Sizce nasıl ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bevkon tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bevkon

Bevkon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Biz Adapazarlıyız...
    Arkadaşlar bu spora başlayalı 1 ay oldu. Bu sporda beslenmenin ne kadar büyük önem taşıdığını biliyorum. Bende size günlük beslenme programımı yazıp yorumlarınızı almak istedim.

Not: Bu spora başlayalı 1 ay olduğu için henüz daha supplement kullanmıyorum ama allah nasip ederse 3-4 ay sonra kullanmaya başlayacağım.

Günlük Beslenme Programım

Sabah : Yumurta beyazı , süt , bal peynir , ekmek

Öğlen : Pilav , köfte

Antrmandan önce : tavuk yada balık

Antremandan sonra : Makarna yada pilav +++++ tavuk yada balık

Yatarken ballı süt içiyorum

Gün içinde zamanı belli olmamakla beraber muz ağırlıklı meyve yiyorum.
    Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

2. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Başlangıç için ideal bir beslenme; fakat lifli gıdalar eklemeni öneririm. Bunun yanında her ögünde az miktar da olsa sebze yemeği yemen iyi olacaktır. Sabah ile öglen yemeği arasına 1 kase yoğurt koyarsan güzel olur. Orası fazla boş kalmış gibi. Ayrıca makarnayı antremandan önce tavuk ya da ton balığı ile yemen karbonhidrat alman açısından daha iyi olacaktır. Antremandan sonra illa ki karbonhidrat almak istiyorum dersen kepekli makarna ye. Kepekli makarnaya alışman biraz zaman alacak tat konusunda. Ayrıca akşam yemeğinde bol yeşillikli salata tüket.
    Gün içerisinde bol muz ağırlıklı meyve tüketiyorum demişsin. Muz çok iyi bir potasyum kaynağı; ama çok da iyi kalorisi var. Ayrıca çok tüketilmesi kabızlığa yol açar. Günde 1 muz hatta yarım muz idealdir. Onu da hemen antremandan sonra alırsan boşalan glikojen depolarını doldurmanda büyük fayda sağlayacaktır.
    Bunların yanında mümkün olduğunca yağ, tuz ve şekeri azaltmaya bak. Zaten sağlıklı bir hayat için bunlar gereksiz şeyler. Tuzu ve şekeri kesebilirsin; ama yağı tamamen kesmek yanlış olacaktır. Yağ, bağırsaklar için önemli. En masum olanı zeytinyağı.
    Disiplin ve devamlılık gerektiren bu sporda başarılar dilerim. Umarım istediğin vücut tipine kavuşursun.

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sabah kahvaltına , yulaf ezmesi eklemeni öneririm, eti lifalif olarak bulabilirsin supermarket raflarında

Sayfayı Paylaş