Sizce Cardio Çalışmalarım Nasıl?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve nizamicedit tarafından 13 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar uzatmadan konuya geçiyorum.Yaşım 15 boyum 177 kilom bugün yeniden ölçüldüm ve 68 çıktı.Fakat göbekte hafifte olsa yağlanma var.1 Ay önce body e başladım ama yaşımın daha küçük olduğunu bildiğim için ilk hedefim kardio çalışması yaparak yağları eritmek.. Spor Salonuna HERGÜN GÜNDE 2 SAAT gidiyorum.Buyrun günlük listem:

Başlangıc:
    15 Dakika 6.5 Te yürüyüş
    15 Dakikadan sonra her 1 dakikada 30 saniye olmak üzere 12 de tempolu koşuş (arada 15 km de oluyor)
    30 Dakika koştuk..Üstüne birde tekrardan 6.5 de 15 dakika yürüyorum.45 Dakika koşuş-yürüyüş tarzından yaptıklarımızı bitirdik..

Bunlar bittikten sonra 15 Dakika bisiklet orda speed yazıyor 30 u düşürmüyorum

Bunların hepsi bittikten sonra ardından hemen barfikse asılıyorum orda durmadan 10 tane çekiyorum. 10x3 set bittikten sonra tekrardan 30 saniye x3 set olarak barfiks sopasında asılı kalıyorum.

Barfiks bittikten sonra dumbell alıyorum fazla abartmıyım diye 5 kg de çalışıyorum şuanlık orda 20x4 tekrar yaptıktan sonra dumbell omuz genişletme yapıyorum 10x3 yapıyorum.

Ondan sonra ismini bilmediğim bir alet var oturuyorsunuz o aleti yukardan aşşağıya çekiyorsunuz herhalde sırt için çünkü sırt arkasından çekiliyor. 34 KG ağırlık 10x3 yapıyorum.

Ondan sonra yarım mekik var herhalde adı öyleydi.Ondanda 20x5 yaptıktan sonra bitiriyorum..

SİZCE YAĞLARI YAKMAMDA BU PROGRAM YARARLI OLURMU? YOKSA DAHA ÇOK AĞIRLAŞTIRMALIMIYIM?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yorumunuz için çok teşekkür ederim ama yaşımın body e ufak olduğunu bildiğim için pek fazla kas çalışması yapmıyorum diyelim, şuanlık amacım HIZLI yoldan KİLO vermek, haftada 2 kilo gibi. her türlü listeye açığım yani nasıl desem amacıma ulaşmadan pes etmem tarzı.. Ve amacım 1.5-2 ay gibi bir sürede 60 kilo ya düşmek ve eriyen kısmın büyük çoğunluğunun yağ olması...

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Hızlı kilo vermek yerine yavaşca verin hızlı kilo vermek bünyenize zarar verir , fiziksel olarak hoş bir görünüm sağlasa bile biyolojik olarak kendinizi yıpratırsınız eğer bir diyetisyen eşliğinde zayıflarsanız daha sağlıklı olursunuz .

5. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam dediğim gibi amacım hızlı kilo vermek yapacaklarım zaten şöyle;
    kilo verip - ardından hacim kazandırıp kas yapmak.Diyetisyene gidecek inanın vaktim yok - okul olsun,body olsun okul antrenmanları olsun... Şimdi kardio listesini daha çok arttırmalımıyım?

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  7. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    hıımm anladım hocam teşekkür ederim, ben bu yöntemle ayda kaç kilo verebilirim?

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    '' ben bu yöntemle ayda kaç kilo verebilirim? '' bu tarz yorum yazarsanız konunuz kitlenebilir bu yüzden daha mantıklı sorular sorabilirsiniz mesela beslenmenize göre harcadığınız kaloriyi ve günlük aldığıınız kaloriyi hesaplamak gibi .

9. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bilmiyordum özürdilerim. o zaman şöyle söyliyeyim günlük almamız gereken kalori miktarı 2000 diye biliyorum- ben bu miktarı 1000 kaloriye düşürüp üstüne bu kardio egzersizlerini yapsam 1 ay sonucunda güzel bir sonuca ulaşabilirmiyim?

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Ulaşırsınız ama deri sarkmaları ve çatlaklar oluşur 1000 kalori bayanlar için idealdir siz erkek ve de ergenlik çağına girmiş sayıldığınız için min 1800 1900 kalori almalısınız ki yaptığınız egzersizler enerjiyi kastan yemesin .

nizamicedit bunu beğendi.
  11. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. o zaman sık sık ama az az yemeliyim

Sayfayı Paylaş