Sizce doğru mu yapıyorum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BOMBOMPOW tarafından 21 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BOMBOMPOW

BOMBOMPOW Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yeni başlayanlardanım fitness'a yaklaşık 1.5 ay oluyor ve ciddi bir gelişim gösterdiğimi düşünüyorum herneyse antreman şeklim şu şekilde haftada 3 güne denk geliyor..

Pazartesi --> antreman
    Salı--> dinlenme
    Çarşamba--> dinlenme
    Perşembe --> antreman
    Cuma ve Cumartesi -->dinlenme
    Pazar --> antreman
    Pazartesi ve salı --> dinlenme
    Çarşamba--> antreman
    ..

bu şekilde gidiyor.. Sizce arttırmalı mıyım 3 gün yetersiz mi? veya bu kafama göre yaptığım program düzensiz ve ya dengesiz midir? Bu arada antreman yaptığım günler tüm vucut çalışıyorum 3 saat falan sürüyor ve hakikatten artık dilim dışarda çıkıyorum antremandan (aklınıza gelebilecek hertürlü hareketi yapıyorum 3er set x10 şeklinde benchlerde genelde 16-18kg çalışıyorum) ve 2 günde kaslarım anca kendine geliyor(acısı geçiyor) Sizce böyle devam etmeli miyim arttırmalı mıyım.. Tecrübelerinizi dinlemek benim için iyi olacak

Son düzenleme: 21 Ekim 2016
  2. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    ilk başladığında vücudun hareketleri yeni tanıdığı için ne yaparsan yap çok kolay gelişirsin zaten.2-3. aylardan sonra gelişim yavaşlar ve doğru şeyleri yapmak zorunda kalırsın.3 saat antrenman yapılmaz forumu gezerek bilgi edinebilirsin bu şekilde kendine zarar verirsin.tüm vücut çalışmasını da yanlıs anladın sanırım tüm hareketleri değil birden fazla kas grubunu çalıştıran compound hareketleri seçip 24-30 set arasında bir program oluşturacaksın.yoksa sırayla üst göğüs alt göğüs orta göğüs ön bacak arka bacak bicepsin bölümleri tricepsin bölümleri derken sabahtan akşama kadar bile çalışırsın.antrenman ortalama 45 dk falan sürmeli ve compound hareketlerden oluşmalı. (daha önce yapılmışlardan kullanmanı tavsiye ederim)

BOMBOMPOW bunu beğendi.
  3. BOMBOMPOW

BOMBOMPOW Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    çok bilgisizce yaptığımı farkettim sence düzenli bir programa girme zamanı var midir? hani 1.5 ay oldu haftada 3 gün 2.5 3 saat antreman yapıyordum şimdi iste atıyorum kafadan ilk gün gögüs ve triceps yapıp 45 dakikada antremanı bitireceğim ve 1 hafta sonra tekrar gögüs triceps yapacağım yani bu 1 haftalık ara (gögüs ve triceps için) uzun olmuyor mu? aynı şekil 2. gün sırt ve kanat diyelim 1 hafta sonra o gün tekrar sırt ve kanat 1 haftalık aralar çok olmuyor mu? Cahilliğimi maruz görün

4. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    yok olur mu öyle şey ben de hayatımda ilk başlarken sizin gibiydim 2 saat çalışıyordum okuya okuya öğrenip uyguladım cahillik falan değil ne güzel öğreniyorsunuz işte.o şekilde split programları ben sevmiyorum.gelişenler var ama haftada 1 çalışmaya ben de sizin gibi bakıyorum o şekilde benim vücudum da iyi tepki vermiyor.ayrıca o şekilde çalışınca vücut sürekli kas ağrısı çekiyor ki bence çok anlamsız.başlangıçtan itibaren yıllarca full body programlarını kullanabilirsiniz ki ben de kendi bilgilerimle onu tavsiye ederim.hem haftada 3 gün 45 dk çalışarak zamandan kazanırsınız hem de daha iyi hacim alıp çok iyi güç kazanırsınız.ağırsağlamın 5x5 programına , full body ice cream programına ve forumdaki full body antrenmanlarının paylaşıldığı konuya bakmanızı tavsiye ederim orada aradığıınız bulursunuz.

BOMBOMPOW bunu beğendi.
  5. idris

idris Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13

Sayfayı Paylaş