Sizce bu program iyi mi ? İlerde Dengesizlik olur mu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cinsanity44 tarafından 5 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Herkese Merhaba :) Ben 175 boyunda 60 kiloyum çok az bi süre body yaptım yaklaşık 1 ay kilo verdiğim için bıraktım şimdi kilo aldım. Tekrardan başlayacağım Sizlere bi kaç soru sorucaktım :) Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...4.html?p=81215

Yukardaki linkteki hareketleri yapıcağım ama biraz farklı düşünüyorum.

S1) Burdaki omuz hareketleri omuzumun genişlemesinde yardımcı olur mu yoksa bi kaç hareketi değiştireyim mi ?

S2) Bu programa haftada 3 kez göğüs yapmak istiyorum fakat göğüs geliştikten sonra 1 indirmeyi düşünüyorum gelişmeyen yeri 3 yapmak istiyorum omuz gibi mesela şimdi ben göğüs programını azalttığımda göğüs kaslarımda küçülme olur mu yoksa eskisi gibi olur mu ?

Yani Program Böyle olucak

1. Pazartesi - GÖĞÜS & KOL
    2. Salı - OMUZ & Ark KOL
    3. Çarşamba - GÖĞÜS & Sırt
    4. Perşembe - Karın
    5. Cuma - Bacak
    6. Cumartesi - Göğüs & Karın

2. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum link açılmıyor kontrol edermisin?

3. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
  4. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam şimdi açıldı. Hareketleri nizami ve gerektiği kadar uygularsan tabi gelişirsin. Az gelişmiş kasları daha çok çalıştırmak gerekir. Kendine göre ayarla programını güçsüz olan bölgeye daha çok yüklen. Program oldukça uygun bir program. Bu arada haftanın 6 günü biraz fazla değilmi? En azından 5 gün yap 2 gün dinlen...

Cinsanity44 bunu beğendi.
  5. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi hırs yapınca insan birden olmasını istiyor aslında :/ O da olur yani ama günü boş geçirmek istemiyorum cumartesi falan boşum boş durucağıma yaparım daha iyi diyorum. Ya asıl sorun şimdi ilerde program değiştiricem göğüs antremanı 1 inince göğüs kasında küçülme falan olmaz dimi ? Bide diğer göğüs antremanlarında başka hareket uygulasam daha çok yarar değil mi ?

6. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    Kardeşim seni az çok anlıyorum. Göğsün muhtemelen eksik ve ona yüklenmek istiyorsun. Bence hiç acelesi yok daha yeni başlamışsın. Her kas grubunu gerektiği kadar çalıştır. Orantılı olarak ilerle. Daha sonra kasların şekil almaya başladıgı zaman az gelişen bölgeye daha cok yuklenirsin. Bir kas grubunu çalıştırınca sadece istediğin yer değil, yardımcı kas grupları da çalışır. Yani sen gögüsü geliştirmek istiyorsan yardımcı kas grubu olan arka kol, arka omuz-sırt, ön omuz bu kaslar da devereye girer. Bu kaslara da gereken önemi ver ki gögüsteki kaldıracagın agırlık artsın ve gelişme olsun. Ayrıca kaslar dinlendikçe büyür. Ev arkadaşım da senin gibi gögüs cıksın diye acele etti ve haftanın 4 günü gögüse girdi. Faydasını gördü fakat diger bolgelere önem vermediği için orantısız gelişti sırt falan hiç yok çocukt arka omuz desen bomboş ama gögüs cıktı diye seviniyor ki dinlendirse daha cok cıkardı ona da eminim

Cinsanity44 bunu beğendi.
  7. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bu çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim :) Ben haftada 2 gün yaparım o zaman aslında göğüslerim eksik değil gelişmeye yönelik yani göğüs kafesi geniş büyük göğüslerim olur. Korkum şimdi yapıcağım programı elbet değiştiricem değiştirince eksik gördüğüm bölgeye yönelicem o zaman göğüs kaslarımda ufalma olmaz mı ?

yasin35 bunu beğendi.
  8. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    Eksik olan bölgeye yönel derken gögüsü hiç çalışma demiyorum ki :D zaten öyle bişey de olmaz. eksik olan bölgeye agırlık ver derken o gun sadece onu calıs demyorum. Sadece tekrar sayılıarını set sayılrını falan ona göre ayarlarsın demek istedim. ilk 2-3 ay gögüs-önkol / omuz arka kol/ bacak sırt kanat böyle calısırsın. ön kol gününe bilek de eklersin. her gün ant sonu karnına da vakit ayırırsın ama asla 1 bölgeyi sırası gelmeden baska gün calısma. beslenmene dikkat et istediğin olur merak etme.

9. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bilgiler için teşekkür ederim anladım şimdi :)

10. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    -VG de sabır çok önemli ben 3 ayda bunu anladım. Eskiden tezcanlı birisiydim ama artık tam tersi :)
    -Merak etme göğüs kasında küçülme olmaz. Tüm vücudunu çalıştırmaya bak sen göğüsler gelişmedi diye dier bölgeleri bırakıp sadece göğüse önem verirsen işler dahada kötüye gider. Sabırlı ol herkes başladığı gibi üçgen vücutlu 40 cm lık kollara sahip olamıyor yoksa herkes kaslı üçgen vücutlu felan olurdu herhalde :)

11. yunuscan

yunuscan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gerekenler yazılmış kendine bir program bul ben gunde 2 bolgeyi çalıştırıyorum hafta içi yapıyorum tabi sabır çok çok onemli ama duzenlı ol yani bence eğer gogusun otekı yerlerıne göre daha kuçukse mesela gogusu 30 kılo ile değilde 35 kilo ile yapmaya çalış ama sabır etmen lazım

12. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi ağırlık altına girmek istemiyorum basket oynuyorum pazar günleride ip atlamayı düşünüyorm boyumu fazla etkilemesin diye.

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    En önemlisi bu işi severek yapmaktır

Geçen pazar akşamı koskoca salonda sadace ben vardım
    Hoca bileyoktu
    Müzik bile çalmıyordu
    Sadece kendim çalışırken çıkardığım sesler salonda yankı yapıyordu

14. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Yani öyle zevksiz yapınca zaten insan bıkıyor bu seferde yapmıyor :/ Ya hep ya hiç bence :)

Sayfayı Paylaş