Sizce beslenmem doğrumu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve _Fabregas_ tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    BU işi bilen birinden tek bir cevap bekliyorum forumu geziyorum bana göre olan bir program bulamadım yatmadan 10 yumurta beyazı protein tozu vs. vs. bunlar bana göre değil bu benim programım sizce ne kadar yanlış ne kadar doğru ?

Sabah kalkış:Balık yağı hapı

Kahvaltı:2 Yumurta 2 kaşık lor peyniri ile omlet yapıyorum.
    Beyaz peynir.
    Yarım ekmek.

Saat:08:00 Okul : Simit ayran

Saat:12:30 Okul:Hamburger&(kantinde oldukça nagıt burger tavuk eti) Ayran

Saat:16:00 1 Tam ekmek arası 2 adet yumurta

Saat:18:00 1 tabak makarna Yarım saat sonra 1 tabak makarna daha

İdmana gitmeden önce :3 kaşuk bal bisküvi tarız şeyler atıştırıyorum.

Salon çok uzak olduğu için yaklaşık 8 km yol yürüyorum .

Saat:20:00 idmana başlamadan önce 500 ml. su

Saat:22:30 yemek evde ne varsa yatmadan önce 3 yumurta beyazı 1 bardak süt&bal

2 HAFTADIR BB YAPIYORUM 3 AY öncesi kesinlikle protein tozu whey vs. kullanmak istemiyorum bu iş sabır işi biliyorum şuan en fazla verimi alabilmem için neler yemeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum

BOY:1.78
    KİLO:72

2. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş zaten salona gidene kadar bu 8 km'de almış olduğun bütün karbonhidratları yaktığın gibi 20 dakkadan sonra yağ da yakmaya başlıyosun.dolayısıyla idmanda kas yapmayıp,tam tersi kas yıkımına uğrayarak kasının gelişmesini durdurur veya daha kötüsü kasını ufaltırsın. 2.si de vücudundaki karbonhidratların tümü idmana gelmeden tükendiği için idmanda performansın düşer,nefes nefese kalırsın. Proteiz tozu kullanmak istemiyomuşsun,tamam da o zaman protein ağırlıklı bir beslenme uygulaman şart. kaslarının maksimum gelişmesini istiyorsan ağırlığının 2 katı protein alman şart. 10 yumurta beyazı,protein tozu falan,bunlar bana göre değil demişsin de,o zaman kas gelişimin maksimum seviyede olmazki. bi defa,bu sporu eğer sağlık için yapıyosan beyaz unlu,şekerli,hayvansal gıda içeren(kırmızı eti de haftada 2'den fazla tüketmek zararlı) her türlü yiyecekten,pasta börek çörekten,koladan,asitli içeceklerden de uzak durman şart. simit ayran'ı hemen bugünden itibaren kesmeni öneririm. ayrandan tamamen hayvansal yağ alıyosun. simite gelince o da beyaz undan yapılmış ve hiçbir faydası olmayan bir besin simit. idmandan önce bisküvi ve bal yiyomuşsun,çok yanlış.forumu araştırırsan idmandan önce ve sonra nasıl beslenilmesi gerektiğini ve genelde de nasıl bir beslenme programı uygulanması gerektiğini detaylarıyla bulursun. idmandan önce kompleks karbonhidrat almaın lazım,makarna pilav patates gibi. makarna yersen performansını diğerlerine göre daha çok artırır. eğer amacın bu sporu sırf sağlık için yapmaksa,sana kırmızı et yememeni öneririm.tamam kırmızı et beyaz ete göre daha çok kas yapıcı ve kaliteli kas yapma etkisine sahip ama kırmızı etin yağını ne kadar sıyırsan da sıyır,yine de yağını tamamen alamıyosun(Osman Müftüoğlu demişti) diyetisyenler de haftada en fazla 2 kez kırmızı et tüketmenin yeterli olduğu görüşünde. ama mesela ben,kemik gelişimimi tamamladıktan sonra,yani 23-24 yaşımdan sonra kırmızı eti tamamen kesmeyi düşünüyorum. kırmızı et hayvansal yağ olduğu için kalbin üzerini yağla kaplıyo,sonra ilerde baypas ameliyatları,kalbe siten takılması derken kalp krizi ve vefat... idmandan sonra glikojen depolarını doldurup kas yıkımını önlemek için basit karbonhidrat almalısın 75-100 gr kadar.üzüm suyu olarak almanı öneririm.bu oranı ben söylemiyorum,bir vücutçu demişti okuduğum bir sitede. sonra da protein almalısın.eğer imkanın elverişli değilse protein tozu alma tamam ama onun yerine 1 litre %0.1 yağ oranına sahip ligt süt al Pınar ın. bir yazıda okumuştum bir diyetisyenin,Osman Müftüoğlu ydu yanılmıyosam. ağırlık çalışmasından hemen sonra içilen sütün kas yapımını artırıcı etkisi varmış.doğru tabi.sütün 1 litresinde 32 gr protein ve bi o kadar da karbonhidrat var. yani idmandan sonra 1 litre süt içmeyi ihmal etme derim. Ekmeği de beyaz değil esmer ekmek ye,kepek,çavdar,tam buğday ekmeği vs. kusura bakma arkadaş şimdi gördüm 3 ay önce kesinlikle protein tozu kullanmıyıcam dediğini. Flexor abi de hatırladığım kadarıyla bir yazısında, yeni başlayanların 2 ayını tamamlamadan protein tozu kullanmalarına gerek olmadığını söylemişti. tatlı krizine girdiğin zaman ligt sütlü neskafe veya ligt sütlü kahve iç(tabi içine şeker atmayacaksın), 2 yudum içeriçmez görüceksin şeker ihtiyacın tamamen geçicek.başarılar

