Sizce Bu Beslenme Programı Yeterli mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Afanesyeva tarafından 1 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    meraba bu spora başlayalı çok olmadı ve bu da benim beslenme programım.60 kiloyum.tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi esirgemeyin lütfen...

Sabah: 1 yumurta
    4,5 dilim ekmek
    bal veya pekmez
    50 gr peynir
    zeytin, fındık ezmesi, arasıra da salam

protein:25,1gr
    karbonhidrat:57,9gr

2.Öğün: yarım ekmek
    konserve dardanel tonun yarısı
    kaşar
    yeşil zeytin
    mayonez

protein:23-24gr
    karbonhidrat:56,4gr

3.Öğün: 100gr lor peyniri
    Yarım ekmek
    Domates veya kavun

protein:26,4gr
    karbonhidrat:58,3

4.Öğün: çorba (çoğunlukla mercimek veya tarhana)
    etli yemek
    pilav veya makarna
    bazen tavuk

protein ve karbonhidrat olarak kesin bişey yazamayacağım doğal olarak ama karbonhidrat bakımından yeterli olduğunu düşünüyorm.

5.Öğün: 50 gr peynir (yatmadan evvel)

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    boyun kac, yasin kac, yag oranin ne?

ayrica sanirim hayvansal gidalar disindaki proteinleri de hesaba katmissin.

Afanesyeva bunu beğendi.
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    cok düsülen bir hatayı yapmıssın ve saydam'ın dediği gibi bitkisel kaynaklardan alınan proteini de eklemişsin..
    özellikle kahvaltıda 1 yumurta ve 50 gram peynirden maksimum 18-20 gram alman gerekirken 25 gramdan bahsetmişsin..

o nedenle mesela kahvaltı aldığın tek yumurtaya en az 4-5 tane yumurta akı ekle.. (omlet yap mesela)
    ya da oglen konserve tonun yarısını yiyeceğine tamamını tüket..

sonuçta öyle bir ayarlaki öğün başına hayvansal kaynaklı protein alımın 30-35 gram olsun ve gün içerisinde toplam 120-140 gram protein almaya çalış.. (eğer hedefin vücut geliştirmekse)

bu konu hakkında o kadar çok yazılıp çizildiki biraz araştırmayla bitkisel-hayvansal protein kaynakları ve örnek programlar hakkında bir sürü ipucuna ulaşabilirsin..

Afanesyeva bunu beğendi.
  4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hatta bonatschi bile iyimser bakmış olaya, çünkü verdiğin öğünlerle içlerindeki protein miktarları arasında uyumsuzluk var. Ayrıca aldığın her proteinini kaliteli olmamasına ve aldıklarının hepsini sindiremediğini göz önüne alırsak bonatschinin dediği gibi eğer hedefin vücut geliştirmekse ve 15, yaşında 1.50 boya sahip değilsen; bu program yetersiz;)

bonatschi ve Afanesyeva bunu beğendi.
  5. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle hepinize yorumlarınızdan dolayı çok çok teşekkür ederim..acil bi iş yüzünden yazıyı hızlıca yazıp çıkmak zorunda kalmıştm çok baştan sağma olmuş bi çok şeyi yazmamışım.

Boyum:1.77
    Yaşım:18
    Kilom:60
    Yağ Oranım:%4

hepiniz çok haklısınız..Ben bitkisel proteinleri flan da katmışm işin içineduh Günde birden fazla yumurta yememe izin vermiyo bizmkiler onun yerine bol bol lor peyniri tüketsem nasıl olur? öğlen de konservenin tamamını yerim.. Başka neleri düzeltmem gerekir bu programda?? Bi de ben herşeyin daha net görülmesi açısından şu programı yeniden hesaplayıp bi daha yaziyim..
    Son olarak bieşy daha soracağm..Bitkisel besinlerden alınan karbonhidratları ekliyorz dğl mi hesaba?

6. pitbullteam

pitbullteam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ve Motosiklet
    Yer:
    İstanbul
    kanka onu bunu bilmem yaptığın sistem biraz çorba daha mantıklı bir şey yapman lazım ve sen ne yapmak istiyorsun öyle bir şey yazmışsınki tamam normal bir insan için yada fitness yapan biri için tamam sağlıklı beslenme destekli bunu bir yerden gördün kendinemi uyarladın... eğer suplement kullanmayacağım diyorsan ve şişmek istiyorsan çok daha sağlam beslenmelisin günlük alacağın protein miktarı vücut ağırlığının 2 katı olmalı yani yani 120gr net karbonhidratda 2000 bunun üstüne çıkman lazım çünkü 1 saat vd'de 700 kcal harcıyoruz ve bu yüzden suplementsiz bayağı iyi bir beslenme yazılması lazım sana. Ama ben 60 kilo razıyım atletik olayım dersen devam et. He birde lor peyniri ne alaka ben ilk defa duydum birşey biliyorsan bizede söyle et yemen lazım et balık tavuk kırmızı et makarna yumurta hemde 70 gr olanlardan onlarda 13 gr protein var standart yumurta 45 gr cicarında 5 gr protein var çok detaylı bu konu çok...

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    karbonhidratı zaten bitkisel kaynaklardan alırsın.. (tahıllar, meyveler, sebzeler)
    hayvansal kaynaklar karbonhidrat içermez..

yağ oranın çok düşük, beslenme programındaki karbo alımını harfiyen yapıyorsan en kısa zamanda yağ oranın istenen düzeye çıkabilir..

ben bu spora yeni başlayan genç ve oldukça zayıf, dolayısıyla yapılanmak ve kuvvetlenmek isteyen birçok arkadaş ile tanıştım.
    hepsinin ortak noktası çok yemek yediklerinden ve çok sağlam beslenme programları olduğundan bahsetmeleriydi.. buna rağmen kilo alamıyorlar ve gerekli yapılanmayı sağlayamıyorlardı..

o arkadaşlardan birkaçı ile ortak bir gün geçirdikten ve bahsettikleri beslenme düzenlerini gözledikten sonra benim ve onların beslenme anlayışlarının ne kadar farklı olduğunu gördüm..
    Şöyle ki:
    Yarım ekmek yemekten bahseden arkadaşlardan birinin yarım ekmekten kastı ufak baget ekmeklerin yarısıydı.. (sandwich ekmeği boyutlarında)
    veya 2 tabak pilav yemekten bahseden bir diğer arkadaşın kastettiği dozaj nerdeyse lokantalarda tabakların yanına garnitür olarak konulan pilavlar kadardı..

sonuç olarak yukarda bahsettiğin ve üzerinde düzeltmeler yapacağın programı harfiyen uygulamak senin elinde..
    sağlam ve hakkını vererek yapılan idmanların sonucunu, iyi hazırlanmış bir beslenme programını kendini kandırmadan uygulayarak almamak imkansızdır..

body sporu camiasında çok sevilen çok doğru bir atasözü vardır:
    ne koyarsan aşına o gelir kaşığına.

o nedenle sadece beslenme programını hazırlamakla kalma, aynı zamanda onu hakkıyla uygula.

kolay gelsin

Afanesyeva ve Mestano bunu beğendi.
  8. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s_per_casein_deposu-t8872.html

9. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    programı yeniledim

Sabah: 1 yumurta
    4,5 dilim ekmek
    bal veya pekmez
    50 gr peynir
    zeytin, fındık ezmesi, arasıra da salam

protein:17,2g
    karbonhidrat:57,9gr

2.Öğün: yarım ekmek
    konserve dardanel ton
    kaşar
    yeşil zeytin
    mayonez

protein:24,1g

3.Öğün: 250gr lor peyniri
    Yarım ekmek
    Domates veya kavun

protein:30gr

4.Öğün: çorba (çoğunlukla mercimek veya tarhana)
    etli yemek
    pilav veya makarna
    bazen tavuk

protein ve karbonhidrat olarak kesin bişey yazamayacağım doğal olarak ama karbonhidrat bakımından yeterli olduğunu düşünüyorm.

5.Öğün: 50 gr peynir (yatmadan evvel)

protein:11,2g

Son düzenleme: 3 Kasım 2007

Sayfayı Paylaş