Sizce doğru mu yapıyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Woods31 tarafından 22 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Woods31

Woods31 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba, uzun bir diyet sonrası 97 kilodan 83 kiloya düştüm, boyum 1.87. Ancak skinny fatım maalesef. Bu yüzden ağırlık seti aldım ve spora başladım. Yağ yakarken kas yapmaya çalışıyorum. Hedefim 78 kiloya düşüp ondan sonra kiloyu kas olarak almak.

Beslenme programım ve yaptığım çalışmalar şu şekilde :
    Akşam 10 gibi uyuyup sabah 5 gibi kalkıyorum. Saat 5:30 olduğunda 1 saat bisiklet sürüyorum eve geldiğimde duş alıp 1 adet muz yiyorum. Sabah saat 09:30 gibi 2 adet haşlanmış yumurta yiyorum. Saat 18:00-18:30 gibi akşam yemeği yiyorum. Akşam yemeğinde protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Mesela dün tavuk ızgara + taze fasulye yedim. Onun dışında gün içinde acıktığımda badem yiyorum ( günde 12-15 civarı ) yemekten 2 - 2 buçuk saat sonra da vücut çalışıyorum.

Sizce doğru mu yapıyorum? Yanlış yaptığım, düzeltmem gereken yerler var mı? Her türlü tavsiyeye açığım. Teşekkürler.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Amacınız gayet güzel ama gerçekleri konuşmak gerekirse verdiğiniz 10 kiloyu saf kas olarak almak doğal yollar ile 5-6 yılınızı alabilir . Kas kütlesi oluşturmak çok zahmetli bir yoldur ama bu şekilde devam ederseniz belirli bir kas kütlesi elde edebilirsiniz .

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    10 kg luk kas kütlesini 2 yılda da kazanabilirsin ama sonraki yıllar da azalarak devam eder bu süreç, ne yaparsan yap...Ama 2 yıl(hatta bazılarına göre 1 yılda) 10 kg luk kas kütlesi kazanabilirsin. Boyun uzun. İyice doldurabilirsin.

4. Woods31

Woods31 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Zaten öyle çok kaslı olmak gibi bi düşüncem yok vücudum biraz şekle girsin, şu ankinden daha kaslı olayım amacım :)

5. Woods31

Woods31 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar önerisi olan var mı?

Sayfayı Paylaş