Son düzenleme: 1 Nisan 2009
  3. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim yorumun için gerçekten bu konuda pek bilgi sahibi değildim hatta idmana yürürken gitmenin bana yararı olacağını düşünüyordum dediklerini dikkate alıcam birde idman dönüşü yürürsem bunun bana bir dez avantajı olurmu ?

4. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim. ağırlık çalışmasından sonra 20 dakkadan fazla yapılan kardiyo çalışması kas yıkımına sebep olur.dolayısıyla 8 km'yi de 20 dakkada yürüyemeyeceğine göre eve yürüyerek gitmeni önermem. gerçi bu 8 km'nin hepsini kardiyo yapar gibi belli bir tempoda yürümeyeceğin için,yani nabzını hep aynı seviyede tutamayacağın için belki sorun olmaz,yani kas yıkımı olmayabilir. yürürken karşıdan karşıya geçiyosun,ışıklarda bekliyosun falan ve sürekli aynı tempoda da yürümeyeceğin için kas yıkımı olmaz heralde.ama tam emin değilim açıkçası,8 km azbuz bir mesafe değil. yine de 8 km'yi yürümeni önermem ne olur olmaz diye

5. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Vandamme yazmış oldukların çok doğru iyi bilgiler vermişsin arkadaşa ancak bi nokta var kafama takılan.İdmandan önce komplex kabonhidrat olarak önermiş olduğun patetes ve pirinç sanırım komplex karboya girmiyor çünkü glisemik indexleri yüksek kan şekerini çabuk yükseltip yine çabuk düşürüyolar.Benmi yanılıyorum

vandamme bunu beğendi.
  6. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Patates ve pirincin(beyaz pirincin daha yüksek) glisemik indeksleri yüksek evet,dolayısıyla da dediğin gibi kana karışmaları düşük glisemik indeksli besinlere göre daha kısa sürer ama bu onların kompleks karbonhidrat olmalarını değiştirmezki benim bildiğim. çünkü tamam beyaz pirinçte de şeker var ama onun doğadaki hali böyle,yani üzerine ilaveten şeker şurubu falan eklenmiş değilki.dolayısıyla da beyaz rafine edilmiş(işlenmiş) şeker gibi yapay bir besin değil pirinç. ben de sonuçta bu konunun uzmanı değilim. Ben de dediğin gibi idman öncesi karbonhidrat olarak daha çok makarna yerim pilav yerine.pilavı idmandan sonra yerim evde

7. evolution

evolution Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanki ekmeğe fazla yükleniyor gibisin en azından ekmek tercihini kepekli ekmekden kullan bence

8. defective

defective Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    medya
    Yer:
    istanbul
    Bana boyunuza göre kilonuz normal geldi. Tabi sağlıklı bir şey söylemek için görmek gerekli. Ekmek türevlerini sanırım fazlaca tüketiyorsunuz ayrıca diyetinizdeki protein / karbonhidrat dengesini de gözden geçirmenizde fayda var.

Sayfayı Paylaş