Sizce hangisi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve trkbgrymn tarafından 30 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. trkbgrymn

trkbgrymn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 14 yaşındayım. bu sene 8. sınıfı bitirecem. 6. 7. ve 8. sınıflarda sbs olduğu için bir sporla uğraşamadım. 1-2 ay kick boxa gitttim. ama hoca cok ilgilenmiyordu. bu sene son sbs'mi olacağım allah izin verirse. sonra onumde lise 3 ün sonuna kadar boş bir zaman var.bu zamanda bir sporla uğraşmak istiyorum.2 sporda olabilir. 1. tercihim kick box olacak. sokakta etkili olduğunu düşündüğüm bir spor.sizce kick box sokakta etkilimidir?
    wing chun, wing tsun, capoeira gibi sporlarda duydum. bunları arastırdım. Ama görüşler insandan insana göre değişiyor. bazıları wing tsun'un cok etkili oldugunu soyluyor bazıları ise cok sacma bir spor oldugunu. bazı videolarını izledim gerçekten cok saglam insanlar var.ama pek bir sey beceremiyenlerde. capoeiraya gelince çok ilgimi çekti diyebilirim.dansa benziyor ama hareketleri çok estetik ve hoş gözüküyor. bazı insanlar buna dans diyor bazılarıda dövüş sanatı. 1. olarak kıck boxu sectım 2. olarak daha cok savunma ustune bide çok basit olmayan ama ogrenmesıde 6-7 yıl almayan sporlar onerebilirmisiniz.benım ıcın su an onemlı olan yaptıgım sporun sokakta etkili olması. kick box sokakta ne derecede etkilidir.ve aynı sekılde üstte yazdıgım sporlarda.capoeiro öğrenmesi kaç yıl alır?sağlam oğrendıkten sonra videolarda ızledıgım gıbı ınsanların yuzune cok rahat ve etkili tekme ç ıkarabilirmiyim?

yazın cok sıkı sekılde çalısmaya baslayacağım. şınav mekik barfiks, dambıl elyayı, göğus yayı, bide gecenlerde powerball diye bir sey duydum. arastırdım cok hosuma gıttı babama yazın aldıracağım. sizce etkili bir aletmidir?
    el yayı: bir ara baya çalısıyodum ama sonra babam kızmaya basladı ellerin büyüyor falan diye. sizce el yayı ellerimi büyüyütmü?
    barfiks: coğu kişi omuz çalıstırır diyor ama ben çektiğimde bileklerimin , kollarımın ve göğüsleriminde ağrıdığını hissediyorum.barfiks bu kaslardada etkilimidir?
    dambılla ilgili forumda bir cok sey buldum yazın o hareketlerı yapmayı düşünüyorum. gercekten forumda yararlı bilgiler var.
    capoeiro, wing tsun yada siz baska onerebilirsiniz?wing tsun bıldıgım kadarıyla guc gerektirmiyor ve rakıbı en kısa yoldan etkisiz hale getirmeye bakıyor. sizce bu sokak kagalarında etkilimidir?
    capoeiro yu daha cok dövüş sanatımı yoksa dans mı olarak görmek lazım.
    arkadaslar cok yazdım ama gercekten sormak ıstedıgım cok soru var. herkese tesekkur ederım.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ))))))

diğer mesajlara bakabilirsin bu konularda...)

3. pernalonga

pernalonga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Capoeira konusunda bir eğitmen olarak yanıt vereyim.
    Günümüzdeki capoeira bir savaş sanatı, dövüş sporu falan değil sanattır. İçinde elbette pek çok dövüş tekniği var. İleri seviye bir capoeiracının (tabiki çalıştığınız okulunuzun tarzı burda çok önemli ) sokaktaki ahmet mehmetten dayak yemesi okadar da olası değil (illa dövüşçü olmaya gerek yok bunun için iyi bir halterci atlet falanda öyle sokaktaki sıradan adamdan kolay kolay dayak yemez). Ama dediğim gibi dövüş işi günümüzde capoeiranın kendi formatına uyarlanmış ve öğrenilecek çok şey olduğu için çok yavaş bir şekilde gelişeceğiniz bir konsept. Tabi birde gerçekten dövüş teknikleri üzerine çalışan çok az okul olduğunu düşünürsek dünyada, pekte makul değildir dövüşmek için capoeira.
    Açıkçası şunu söyleyim sokakta kendini korumak için kick box falan yeterde artar bile.
    Ayrıca sokakta kendinizi koruma muhabbetine fazla takılmayın. Liseye giderken bende de vardı öyle takıntılar ama. Sokakta kırk yılın başı kavga edebiliriz lazım olunur diye 10 sene ailenden işindin gücünden vakit çalıp antrenman yapılmaz. Bu işleri hobi olarak yapmak istiyorum hoşlanıyorum dersen o ayrı bir konu. Ama sokakta 3 evden birinde silah bulunan 10 kişiden birinin silah taşıdığı adama gruplar halinde dalındığı, kavganın orada bitmediği sonradan karşılıklı ev basmalara kadar gittiği bir ülkede kendini korumak için yıllarca mücadele sporları eğitimi almak pekte mantıklı olmuyor. Spor spor içindir :)

Son düzenleme: 30 Mayıs 2012
    vücutcuu bunu beğendi.
  4. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    senin gibi arkadaşları yönlendirmek için yazıyorum 2.5 yıl kickboks, muaythai,boks yaptım ,wuşhu,taekwondayı 2 hafta en etkilisi sert olandır muaythaidir salonlarda nereye gidersen git sen ancak musabık olursan hoca ilgilenir.
    sokak kavgalarını bire bir yada birden fazla kişiyle yapılan olarak ayırmak lazım
    bilmeyene karşı birebirde azda bilsen tüm dövüş sanatları etkili olur
    ya iki üç kişiye karşı o zaman vurdunmu indirmen lazım yere düştün üzerine biri çullandı boğuşuyorsun ikinci ikinci kişi vede üçüncü kişide suratına karnına tekme atıyor ne yapçan? işin zor olur muhtemelen haşat olur insan.
    wingtsunu bende araştırdım videoları izledim ben tavsiye etmiyorum
    kickboks ,boksta,muaythaide sokakta etkilidir,taekwando ayaklarını mükemmel kullanmayı öğretir.
    suratına hiç yumruk yememiş birine yada salonda acemi öğrenciye yumruk attınmı arkasını döner
    bir dövüş sporunu öğrenmek için maç yapmak lazım korumasız olarak sokak dövüşünü ise farklı beden dışında sopa,bıçak vs kullanılabilir bu formlarıda ayrı yetten öğrenmek lazım
    br ji jutsu kendini ispatlamış sana bunu kesinlikle tavsiye ederim benim imkanlarım müsait olduğumda bu spora yönelcem.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2012
  5. pernalonga

pernalonga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
  6. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    14 yaşındasın surata tekme için bacakların esnekse kickboksta 3 ayda öğrenirsin kombinasyonları öğrenmen iyi bir hocaysa 1 yıl.

7. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    KickBoksu tavsiye ederim sokakta etkili olabileceğini düşünüyorum.El yayına gelince elleri büyüttüğü hakkında bir bilgim yok ama Kol kaslarını ve saat taktığımız kısımla ön kol kasımızın ortasında kalan kısımı geliştirdiğini biliyorum. Bende el yayı kullanıyorum düzenli bir programım yok ama faydası gerçekten var. Barfikse gelince genelde sırt kaslarını geliştirdiğini duymuştum omuzu geliştirirmi bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş