sonra MUAY THAI antrenmanı (yastık calısması+sparring cardio diye gecer kaskaybı olur diye düşünüyorum) oncesi 3 adet BCAA alıyorum, antrenman bitincede 3 adet BCAA alıyorum akşam yatarken glutamine alıyorum.

2. Program türü
    ağırlık antrenmanı günü
    sabah whey protein
    antrenman oncesi assault ve 3 bcaa
    sonrası 3 bcaa 1 glutamine 1 wheyprotein
    aksam glutamine
    ertesi gün sabah protein tozu
    antrenman(Muaythai) oncesi 3 bcaa, sonrası 3 bcaa

2. PROGRAM TÜRÜNDE bi gün 2 olcek protein bi gün 1 olcek ve hergün 6 bcaa almış oluyorum, cok fazla değilmi ? onun için 1.PROGRAM TÜRÜne mi geçsem diyorum?

kafa_

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş