sizce dogru mu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berkay KILIÇ tarafından 10 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar belli bir spor gecmişim var salona yazıldım hoca oradakı butun aletlerde 10*3 şeklinde çalıstırttı gögüs için 4 hareket omuz ıcın 3 sırt ıcın 2 hareket gırdırdı ve makınalarda calıstım barbel ya da dumbell kullanmadım bıraz agır calıstım su an agrısını da ıyı hıssedıoyrum sızce bu dogru mu overtraınıng ya da baska bişeye neden olur mu

2. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Merak etme overtraining olmazsın :) Tamamrn makinalara bağlı kalma serbest ağırlıklarıda kullanmak istediğini belirt hocana elin alışsın.

3. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ama su an agrı var kaslarda bayagı bı yarın antrenmanım var nolacak :D

4. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Kasların dinlenmesi için 1 gün ara ver her idmandan sonra. O ağrılar hamliktan ve kasları çalıştırdığın için oluştular yeni olduğun için biraz siddetli olabilir yerine göre 2 günde mola verebilirsin. Makinada olsa ağırlık olarak kontrollü davran ilk başlarda.

5. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    hocam yarın ne yapmalıyım o zaman

6. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    1 gün mola vericeksin.Yani 1 gün gitme haftada 4 gün gitmek yetecektir ona göre kendini ayarla.Mola günlerindede yemeğe özen göster ama.Ayrıca makinelerde hareket yaptırmasının sebebi her hareketi doğru öğrenmen direk dumbell alırsan eline sakatlık çıkarma ihtimalin yüksek o yüzden en azından 1 ay makine de devam et

7. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Yarın kendini zinde hisseder çalışmanı engelleyecek bir ağrın yok ise salona gidip idmana devam ediyorsun :) uyku ve dinlenme süreni ayarlamayı unutma yeni olduğundan acı kontrolünü öğrenmek için hafif kilolarla olan kasılmaları kavraman iyi olur. Bu sayede aşırı durumlarda durup yardim isteyebilirsin.

8. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    agırlık secmede bıraz sorunum oluyor bıraz kaldırıyorum yapamayacak sevıyeye gelınce agırlıgı dusurup tekrarı tamamladıgım oldu bır ıkı kere ama kendımı zorladım dengelı bir sekılde

9. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    agırlık secmede bıraz sorunum oluyor bıraz kaldırıyorum yapamayacak sevıyeye gelınce agırlıgı dusurup tekrarı tamamladıgım oldu bır ıkı kere ama kendımı zorladım dengelı bir sekılde ve bugun kollarımda agrı var biraz gitmeli miyim

10. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Kapasitenin üstünde bir ağırlıkla sete başlayıp tekrarı tamamlamal için ağırlık düşürmek yerine o düşük dediģimiz ama kasın gelişimi için asıl kullanman gereken ağırlıkla antrenmanını tamamlaman senin faydana olur biraz hafif hissediyoson 3×10 takılı kalmana gerek 3×12 şeklindede yapabilirsin unutma ilk set ağır değil hafif girilir. Ağrını hissetmediğim için birsey diyemem ama çoğu zaman tamamen geçmez zaten gün içerisinde hareket ettikçe ağrın olduğunu unuttuyorsan eğer o aģrının şiddeti azdır gidebilirsin salona.

11. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    hocam sagolun sızı de yoruyorum kusura bakmayın ama benım ıcıme sınmedı yenı baslayan bırı gogus ıcın 4 hareket gırer mı makına bench butterfly ınclıne bench seklınde flexor un programına baktım sadece bench var

12. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Incline bench press e gerek olduğunu hiç sanmıyorum mesela aklında çok soru işareti ve tatminsizlik varsa başka bir hocodanda yardım isteyebilirsin yada oradaki bir abiden bana ağır geliyor bu egzersiz vaktiniz var ise bir 5 dakika göz atar mısinız dersen yardımcı olurlar.

13. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    1 kısı vardı o gun sadece pek ilgilenmiyorlar da neyın neye yaradıgını gosterıp gıttı o zaman bugun normal bench ve butterfly yapım omuz ve sırt hareketlerını de aynı sekılde uygulayım

Sayfayı Paylaş