sizce body'e gitmelimiyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve XasTurk tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Selamun Aleyküm arkadaşlar evde kendi dambıllarımla 1,5 yıldır çalışıyordum daha sonra 6 ay kadar kick boksa gittim ve gidiyorumda bu sefer salonumuzdaki ağırlıklarla çalışmaya başladım ama benim istediğim bir hedef var ve ben bu sporu o hedefime ulaşacağım hayaliyle yapıyordum ama nekadar çalıştıysam nekadar araştırma yaptıysam birtürlü istediğim kalıpa ulaşamadım benim yaşıtlarımda bodye giden birçok arkadaşım var ve bunlar benden çok çok daha kalıplılar arkadaşımın biri body salonuna yazıldı ve benide çağırdı bana orda birsürü makine olduğunu hocanın özel yemek ve antreman programı çıkardığını çok sayıda halter ve dambıl v.b. aletler olduğunu salondan çok memnun kaldığını söyledi eğer fiyatla anlaşabilirsek bodye gitmeyi düşünüyorum ama bodye gidersem mecvuren kick boksu bırakmam gerekiyor sizce gerçekten gitmelimiyim?Sizin tavsiyeleriniz nedir?
    Bodyde istediğim kalıba ulaşınca bodyi bırakıp tekrar kick boksa devam etmeyi düşünüyorum tabi bodyi bırakınca antremanları ve düzenli programımı bırakcak değilim yanlız makineler v.b. aletler olmaz tekrar eskisi gibi dambıl,halterle çalışmayı düşünüyorum ama kütle ve hacim kaybedirmiyim onu bilmiyorum birde bana supplament almamı söylerler diye korkuyorum :) çünkü supplamentler çok pahalı okadar para vermek istemiyorum ve zaten verememde :)

Kendi resimlerim;

http://p1309.hizliresim.com/1f/s/szmg0.jpg
    http://n1309.hizliresim.com/1f/s/szmgy.png
    http://k1309.hizliresim.com/1f/s/szmhm.jpg

İstediğim hedef (Örnek);

http://p1309.hizliresim.com/1f/s/szmkc.jpg

Arkadaşlar çok rica ediyorum yorum atın güzel tavsiyelerinizi söyleyin tüm sporcu arkadaşlarıma kolay gelsin :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:01 ----------

yorum yapan yokmu :(

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hedefle aranda pek birşey yok.Kickboks ile Vücut Geliştirme çok farklı yerdeler.
    Vücut Geliştirme : Kas geliştirme sanatı.
    Kickboks : Mücadele Sporu bu yüzden bunda amaç kas kütlesi değil , kondisyon , teknik hızlandırma , güç vbz.
    Sana tavsiyem olucak , ikisiylede daha önce geçmişim olduğu için.O gösterdiğin vücuda düzgün bir salona yazılarak başarabilirsin body salonu , yanlız kickboksta hacim vesaire değilde daha hız , güç , kondisyon , teknikleri muhteşemleştirme çalışılır kickboksta geride kalırsın.Tavsiyem dediğim kısıma geldik kickboksa devam ederek o vücuda ulaşabilirsin.Kickboks genelde haftada 3 gün olur sen antremanlarını devam et , vücut ağırlığınla sert antremanlar yaparak o vücuda ulaşabilirsin ama vücut geliştirmeden bir 3 ay daha geç olur.Burda verdiğim 3 ay vesaire seni en iyi tempo çalışmanla alakalı , ayrıca supplementsizde body yapılır salondaki önerirse düşünüyüm diyip araştırır bütçen varsa alırsın yoksa almazsın.Beslenme programın güzel olsun supplementsizde iyi gelişim olur ama o birazcık hafif biraz daha hızlandırır.Senin zaman problemin yok herhalde o yüzden supplementede gerek kalmaz.

