Sizce Nasıl Olmalı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve allianz tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. allianz

allianz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Önümüzdeki günlerde bir kombinasyon yapmayı düşünüyorum.Yaklaşık 1 yılı aşkın süredir düzenli çalışıyorum ama en büyük sıkıntım idman sırasında kendimi çok halsiz ve isteksiz hissetmem.(Düzenli çalışmama rağmen sadece son 3 aydır beslenmeme dikkat ediyorum ve son 3 ayda 5 kilo anca aldım) Amacım yıl sonuna kadar hacimlenmek.Daha sonra definisyona girmek.

Boy : 1.81
    Kilo : 76

MP Creatine ve Assault alıp ilk 2 ay creatin,bittiğinde ise assault kullanmayı düşünüyorum ya da 1 ay creatin 1 ay assault 1 ay creatinde olabilir.

MusclePharm Creatine 300GR
    MusclePharm Glutamine 300GR
    MusclePharm Assault 32 Servis

Bu 3 ürünü kafama koydum şimdilik.MP Creatinede yükleme olayı olmaması bir artı gibi.Son olarak wheyde inanılmaz kararsız kaldım.

CytoSport Complete Whey 2.2kg
    MusclePharm Combat Powder 1.8kg
    Dymatize Elite Whey Protein 2.2kg
    O.N %100 Whey Protein 2.2kg

Bunların arasında gidip geliyorum.Aklımda Cyto var servis olarak ve fiyat olarak baya avantajlı gibi.Bunların hepsini bb.condan bu işi yapan biri vasıtasıyla getirteceğim o yüzden fiyatları buradan daha uyguna gelecek ortalama 30ar lira.Sizden genel olarak tavsiye ama özellikle whey olarak öneri bekliyorum.Sizce hangi markanın ortalama 60 70 servislik ürünün almalıyım?
    Vaktinizi çaldığım için özür dilerim.

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Optimum en öne çıkanlar arasında.. Zamanında 3 kutu tükettim memnundum...

mista bunu beğendi.
  3. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Seceneklerının arasındakı Combat harıc dığerlerı sadece whey proteın.. Sadece whey alcam dersen onerım ON alma olur, dığerlerını alabılırsın.

4 u arasından da secımım tabıkı Combat powder..

4. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    amaç hacimlenmekse kompleks portein 1. seçenektir. Bkz. Combat Powder

5. allianz

allianz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplarınız için teşekkürler öncelikle.

Fiyat/servis olarak şuan Cytosports Complete Whey'i düşünüyorum.Galiba oda Combat Powder gibi kompleks protein.Doğru mudur acaba? 130liraya gelecek hemen hemen 5lbs.

6. ModiXvoorN

ModiXvoorN Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
  7. allianz

allianz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ModiXvoorN dediğin gibi Cyto'nun 1 porsiyonunda 20gr protein var Ultimate'de ise 25gr,arada 20tl gibi bir fark oluyor.Önümüzdeki günlerde biraz daha karşılaştırma yapacağım herhalde.Cyto'da kafamın takılmasının nedeni 70 dolardan 42 dolara kadar düşmesi çünkü burada 210tlye satılıyor yani baya bir ucuza gelecek bana.

Bu arada alacağım tozu büyük ihtimal günde 1.5 ya da 2 ölçek kullanacağım özellikle Cyto'yu alırsam kesin 2 ölçek kullanacağım idman sonrası ve sabah olmak üzere.

8. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    bence Cytosports deneme bile 1 olcekte 16 gr protein en az 2 olcek alman lazım ant. sonrası veya herhangi bir ogun için buda 40,5 kullanım demek. dısarıdan getieceksen sağlam bişey getirt.
    öRN. Gaspari,Weider,VPX,MuscleTech gibi

FedoR bunu beğendi.
  9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Combat powder genellikle ara öğün olarak kullanılan blend bir proteindir.

Combat Powderlar 4 lbs olarak piyasada 5 lbs ürünü olmaması lazım alırken gramajına dikkat et bence.

Whey protein dersen Türkiye'de Fiyat / Performans ürünü olarak Optimum iyidir.

FedoR ve mista bunu beğendi.
  10. allianz

allianz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Cyto'nun 1 ölçeğinde 20gr protein var.Sizin dediğiniz zannedersem eski formül olan Cyto.VPX'i gördüm ancak köklü bir marka mıdır nedir ne değildir pek bir fikrim yok onunda fiyatı Cyto ile aynı ve daha çok servis çıkıyor.Onun da 1 porsiyonunda 20gr protein var.

Evet dediğiniz gibi Combat Powder 4 lbs olarak satılıyor. 5 lbs derken Cytosports Complete Whey'i kastetmiştim yanlış anlaşılmış kusura bakmayın.Dediğinize göre blend bir protein olduğu için Combat Powder almak idmandan hemen sonrası için pek uygun değil gibi.

Araştırmaya devam ediyim ben en iyisi daha vaktim var.Optimum dışında max 50$'lık önereceğiniz whey varsa sevinirim.Optimum oradan gelse bile hemen hemen aynı paraya geliyor zahmete değmez.

11. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yurtdışından whey protein getirmek pek kar getirmez zaten. Kaliteli ürünlerin Türkiyede ki fiyatları ile aşırı bir fark olmuyor. Mesela saf Isolat ürünler alabilirsin Iso 93 veya Dymatize ISO - 100 gibi bu ürünler Türkiyede 200-250 TL civarıdır. BB.com da 70 dolar civarı olması lazım.

FedoR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş