Sizce bu antreman yeterlimi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve crixus4 tarafından 15 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. crixus4

crixus4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır düzenli olarak spor salonunda vücut geliştirme çalıştım başladığımda 50 kiloydum 7 kilo aldım 3 ay süresinde zaten kilo almak istiyordum yani faydasını gördüğüü söyleyebilirim vücudumda başladıktan sonra yavaş yavaş şekil almaya başladı fakat şimdi sınavlarım başladığı için ve ekonomik nedenlerden salona gidemiyorum fakat evimin yanındaki parktaki açık alan spor aletlerinden faydalanıyorum haftanın üç günü şu aleti kullanıyorum :

bu alette toplam 4 hareket yapabiliyorum ki bunların hangileri olduğunu tahmin edeceğinizi düşünüyorum.her hareketi 3'er setten 8 tekrar yapıyorum bu aletle işim bitince 40 şınav 40 mekik çekiyorum.bacaklar için ise evde 10 kiloluk tek dumble ile merdiven ve squat türü antremanlar yapıyorum.sizce bu yaptıklarım yeterlimi spor salonuna gitmeden bu şekilde devam etmemin bir sakıncası varmı?

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bu aletten adam gibi çalışabilceğin dips ve barfix 'tir başka birşey çalışılmaz karın kası ve şınavda olur ama onu evdede yapabilirsin. spor salonuna yazıl istersen evde ekipmanın yeterli olması lazım.
    tüm bölge için bu alet açıkcası yetersiz.

3. crixus4

crixus4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu aletle tam olarak neler yapılır ve üst bölge için yeterlimidir ?

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    dips ve barfix dışında başka antrenman olmaz adam gibi. barfix sırt kısmı diğeri ise arka kol ve göğüs kısmı çalıştırıyor. salona yazılırsan daha iyi olur veya evine biraz alet alarak 50 kg ağırlık seti vb.

5. crixus4

crixus4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ben bu alet ile 4 hareket yaptım diğer gün sırt omuz biceps triceps vey anlarım hamlamıştı yani bu bu bölgelerin çalıştığı anlamınamı gelir

6. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    karın kası şınav barfix düz ve ters tutuş dips hareketlerini yapabilirsin.
    yeni olduğun için tabi ağrısını hissedersin ama örnek arka kol için tek dips yetçeğini sanmıyorum bence hemen salona yazıl derim. veya evine ekipman almalısın en azından dumbell al 1 çift evde antrenman yapma hakkında sabit bir konu var ona bakarak tüm bölgeni çalıştırabilirsin.

7. crixus4

crixus4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım dostum dediğin gibi dumblle seti almak mantıklı olacak en azından bu aletle yine çalışırım(ki bence deli çalıştırıo bu alet kasları)ek olarak evde dumble kasarım.ama benim aslında sormak istediğim şey şu dumblle yada herhangi bir alet vs olmadan bnm gösterdiğim gibi aletlerle ve evde yalnızca kendi vücut ağırlığınızla güzel bir fiziğe sahip olunabilirmi dumblle illa ki şart mı yani

Sayfayı Paylaş