Sizce Hangisi Daha Kötü ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve moqqlass tarafından 1 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    üstünde baya düşünüp çözemedigim bir konu var malum herkes günü gününe diyete sadık kalamıyor ..ara sırada olsa antrenman günleride aksıyor işler ,şirket, mesaliler aile vs..

gün içinde önümüze gelen yağlı yapılmıs icinde margarin olan yemekler ,kola gazozlar ,pilav , karnıyarık pizza vs
    bu tür yemekleri yemek mi daha kötü yoksa 5 6 saat boyunca düzgün gıda bulamadıgmız için aç kalmak mı ? çok ikilemde kalıyorum be forum anla nolur :)

duh

2. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    aç kalma asla! ben bir ara o hatayı yaptım ve bu hatadan döndüğümden beri hem daha iyi hissediyorum kendimi hem de formum daha sağlam sanki :)

AnkTıp92 ve moqqlass bunu beğendi.
  3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    5-6 saat doğru düzgün bişey yiyememek kasları katabolik etkiye mağruz bırakmazmı bunu istemezsin herhalde

moqqlass bunu beğendi.
  4. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    selam,

Vucüt yağ depolar, aç kalındığında bunlar devreye girer.
    O kadar kısa zamanda kas parçalanması olmaz.
    çoğu kişi 3 öğün, ara öğün diye tavsiye eder.
    Aç kalmayın derler.
    Günümüz kalitesiz ve bol yiyeceğin tüketimi söz konusu.
    Günde iki öğün et yenmesi hele spor yapmayan biri için çok fazla proteindir.

hoşçakalın

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    azil zinde aslında dediklerin çok mantıklı 5-6 saatte katabolik etki devreye girseydi her uyuduğumuzda kaslarımız parçalanırdı sence kaç saat aç kalınca bu etki oluşur??

6. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Aslında burda dikkat edilmesi gereken bir konu var, bu spor disiplin sporu, beslenme olmadan ne yazıkki uğraşlarımızın çoğu boşa gidiyor, gelişim bildiğiniz gibi zaten çok yavaş ileryen bir durum, hepimizin iş hayatı yoğun gidiyor, ama bir body sporu ile uğraşan bir kişi için engel olmamalı bana göre ,gerçekten birşeyler istiyorsak, bu yüzden ne aç kalmalı nede ağır yağlı yemekler yemeliyiz, süt burda en iyi kurtarıcımız veya protein barlar var ,bunun gibi tercihlerle gün için de protein eksiğimizi kapatıp gerekeni yapmak en mantıklısı,,

7. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    rambo16, kas erimesi ne zaman başlar bilemiyorum...
    görünürde nasıl oluyor, görmedim...pek olağan birşey değil...
    kaslar soğudumu, çalışmadığı zaman hacmini kaybediyor...
    ama çabuk toparlar eğer kaslar uzun süre çalışmış ve şekil almışsa...
    belki çok büyük sunni kaslarda görülebilir heralde o olay..
    sunni derken ek besin, güç artırıcı gibi şeyleri kullanıp yapılan kaslar...
    eğer kaslara alışık olduğu, bağımlı olduğu güç artırıcıyı vermezseniz birşey yapamaz...
    birde 3 öğün yemeye benzer şekilde insanın günde 2 litre su içmesi önerilir...
    suyu ihitiyaç olduğu kadar içmek gerek...yazın daha çok içilir kışın daha az...

görüşmek üzere

8. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Özellikle biz çalışanlar fabrika yemeklerine mahkum kalıyoruz.Şirkete yiyecek sokmak yasak olunca da tonlu,tavuklu sandviç şansımız da kalmıyor.

Mesele bugün berbat derecede yağlı patlıcan yemeği vardı.Onu yemedim ama yanındaki makarnadan 2 tabak aldım.2 tabakta yoğurtla beraber götürdüm.Öğün atlamak yerine ,verilenlerin içinden tercih yapmak daha iyi.Bu arada 1 öğün yemeyince kaslarda hemen reaksiyonlar başlamaz.

9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Tavsiyem herzaman bulunduğunuz ortamı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın.Örneğin önünüzdeki yemeklerin tümü çok yağlısa, bu yemeklerin içinden protein oranı en yüksek oluğunu düşündüğünüz yemeği seçin.Kola yerine ayran, kızartma olan yemekler yerine fırınlanmış yemekleri...vs seçin."Kötünün iyisi" diye bir söz vardır ya bunu uygulayın.

Ben herzaman bunu yapmaya çalışıyorum.Yapmak istediğiğm şeye olanağım yoksa ona en yakın olan elimdeki fırsatlarımı değerlendiririm hiç olmamasından daha iyidir...

Asla aç kalmayın arkadaşlar.Korkmayın o kadar da yağlanmaktan!

AnkTıp92 ve moqqlass bunu beğendi.
  10. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    yaptığın her beslenme yanlışı için kendine ceza ver örn 30 dk koşu bisiklet vs.....cezadan öte ödül olur :D

yerinde olsam aç kalmaktansa yerim ben....eğer sıkı bir spor yapıyorsan ağırlık + cardio pek sorun olacağını sanmam kolay gelsim

Sayfayı Paylaş