Sizce az mı yiyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Rango tarafından 26 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Rango

Rango Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    Merhaba, şimdi ben kilo verdiğim için epey bünyem ona alıştı ve çok fazla yiyemiyorum, bu şekilde ise kas yapamayacağım diye korkuyorum, genellile protein ağırlıklı besleniyorum ama midem almıyor fazlasını. 190 boy 87 kiloya göre az besleniyorum sanırım en fazla 1200 kalori falan alıyorum bir de spor yapınca 400-500'ü gidiyor. ama ben alıştığım için karnım hiç acıkmıyor :S

sabah;

yeşil çay, bir ya da iki dilim tam buğday ekmeği
    bir yumurta, içine iki çatal lor peyniri ya da bir eritme peyniri

ara öğün;

bir bardak yağsız süt ve bazen elma

öğle;

süt + cornflakes ya da tonbalığı 80gr (genelde ton balıgı yiyorum ama hergün yemeyi önermedikleri için süt+cornflakes e geçtim, tek yaşıyorum yemek yapmayı da bilmiyorum maalesef)

akşam;

çorba, makarna ve yarım piliç çevirme, ara sıra yağsız yoğurt (göğsünden yiyorum sadece) makarna ara sıra yapıyorum bazen hiç yapmıyorum.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    abartılı az bi yemek düzeni değil
    afrikada adamlar açlıktan bayılıyor ama hala kasları var
    sen sıkma canını sağlıklı beslenmek önemli
    çok yemek değil sağlıklı yemek önemli

3. Rango

Rango Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    teşekkürler cevap için. yani buradakilerin yediklerine bakınca insan düşünüyor haliyle, imkanı yok o kadar yememin çünkü. :)

4. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    çok basit. git kaliteli bi protein tozu al, sabah kalkar kalkmaz ve spordan sonra kullan. günde 2 ölçek, 50gr extra protein demek. süt, meyve suyu, su neyle karıştırmak istersen artık. Glutamine+creatine gibi extra supplementlerle hedefine ulaşacağını düşünüyorum. Ayrıca günlük lor 2 çataldan fazla olsa yine senin için iyi olur. Yağsız ve kaliteli bir protein kaynağıdır lor peyniri. 150-200gr kadar tüketmeye çalış ve protein tozu ile destekle.

5. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    bence cok az bide bu sporu yapıyosan proteini arttırmalısın

6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Çok yanlış bir beslenme tarzınız var. Beslenme konusundaki konuları bence iyi bir şekilde gözden geçirin tekrar

7. Rango

Rango Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    sizin yağ yakım günlüğünüze baktım, evet ben mesela size göre çok az besleniyorum ama kardio ile birlikte haftada 1 kilo veriyorum bu şekilde, yemekle aram ezelden beri yoktu, abur cubur çok tüketerek bi ara epey kilo almıştım, 20 kilo fazlam vardı 23 kilo verdim ben bu şekilde. :) bu protein tozunu düşüneceğim bu arada, kilo aldırmaz umarım?

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    oncelıkle bır program yok onu bılmek lazım yanı bu bır duzen degıl sadece yemek yemek ıcın yenıyor

ve az aslında az degıl sadece bosa yıyorsun hep sacma yemekler

bu arada yalnız yasamak ve yemek yapmayı bılmemek soz konusu bıle dgeıl sonucta kımse sana etlı kuru fasulye yap demıyor :)

yapıcakların yanı yemek olarak ıse : tavuk ( haslama yaparsın dımı sonucta suyu koycan ıcıne de tavuk ) - lor peynırı ( sabah yumrtaya katıcaksın 2-3 yumurta ve lor omlet olcak ) - yulaf ( sabah yemek ıcın ıcıne sut koy fındık kuru uzum falan guzle olur ) - tam bugday ekmegı - makarna ( e bunuda yap yau )

3 ogun beslen : her ogund eproteın olsun sabah yumrta lor - oglen tavuk - aksam tavuk
    her ogunde karbonhıdrat olsun sabah ylaf - oglen makrna yada ekmek -aksam makarna yada ekmek

gunluk olarakda zatne eger bu sekıld ebeslnırsen rahat bır 2000 kcal yı bulur

a bu arada meyve yemegıde unutma yanı gunde 2-3 meyve 3-4 cesıt sebze ye keısnlıkle mesela bak ornek verım

elma-armut-muz sebze ıse mesela = rende havuc -rende turp - rendelenmıs kırmızı lahana salatası ıcıne yag koy az z.yagı ve az lımon salata ıste mıs gıbı he rogun tuket bu salatayı :)

proteın tozu ıse eger duzgun beslenırsne su an ıcın gerek yok

dishiwelet bunu beğendi.
  9. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Tavaya biraz zeytinyağı(çok az), üstüne 200gr loru fırlat gitsin, karıştır, 2*3 yumurta kır, al sana kahvaltı :D
    Yemek yapmayı bilmeye gerek yok ki bunun için, gayet besleyici, proteini bol, kilo kesinlikle aldırmaz çünkü miktarlar abartılı değil ve gayet doyurucu ve gayet basit :) daha ne olsun. glisemik endeksi yüksek bi karbonhidrat yok ortada endişelenme.
    Ayrıca whey protein 1-2 ölçek günde, sizin gibi beslenen birisine kilo olarak dönmez. Kas inşasına da yardım eder. Forumda 100lerce beslenme programı 1000lerce besin ve besin değerleri mevcut, biraz bakın, sağlıklı ve kolay yemek tariflerinden yararlan derim. zor işler değiller biraz özen gösterirsen.

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş