Sizce kilo almalı mıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve colonel xeno tarafından 3 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. colonel xeno

colonel xeno Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. siteyi uzun süredir takip ediyorum ancak üye ve katılımcı olmak açıkçası yeni aklıma geldi (işin düştü di mi de diyebilirsiniz buna:D )

Yaklaşık 6aydır vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum. 1.84 boyunda ve 77-78kg yim.Sorum ise şu;

-Amacım fit, çok iri olmayan fakat definisyonu sağlanmış kaslardan oluşan bir vücut inşa etmek. yani bodybuilding den ziyade fitness tarafıyla ilgiliyim işin.

-vücut ölçülerim: omuz:119cm kol:34cm göğüs:100cm bel:83cm

-genel olarak yağ oranı düşük bir vücuda sahibim (karın bölgesinde çok ufak yağlanma var, pek sık kardio yaptığım söylenemez)

-sıkıntı ise şurda; omuz ve kol ölçülerim yaklaşık 2-3aydır aynı seviyede iniş-yükseliş gösteriyor. özellikle kollarda patlamayı bir türlü yaşayamıyorum. bir çok program denedim fakat hala sonuç alamadım. bundan dolayı aklıma "acaba
    hacimlenmek için yeterli kiloya sahip değil miyim?" sorusu geldi. sizden ricam, bilgili, tecrübeli arkadaşların bu boy-kilo oranıyla ölçülerimi (özellikle omuz ve kol ölçülerim yetersiz) artırmamın mümkün olup olmadığını, mümkünse ne gibi yollar takip etmem gerektiğini bana söylemeniz. şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme: 3 Ocak 2013
  2. colonel xeno

colonel xeno Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    güncel arkadaşlar

3. colonel xeno

colonel xeno Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok ilginç hala tek bir cevap bile alamadım :(

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ölçü alamıyorsan beslenme ya da çalışmanda sorun var demektir.Boy kilo oranının alakası yok senin durumunda.
    Ayrıca istediğin cevaplar forumda var üyeler o yüzden cevap vermiyorlar.

Başarılar.

carmelo114 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş