Sizce Kasmı Ekliyeyim Yoksa Yağmı Yakayım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve seyhane tarafından 25 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir diyet dönemim oldu.20 kg kadar kilo vermiştim.Şuan boyum 180 kilom 73-74 arası.Fakat kilom böyle olmasına rağmen hala yağlı bir vücuda sahibim gibi hissediyorum.Hala göbeğim var.Elbiselerin dışından belli olmuyor fakat üstümü çıkartınca göbeğim gözüküyor.Şimdi size sorum şu: ben yağ yakımına devam mı edeyim yoksa hacim kazanmak için mi çalışayım.Hacim kazanmaya başlayıp sıkılaşınca o yağlı görüntü gider mi ? Ayrıca ne yazık ki yağ kas oranımı ölçtürebileceğim bir yer bulamadım ama yine de arıyorum.Olmadı en son yağ kas oranı ölçen tartılardan alacağım.

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
  3. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    O yazıyı daha önce de okudum fakat tam emin olamadım.Birçok kişi hem yağ yakığ hem de kas inşaa edilemeyeceğini söyledi bana.Yani hangisi doğrudur bilemiyorum, arada kaldım.Acaba https://www.bodyforumtr.com/vbforum...si-hem-de-yag-yakimi-nasil-yapilir-41164.html bu konuda kileri uygulayıp başarılı olmuş bir arkadaş var mı ? Varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    ben şahsen yağda yakıyorum kasda inşa ediyorum.
    en son 1 hafta önce ölçümlerim alındı

2kg yağ yakıp 100gr kas inşaası sağlamışım.

5. survivor

survivor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı karmaşa aynen birebir bende de var kardeş. yardımı dokunacak biri yok mu ? :)

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    beslenmeyi düzgün yaptığın şekilde her ikisinide yapabilirsin. Hatta böyle yaparsan beklediğinden çok daha iyi bir sonuç alabilirsin.

7. survivor

survivor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim mesela ben başlangıçta 10 dk bitişte 10 dk koşuyorum düzenli olarak.Böyle devam etmek daha faydalı mı olur sıkılaşmak için yoksa kardiyoyu kesip vücut çalışmaya devam mı edeyim? Açıkçası 3 aydır koşmaktan bıktım o yüzden içimden gelmiyo

8. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    önce spor geçmişini detaylarını falan bilmek gerekir de 10dk pek bi işe yaramaz.

koşmak yerine yüksek tempoda 45dk-1saat yürümek yağ yakımına fazlalaştırır

9. hackereac

hackereac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    7 aydır fitness yapıyorum. Her ay düzenli olarak diyetisyenime gidip yağ ölçümü yaptırıyorum. Her ay ortlama 600-700 gr yağ yakıp 400-500 gr kas kazanmışım. %13 yağdan %8'e düştüm. Kas miktarım da arttı.

10. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Bence yağ yakımına son ver ve fazla tekrarlı hareketler deneyebilirsin. Boyuna göre kilon az bile denebilir kilo verdikçe çelimsizleşeceksin çünkü bilmiyorum nasıl bir şey istediğini ama benim görüşüm bu. Benim boyum 1.73 kilom 70 ve kendimi zayıf buluyorum. Ayrıca "göbeğim var kilo vereyim" mantığı tamamen yanlıştır önemli olan boy ve kilo endeksi sende bir problem göremiyorum mekik çek ve ter at bu kadar basit.

Sayfayı Paylaş