XasTurk bunu beğendi.
  3. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle tavsiyen için teşekkürler aslında ben kick boksa devamda edebilirim ama dediğmi gibi 6 aydır gidiyorum son 1 ayda kendime güzel bir antreman programı hazırladım tabi nekadar iyidir bilemem bu haftada yemek programı hazırladım açıkcası bundan önce düzenli programım yoktu ama beslenmem kesinlikle iyidi yani bilmiyorum ohedefe eryada geç ulaşabilceksem kick boksta yaparım :) bu arada sert antreman derken neyi kastettin pek anlamadım benim uyguladığım antreman programım şöyle pazartesi göğüs,biceps çarşamba kanat,triceps cuma omuz bacak max ağırlıklarla halter dambıl çalışıyorum

Son düzenleme: 24 Eylül 2013
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sertten kastım , evde çalıştığın için makine , kablo gibi avantajların olmuyacak , bu yüzden programlarım sert olmalı . 1,5 ayda bir program değiştir.Bacak gününe calf , göğüs , biceps gününede ilk hareket 1 tane önkol wrist curl ekle(3set) Kickboksa devam etmen daha büyük avantajın olur.Ayrıca istediğin hedef için evde çalıştığın için dips/barfiks/şınav gibi hareketleride vücuduna kombinelemen gerek.Farklı şeylerle kaslarını zorlamalısın.Dediğim gibi program önemli , ama program oluşturmak zor birşey.Sen şimdilik çift bölge git o başlangıç için iyi.

5. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    zor olan çok kusursuz program hazırlamak yani bir body salonunda en azından program sıkıntısı v.b. gibi sorunlaro lmayacak şöyle birşey düşünüyorum şöyle 4 5 ay body sonra tekrar kick boks zaten yaşım 15 ilerde Allah nasip ederse daha çok vaktim olcak maksat bodyde güzel tecrübe edinmek :)

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bak şöyle şöylim asıl yaşın 15ken şuan kickboksu bırakmayıp müsabıklık denemeleri yapman gerek türkiye galiba hersene turnuva düzenliyor katıl hep sikletinde şansını dene , 4-5 ay body kondisyon , güç , hız kaybı demektir.Ben uzun süredir bu sporu evde götürüyorum.Şuan Street Workout ile ilgileniyorum , mücadele sporları yapan biri için tavsiye ederim.Ama beni dinle program işi halledilir.

7. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    6 aydır gidiyorum hocamız müsabaka için çok erken olduğunu söylüyor ayaklarımı bile tam açamıyorum güç ve kondüsyon eksikliği olmasın diye kick boksta yaptığım şeylerini hepsini evde tekrar etcem :) aslında kick obksa başlarkken en çok müssabakalara çıkcam hefesiyle başlamıştım :)

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şuan tarihlerini bilmiyorum ama federasyon düzenliyor.Sen tarihlerini öğrenirsen yaşadığın ilde katılırsın.Çalışmaya devam et , bende tam açamıyorum şuan bacakları :(

XasTurk bunu beğendi.
  9. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bodye gitmezsem çok sağlam program hazırlamam gerek bench_O

10. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim müsabakalara tam teçhizat(tam güç,tam kuvvet,tam hız vb. :) ) gitmezsen ağzın, burnun kırılır. Biraz adaletsiz çünkü. Misal 75 kilosun , karşına 20 yaşında 25 yaşında sporcular çıkabilir. Kiloya bağlı , yaşla hiçbir ilgisi yok. Sana tavsiyem acele etme müsabakalar için.

11. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Bence kick boksu düzenli bir şekilde yapıyorsan ayrı olarak vücut geliştirme yapma yani zorlanırsın baya. hele hele okulundan sonra gidersen iyice bitersin benden sana demesi. ben 1 maç sonrası body yaptımmı kaslarım feci ağrıyo maç yerine kick boks yapıp da body e gitsem offffff :D kaç gün ağrır kim bilir hevesini kırmak istemem ama ağır gelebilir 2 si aynı anda. benim görüşüm böyle buda evde yapabileceğin bir program : https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-ile-calisma-programi-yapilis-sekli-8554.html

