Sizce ara vermeli miyim?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve hasan1013 tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar son 20 gündür vücudumun çoğu bölgesinden sesler geliyordu.tıkırtı,çıtırtı vs ve bunlara ağrılar da eşlik etmeye başladı.Hatta diz kapağı ağrımdan dolayı 10 sn bile kondisyon bisikleti süremedim. doktora göründüm.röntgen yapıp kemik yapın normal dedi birkaç ilaç ve sprey verdi.Açıkçası doktorun cevaplarından tatmin olamadım bana kesin olarak şu rahatsızlığın var demedi. sadece röntgenle ne belli olacak ki.

benim şu an sorunlarım:her iki diz kapaığımda çömelip kalkarken çıtırtı ve ağrı.sol dirseğimde iç tarafta elime birşey geliyor böyle damar mı desem tendon mu desem sağda yok o.inanılmaz ağrı vermeye başladı şu an yazarken bile ağrıyor.omzumda bazı hareketlerde çıtırtı ve agrı var.El bileklerim hatta Ayak başparmaklarımda bile çıtırtılar var arkadaşlar.Sizce ne yapmalıyım sorun ne olabilir?Bir yandan 1-2 hafta ara verip vücud güzelce kendini toparlasın diyorum.Bir yandan da sporu bırakmak çok zor geliyor ve sanki spor yapınca ağrılar azalacak gibi düşünüyorum.Aynı sorunları yaşayan arkadaşlar var mı?Bu ses ve ağrılar zamanla geçer mi?Spor yapmak mı iyi gelir yoksa ara vermek mi?Farzedelim ki ara verdik bu süre zarfında protein oranını ne kadar tutmalıyım?

Biraz uzun yazdım arkadaşlar sizlerden yorum bekliyorum gerçekten kafayı yemek üzereyim ne yapacagımı hiç bilmiyorum yorum yazan elleriniz dert görmesin.Herkese iyi sporlar.

2. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Yeterince su içiyor musun yoksa kış geldi diye azalttın mı?

3. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    en az 3-4 litre içmekteyim her gün

4. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Bence 12-13 gün ara ver. öylesine demiyorum. 12-13 gün ara ver. sonra yeniden ses gelirse öyle bir daha bırakma egzersizi, devam et ama dizden gelen ses pek iyi birşey değildir bilmiş ol. benim sol dizim ön çapraz bağ ve menisküs ameliyatı olduğu için hep tıkır, çıtır eder arada bükülürken ve düzelirken...

5. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar 2 haftadir aradayim fakat sorunlarim duzelmedi.sol dirsegimin ic tarafinda kemik cikintisinda kolumu indirip kaldirirken elime sinir geliyor sagda yok o nasil gecer bu?yardimci olanlara minnettarim..

6. nikss

nikss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anteremanlara ısınıp giriyormusun genellikle eklem yerlerinde oynamalar olur ağırlık çalışmadan önce 10 dk ısınma hareketleri yapman lazım

7. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet isiniyorum ama sorunlar ayni.dirsekte agri var oynatinca elime gelen sinir neden oluyo acaba cok arastirdim ve sonuc bulamadim doktorlar da net bisey demiyor ki..o sinir tekrar eski haline doner mi

8. GORS

GORS Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Doğru beslenme ve spor'dan başka bir şeyle ilgilen
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun. Benzer problemler bende de var, yaklaşık 8 ay haftanın 5 günü 30'ar dk. koşu yapmıştım zamanında, sanırım diz eklemlerimi çok yıprattım, sonra dizlerimde çok ağrılar olmaya başladı, ağrılar gece uykudan uyandıracak kadar kötü oluyordu, koşu yapmayı tamamen bıraktım, "glucosamine chondroitin msm" takviyesi kullanmaya başladım günde 3 tablet. 2 hafta sonra ağrılarımda ciddi azalma oldu, bir sene düzenli kullandım, şu an kullanmıyorum ve artık pek ağrımıyor ama dizlerimden benimde kıtır kutur sesler geliyor, sanırım minüsküslerimde yırtık var. El bileğimde sakatlanmıştı bir dönem 2 ay bileğim geçmemişti, sonra bilek bandı kullanmaya başladım harbinger'in o bayaa iyi geldi, tavsiye ederim koruyucu eklem bantlarını. Şu anda da sağ omuzum sakat.. Ne kadar dikkat te etsek ısınma vs. sakatlık olabiliyor, kas daha fazla ağırlık istiyor gaza gelip takıyoruz ama eklem taşımıyor ve sakatlık çıkıyor vs.. Tekrar geçmiş olsun, Herkese sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleme: 24 Kasım 2013
  9. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    süper bi fikrim var doktora git.!

10. GORS

GORS Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Doğru beslenme ve spor'dan başka bir şeyle ilgilen
    Yer:
    İstanbul
    Yazdıklarını dikkatli okursanız bu arkadaşın zaten dr.'a gitmiş ve bir çare bulamamış, forumdaki benzer durumlarla karşılaşmış kişilerin tecrübelerini duymak istiyor olmasın? o_O

11. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Muhtesem zekan
    muhtesem zekani kendine saklamani tavsiye ediyorum doktora gitmis oldugumu belirttim.ayrica doktor ne bilsin senin verdigin emegi..birak der gecer..bu sporu yapan biri daha iyi bilir bu konulari super fikirli sahsiyet.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2013 ---

Cevaplariniz icin tesekkur ederim inanin dizler ne kadar agrisa da catlasa da takmiyorum ust vucut calisip devam etmek istiyorum fakat dirsek sikinti cikariyor.sol dirsekte ic tarafta elime sinir geliyor ve dirsegimi her oynattigimda kemigin ustunden atliyor sinir ve aci veriyor agirlik calisamiyorum ama ilginc sagda yok o..sizin bir bilginiz var midir bu konuda?ustatlardan da yardim bekliyorum gercekten ssk doktorlari insani umursamiyor bile ne rahatsziligim hakkinda tek kelime kinustu ne de fayda olacak birsey onerdi..

12. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Sanırım ekonomik durumun malum, iyi değil. Bu "Sağlık ve Sakatlanma" bölümü artık politik bir sıfat taşıdığının düşüncesindeyim. Lanet olsun ki o devlet hastaneleri hiç bir b**a yaramamaktadırlar. Gidiyorsun doktor yok. Pretisyen muayene ediyor, telefonla hocası olacak doktor aracılığı ile teşhis konmaya çalışılıyor. Saatlerce sıra gelsin diye bekliyorsun. Birde karşına ukala, kendini bilmez bir adam çıkıyor. "Neden ağırlık kaldırıyorsunuz ki" gibi sorular ile sabrını zorluyor. Sonra yurdum insanı neden şiddet bağımlısı diye dert yanıyoruz.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Kasım 2013 ---

Dostum şartlarını biraz zorlayıp iyi bir doktoru olan özel hastaneye, veyahut özel doktora git. Ben böyle yaptım. İleride spor hayatın ve yaşam kaliteni düşün. Saygılarımla.

13. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Oyle yapacagim galiba pek bisey degisecegini sanmiyorum tesekkurler cevabiniz icin.

14. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    adam aynısını söyledi evet öyle yapacağım dedi ya :D :D

15. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    özel hastanedeki bir doktora da gösterdim arkadaşlar tenisçi dirseği dedi.birkaç ilaç ve glukozamin desteği verdi.dirseğime koruyucu taktılar.Ben bunları zaten kullanıyorum 20 gundur geçmiyor dedim.Yapabileceğimiz başka bir şey yok amerikaya da gitsen bu böyle dedi?!!.Arkadaşlar bu doktorlar halimizden anlamıyor.Bu tenisçi illetinden nasılkurtulunur?Tüm topicleri okudum ama net birşey çıkaramadım.Bana pek dinlenmeyle geçecek gibi gelmiyor bu meret hatta sadece başta sol kolumda vardı dinlendikçe kötüleşti ve sag kolda da başladı.Nolcak bilmiyorum.Yardımcı olabilecek biri varsa minnettarım kafayı yemek üzereyim..

16. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    ABD'de de mi böyleymiş :)
    Ona 2 haftadan iyileşen profesyonel sporcuları sorsaydın.
    Eğer maddi durumun el verir ve bulabilirsen Thymosin Beta-4 kullanmayı dene. Yabancı forumlarda araştır...
    IGF kullanan da var.
    Birde Türkiye'de olup da maliyetli tedaviler var; Proloterapi, PRP gibi...

17. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

değerli yorumunuz için teşekkürler araştıracağım.

18. hasan1013

hasan1013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tedavim yaklaşık 1 aydır sürmesine rağmen en ufak bir iyileşme yok.Sanırım hastalığımın tam tanısı konulamadı diye bugun başka bir doktora gittim.O da emg falan yaptı sinirlerin hasar görmüş çok zorlamışsın ameliyatlık birşey yok dikkat dedi ve 2 ay daha spor yapmamamı söyledi.Ben hangi doktora inanacağımı şaşırdım her gittiğim doktor farklı birşey diyor.Dirseğimdeki ağrı gün geçtikçe de çoğalıyor.Buraya dirseğimin resmini ekliyorum.İşaretli bölgedeki o çıkıntı beni mahvediyor.Araştırmadığım yer kalmadı fakat bir sonuca ulaşamadım.Dirseğimi aşağı yukarı hareket ettirdikçe kemiğin üstünden birşey atlıyor.Her doktor orası hakkında farklı birşey dedi.İlk resim sol(kastettiğim) ikinci resim sağ(normal) dirsek:

İlk gittiğim: ''bağların zayıf''
    2. :''tendinit''
    3. :''yağ bezesi''
    4. :''tenisçi dirseği''
    5. :''ulnar sinir''

Sizce nedir bu arkadaşlar gerçekten 1 aydır hayatım allak bullak yardıma ihtiyacım var yorumlarınızı bekliyorum..

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      52,6 KB
      Görüntüleme:
      440
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      20 KB
      Görüntüleme:
      368
  19. bodypuding

bodypuding Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hasan Kardeşim iki ihtimal var:
    1-Ulnar Oluk Sendromu olabilir, ki bunun için ameliyat olmalısın kolay bir operasyon performanslı antremanlarına dönmen mümkün iyileştikten sonra..
    2-Bursit, tendinit olabilir, ki bunları tedavi olsan bile ömür boyu dikkat ederek antreman yapmak durumndasın. Geçmiş olsun. Biraz araştırarak bunlardan hangisi olduğunu anlayabilirsin ama her halukarda iyi bir doktora gitmelisin.

20. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    benim 2 dirsekte ağrıyordu özellikle bench press şinav vs yaparken çok ağrıyordu ilk zamanlar kapı kolu bile açarken ağrıyordu
    dinlendim antremana ara verdim geçmedi
    antremana devam ettim geçmedi
    eklem destek ürünü dirseklik vs kullandım geçmedi
    bir gün boğazlarımı üşütünce doktor ana antibiyotik erdi kullandım
    oda ne eklemlerimdeki ağrılar tamamen geçti şu an üzerinden yıl geçmek üzere antremanlarım çok şiddetli ama kesinlikle ağrı yok
    belki eklemlerde yoğun çalışmadan iltihap vs olabilir bunuda antibiyotik kurutmuş olabilir
    inş. doktor çözümü bulurda iyileşirsin
    doktora bu ihtimalide hatırlat derim

Sayfayı Paylaş