Sizce doğru program mı uyguluyorum?-Fotoğraflı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve s60doctor tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. s60doctor

s60doctor Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar uzun bir yazı olabilir umarım sıkılmadan okuyup bana yardımcı olabilirsiniz.
    23 yaşındayım, daha önce toplamda 6 aylık bir spor hayatım oldu lakin parça parça. En uzun spor hayatım 3 aydı. Onda da amacım zayıflamaktı. Geçen sene 1.75m 86 kiloydum. Kardiyo ağırlıklı çalışarak 3 ayda 72 kiloya düştüm bu sefer de omuzlarım çok küçük kaldı. Bu sene yine 1.75m ve 76-77 kg aralığında gidip geliyorum. 1 aydır spor yapıyorum. ve programım şu şekilde:
    Şimdilik evin altında bulunan fitness salonunda takılıyorum. Dumbell, koşu bandı, uzun bar, göğüs sehpası, kelebek hareketi vb için alet bulunmakta. yani aşağıda saydığım hareketleri yapabiliyorum. setler hep piramit usulu 12-10-8-6 her seferinde ağırlığı arttırmaya çalışıyorum.

--Pazartesi göğüs+ön kol--
    dumbell ile bank press(bazen uzun bar ile yapıyorum)
    dumbell ile aşağı eğimli bank press
    Kelebek
    dumbell ile biseps bükme
    konsantrasyon
    ve ipli biseps çalışma

--Salı omuz+arka kol--
    dumbell ile omuz press
    halterli dik kürek çekme
    yana kaldırma
    iki minder arası inip kalkma(arka kol)
    tek kol triseps uzatma
    ipli arka kol çalışma

--çarşamba bacak+sırt--
    bacak için leg press makinesi yok
    squat'ı şu an için serbest yapamıyorum 5'er kilo anca kaldırıyorum yani yanlarda destek direği olmayınca sıkıntı
    bacak uzantıları
    ters mekik
    arka delta kas ile kürek çekme
    ip ve uzun barlı aletle omuza ve çene altına çekme

--perşembe kardiyo--
    40-50 dk arası minimum 6 da maksimum 12'de koşu
    eliptik bisiklet
    mekik
    ele dumbell alıp yanlara eğilme(yan bel bölgesi için)

--cuma off günüm--

ardından yeniden başlıyorum.

üniversite son sınıf öğrencisiyim İzmit'e döner dönmez spor salonuna yazılacağım. ordaki hocalardan da tavsiye alacağım lakin burdan da tavsiyeler almak istedim.

Şimdiye kadar ki spor hayatımda amacım hep kilo vermek oldu lakin kilo versem de bel bölgemde sıkıntılar var ve omuzlarım da ufak kalıyor. çünkü yan bel bölgesi sıkıntılı.

protein tozuna başladım. optimum nutrition gold aldım.
    sabah kalkar kalkmaz ve antrenman sonrası kullanıyorum.
    beyaz ekmek yemiyorum,
    yağlı yiyeceklerden uzak duruyorum.
    sabah 2 yumurta, peynir, zeytin, 2 dilim kepekli ekmek
    öğle normal yemek
    akşamları da fırında tavuk ağırlıklı takılmaya çalışıyorum.
    fotoğraflar eşliğinde doğru program yapıp yapmadığım hakkında bilgi verebilir misiniz arkadaşlar. protein tozu dışında pek fazla kimyasal kullanma taraftarı değilim.
    haftalık fotoğraf çekiyorum, gelişme var. bundan sonra sporu bırakmak gibi bi amacım yok, çünkü daha önceki süreçlerde ailesel olarak baskı görüyordum, spordan geliyorum terli, kendini heba ediyosun gibi laflar. şimdi aldım karşıma konuştum, sağlık dedim, sağlık için yapıyorum önce. protein tozumu da gösterdim. bu yüzden gelecek hayatımda amacım devam etmek, hiç birşey için olmasa bile "sağlık" için. çünkü spor yaptığım dönemlerde hastalanmıyorum, dinç oluyorum.

özellikle bel bölgemi çok kafaya takıyorum arkadaşlar. çünkü bildiğiniz gibi resmen ters üçgen olmama sebep oluyor. azimle ve hırsla aynı zamanda abartmadan çalışmaya devam ediyorum.

umuyorum fotoğrafların boyu sorun olmaz konu içinde. üye fotoğrafları bölümüne açmadım asıl amacım çalışma programım doğru mu tavsiyleleriniz nelerdir? sorularına cevap alabilmek.

cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

2. s60doctor

s60doctor Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Fikir verebilecek, yardımcı olabilecek kimse yok mu?

3. Mirliva2

Mirliva2 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    İTÜ, Uçak Mühendisliği, 4. sınıf
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Omuzlarin dar değil karin bolgen yağlı olduğu için dar duruyor. Kardiyoya devam

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. zyzz57

zyzz57 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    mart nisana kadar ağırlık girmeye bak sonra cardioya yüklen vücut şekle girer çünkü şuan gördüğüm kadarıyla yağ oranın baya yüksek

5. s60doctor

s60doctor Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Sagolun arkadaslar izmite geldim devam ediyorum. Hoca program yazdi degistirdik benim programdaki bazi hatalari. 3 gun arka arkaya body yapiyorum 1 gun off sonra yine ayni sekilde. Body ye baslamadan 15dk kosu ve bitiste 15 dk eliptik bisiklet. Mart nisan gibi kardiyoyu arttiracagim. Sonuclari paylasirim insallah. Tesekkur ediyorum.

Sayfayı Paylaş