Son düzenleme: 25 Eylül 2013
    XasTurk bunu beğendi.
  12. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Hemde o dediğin yavaşlama olayları felan 23-25 yaşlarından sonra başlar . Senin yaşlarında yapılan body ilerde iyi bir vücuda, sağlam kemiklere yol açar. Eğer imkanın varsa ikisini birden yap. Eğer yok diyorsan özelden mesaj at ben sana evde çalışabileceğin bir program veririm ;)

XasTurk bunu beğendi.
  13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yavaşlama söylenmesinin sebebi kaslarla alakalı , mücadele sporlarında örneğin kum torbasınad teknik çalışıyorsun direk yumruk attın burda beyaz kas lifleri çalışıyor.Ama ağırlık idmanında body salonlarında 12 tekrar 8 tekrar arası gider herşey genelde bu kırmızı kas liflerinin çalışmasını sağlar kas kütlesi artışına gidilir.Kas hacminin artması mücadele sporlarında pek avantaj elde ettirmez.İmkanı olsada ikini yapmasın bence.Ayrıca kemik gelişimi konusunu pek anlıyamadım :D 23-25 yaşlar sonra neden olurmuş yavaşlama.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:01 ----------

O paylaştığın programda daha çok kas kütlesi artışına yönelik , Flexor hoca yazmıştı onu.Arkadaş illa evde yapıcaksa girsin google'a Tapout Xt ve Rush Fit programları bir dövüş sporcusuna daha çok yararlı olur içerisinde güç - kondisyon - patlayıcı güç antremanları bulunduran programlar bunlar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:06 ----------

O işide ben hallederim rahat ol.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:08 ----------

Müsabakalara belli süre kala katılmak istediğini antrenörüne söyleyip ona göre hazırlık yaparsa yapılan müsabakalar ona hem tecrübe olur.Hemde gerçekten iyiyse şuan başarı alabilir.

14. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    güzel yorumlarınız tavsiyeleriniz için teşekkürler dün akşam kick boks hocamla konuştum nasıl kilo alabilirim diye antremanımın çok iyi olması gerektiğini düzenli beslenmemi v.b. şeyler dedi öncelikle benim güzel bir program hazırlamam lazım haftada 3 gün kb antremanına gidiyorum orda halter ve dambıl olduğundan orda antreman sonrası halterle dambıl çalışıyorum

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme/genel-beslenme-mantigi-nasil-kilo-alirim-58793.html burda yazan makaleyi okuman kilo alma konusunda bilgi edinmeni sağlayabilir.
    Halter-dambıllar salonda dediğine göre hmm.
    Ayrıca kickboks antremanı sonrası ağırlık kaldırmak biraz dezavantaj olucaktır.Çünkü 45dk-1saat vücut yorucu egzersizler yaptıktan sonra ağırlık kaldırmak overtraininge meydan hazırlayabilir.Ama sen diyosinki sadece orda yapma şansın var ozaman güzel bir program oluşturulabilir.Maximum tekrar sayını 6 da tutarsan güç artışı ayarlanabilir.Öncelikle temel hareketlerle işe başlanmalı.
    Başlagıçta 2 ay :

Alt Vücut
    Squat (2 set)
    Deadlift (2 set)

Üst Vücut
    Bench press (2 set)
    Pull up (2 set)
    Chin up (2 set)

Karın
    Crunch (2 set)
    Leg raise (2 set)

Kullanılabilir güç artışı için.
    Power Clean , Hammer Pull Up tarzı birkaç hareket daha eklenebilir.Ama sorun şu ki ilk 2 hareket deadlift ve squat formlarını oturtmadan yapılmaması gereken hareketler büyük ihtimal yapılışlarını bilmiyorsundur :(

16. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    günümüz teknoloji çağı internetden bulurum yapılışlarını zaten squatı biliyorumda squat çalışmayı pek düşünmüyorum çünkü boyumun uzamamasından korkuyorum şimdi mesela pazartesi günü biceps göğüs çalışıyorsam çalışmadan önce bu hareketleri yapacam daha sonramı biceps göğüs çalışcam?

Sayfayı Paylaş