Sizce Mantıklı mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ademir_ tarafından 9 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ademir_

Ademir_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle Merhaba herkese iyi forumlar,
    Genel bir fiziksel bilgi veriyim öncelikle;
    Yaş 23, Boy 178, Kilo 75, yağ oranı %17.
    Sorum ise;
    İş ve okulu aynı anda yürüttüğümden dolayı spora sabahları gidiyorum. Programımda da biraz fazla hareket var sanırım 1 saati geçiyor.
    Şöyleki; 1.gün: 10dk. Eliptik, 4 Gögüs hareketi , 3 Omuz, 3 Önkol, + 3 Mide.
    2. gün: 10dk Eliptik, 4 Sırt+Kanat,3 Bacak, 3 Arkakol + 3 mide.(Tüm hareketler 4 er set)
    Böyle olunca haliyle spor 1 saati biraz aşıyor ve sabah erkenden bitirip işe yetişmem gerekiyor.
    Yemek için ise, uyanır uyanmaz 1 muz 1 bardak su içip spora gidiyorum. Antrenman biter bitmez 180ml Kakaolu süt içiyorum. antrenmanın sonlarına doğru acıktığımı hissediyorum, ve bitirip duş alıp tekrar eve dönmem yarım saati buluyor spor sonrası yarım saat aç kalmamak için kakaolu süt içiyorum.
    eve gelincede 6 yumurta beyazı 1 sarı içine lor peynir atıp kızartıyorum çok az yağda. ve bir kase yulaf ezmesi 200ml yarım yağlı süt ile karıştırıp yiyiyorum.
    Gün içerisinde de protein ağırlıklı besleniyorum 8 den sonra sadece meyve. hesaplarıma göre (kilo başına 2 gr protein olarak hesaplıyorum) günlük protein ihtiyacını karşılayamıyorum. ama tıka basa yiyorum. Bunun içinde önerileriniz varsa sevinirim. Asıl sorun şu;
    sabah sporu yetiştirip işe yetişeceğim diye mide egzersizlerine zaman ayıramıyorum. Antrenman bitiminde baya yorgun olduğum için bi 5 dk dinlenmem gerekiyor + her hareket arasında 30-40 sn her hareketi 4 set vs. en azından 20-25 dk. demek, ama benim saatime göre 5 dk içinde çıkmam gerekiyor ve haliyle yapamıyorum. Antrenmanda acele edip zaman arttırsam yapacağım en yanlış şey olur sanırım. O yüzden bugün hocama danıştım bu durumu ve şöyle bir fikir sundum; (2 gün gidip 1 gün gitmiyorum bu arada. Haftanın 7 günü açık, hafta mantığı yok o yüzden sürekli 2 git 1 of yapıyordum.) Zaman kalmadığı için karın hareketlerini tam doğru ve yeteri kadar yapamıyorum acaba bunları of günlerinde evde veya antrenman günlerinde akşam evde yapsam olur mu ? (programı yazan hoca spora geldiğin her günü antrenman sonrası mide çalış demişti. Salonda olmadığından başka hocaya sordum.) Mideyi her gün yapma of günlerinde gel kardio çalış dedi. kardio yapmadan yağ yakamazsın haftalık programı 2 gün antrenman sonraki gün kardio tekrar antrenman tekrar 1 kardio ve bir of şeklinde yapmamı söyledi.(2Gün kas--kardio--2gün kas--kardio--of)
    kardioda ise 40 dk koşu ve arkasından mide verdi. Bu kadar koşmak ve bir hafta boyunca bu kadar az dinlenmek kas yakımına neden olacaktır diye düşündüm kendimce. Hocama söyledim ama kardio yapmadan da yağ yakamayacağımı söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? uygulamalı mı yoksa akşam evde mi yapmalı? ben birde şöyle bir şey düşündüm; hocanın kardio + mide dediği günler gidip kardioyu 40 dk koşu yerine 10 dk koşu ısındıktan sonra düzgün nizami bir karın egzersizi. Fikirlerinizi merak ediyorum. Teşekkür ederim şimdiden iyi forumlar.

2. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Ben kas yıkımı gerceklescegini dusunmuyorm cunku programin oyle cok agir degil yani agir denmesi icin salona bi girdimi 2 saat rahat gecirmen lazmki agir olsun ama kas yikimi olmamasi icin protein ihtiyacini karsilaman lazim ve bana kalirsa senin kilo basina 2 gr deilde 1.2-1.5 die dusunuyorm yani 100 -120 gr arasi bunu alsan yeter ve duzenli sekilde uykunu 8 saatin altina dusurmeyip yaninda lifli gidalarda yersen ( ananas, eti lilalif) kad yikimi olmaz derm . Programinda her gun gidebiliyorsan cok guzel

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. Ademir_

Ademir_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim cevabın için. Uyku olayı sıkıntılı max 6 saat uyuyabiliyorum. 1.2-1.5 arası düşünürsek protein ihtiyacını karşıladıgım söylenebilir o zaman :)
    Peki sizce haftada 2 gün kardio üstüne karın mı ? Yoksa o iki gn 10dk ısındıktan sonra çok daha ağır karın mı ?

4. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Bence 1 2 ay 2 gun kardiyo + karin 2 ay sonrasi yag oranin dusunce hafif isinma ve agir karin calis . Brnce uyku surene bi sure dikkat et en azindan kardiyoyla beraber agirlik yapacagn sure kadar cunku com yorgun dusbilirsin.

5. Ademir_

Ademir_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Söylediklerin banada çok mantıklı geldi. Önce yağ oranını düşürmek en doğrusu. Diğer türlü karın kası yapsam da üstteki yağdan görünürde birşey olmayacak. Teşekkürler.

6. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Aynen mantık o :) rica ederim :)