Sizce Kardio Için En Iyisi Hangisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eren_ac87 tarafından 6 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. eren_ac87

eren_ac87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardio için alet almam gerekiyo ve ayırabileceğim max parada 200ytl biraz araştırma yaptım kondisyon bisikleti ile sakatlanmalar olabileceği(spora uzak olan kişiler için)bunedenle eliptik bisiklet alınması gerektiğinisöylediler fakat onların fiyatlarıda pahalı. internetten ayrıca şöyle bir alet buldum tv de reklamları da çıkıyor sizce bu alet bisikletin yerini tutabilirmi
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=19173&productId=sporvoit020

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Aralık 2007
  2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    madem sormusun, bence kardiyo icin en iyisi bu :)

3. eren_ac87

eren_ac87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam cevap yazacak olan yok mu? ne tavsiye edersiniz bisikletten şaşmamam mı gerekiyor

4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    cannabis resimdeki ne ?

5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    cannonale'in turkiye'de bulamayacaginiz marjinal bir modeli. sitesinde de boyle bir model yok, sanirim konsept bir bisiklet.

kardiyo icin en iyisi yuksek tempoda yurumek, ama evde ya da spor salonunda degil, oksijence daha zengin sokaklarda yurumek. ideal kilo seviyesine gelindiginde ise bisiklet, ama evde binen sozde kondisyon bisikletine binmek degil.

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ozelilkle inisli cikisli yani yokusu bol bir parkurda bisiklet gibisi yok, ürün konsept evet, biraz dikkat ceksin diye koymustum, cunku bisiklet guzel yag yakiyor ve neredeyse herkes cocuklugunda bindigi bu oyuncagi unutmus durumda thums:

7. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    bisiklet muhakak bacakları çok kuvvetlendirir ama hacimde kazandırır mı ?

8. eren_ac87

eren_ac87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    eliptik ile kondisyon arasındaki fark nedir?ve asıl soruma cevap veren olmadı linkini verdiğim alet ne kadar yararlı olur

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    coder,
    bisiklet öncelikle bacaklarını ve kalçanı sıkılaştırır. kaslanmak istersen de ona göre beslenirsin. gayet hacim yapılır. bisikletçi arkadaşların fotolarını bir ara koyarım, kalf kası görür gözleriniz :)

eren_ac87,
    normal bisiklet al, ille de oksijen fakiri kapalı alan evde yapacam dersen bir de makara alman gerekir. makara ile çalışman daha faydalı olur, çünkü dengeni de geliştirmiş olursun. son söz olarak yukarıda 5. mesajda yazdığımı tekrar okumanı tavsiye ediyorum.

eren_ac87 bunu beğendi.
  10. eren_ac87

eren_ac87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam makara al demişsin anlamadım onunla nasıl çalışabiliriz ve de ne ölçülerde almamı tavsiye edersin

11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Makara iki yerde kullanılan bir alettir. Yarışlardan önce atakla kalkmak için 15 dakika kadar bunlar üzerinde ısınır yarışçılar. İkinci kullanım alanı da hava şartlarının kötü olduğu özellikle kış aylarında evde çalışmak içindir. Kabak diye tabir edilen dişsiz ince lastikler tercih edilir az ses yapması için. Merdanelerin çapı büyüdükçe alınan keyif artar, ses bir okadar azalır. Makara hem az yer kaplar, kondisyon bisikletleri gibi yer kaplamaz ve denge kabiliyetinizi geliştirmenize yarar. İlle de evde bisiklet diyenler bunu tercih etsin derim.
    Ama bana kalırsa en güzeli zevk alacağınız bir bisiklet alıp bol oksijenle dışarda sürmeniz. Hem de sıkılmazsınız, eğlenirsiniz. Hem de paranız cebinizde kalır, o farkı verip daha iyi bir bisiklet alırsınız bisikletiniz eğer yoksa.
    Ben spor salonuna gittiğim dönemlerde bile kardiyomu dışarda yapıp geliyordum. Asla o kardiyo aletlerinin tepesine çıkmadım, herkese de bu bol oksijeni sömürme yolunu tavsiye ediyorum. :)

coder ve eren_ac87 bunu beğendi.
  12. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    makarayı istanbulda nerden alabiliriz. nedir fiyatı bi marka önerisi yapabilirmisin

13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tacx markasını tercih ediyor arkadaşlar genelde. Ekotrack modeli önerilmiyor pek, sesinden. Sporttrack ve Rollertrack modelleri var bir de aralarında çok az bir fark var. İlle de makara alacam diyorsanız Tacx Rollertrack almanızı öneririm. Fiyatı KDV dahil 250 YTL civarında.

Bu iki yerde mevcut:

www.yesilbisiklet.com (Selamiçeşme'de Bağdat Caddesi'nin alt caddesinde)
    www.deltabisiklet.com (Kızıltoprak'da Bağdat Caddesi'nde)

Sitelerinde detaylı adreslerini bulabilirsiniz.

eren_ac87 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş