Sizce anormal bir durum mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HushMoney tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar herkese kolay gelsin.

Bilindik olarak spora başladıktan sonra hocanız kilo almanızı istiyor kasların daha iyi gelişebilmesi için fakat bu kilo alımında her şeyden yiyebilir miyiz yoksa illa yağsız mı? Kek yiyordum hoca salonu açtığında aferin böyle yiyeceksin dedi bi garip geldi bana sonuçta içinde yağ var ve yağ yersem kas mı olur göbek mi?

77 kiloydum yiyerek 80 oldum fakat tek sorunum göğüs bölgemde gelişme yok 3 ay ısınma ayıdır elbet ama kanatlarım gelişti kolum 1 cm büyüdü fakat göğüslerde gelişme yok jinekomasti olabilir mi diye düşünüyorum sizce olabilir mi?

ayrıca bu yeme olayını anlamadım göbek oluyormuş gibi hissediyorum kas yok ortada yağ kaplıyorum gibi yiyemiyorum korkuyorum çünkü kilo verdikçe yağ oranı düşüyor bildiğim kadarıyla.

2. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Kendi fikirimi söylim, Kilo verdikçe sadece yağ kaybetmesin, kas da kaybedebilirsin. Büyümek istiyorsan yemelisin, ama abur cubur değl, ne yediğini bilmen lazım. Beslenme günlüklerine gir ve dolaş, bak beslenme nasıl olmalı. Ona göre kendini ayarla. :)

3. bakici29

bakici29 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci-medikal
    Yer:
    istanbul
    bi dergide okumuştum whey proteini ile kardiyo yapınca kaslardan yemiyormuş. o şekilde kardiyonu biraz daha ağırlaştırırsan göbek sorunun kalmaz.
    göğüs kısmına gelirsek genelde salonların ilk ay için verdiği programlarda pek gelişme göremezsin onlar kasları ısıtmak içindir sabret düzelir zamanla

4. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler fakat bende göğüs büyümesi var gibi cok takıyorum ya :/

Güncel.

5. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Göğüslerde gelişme yok ama jinekomasti olabileceğinden şüphelenmişsin. Orayı tam olarak anlamadım. Şimdi öncelikle bence bu soruna yönel , internette konuyla alakalı görsel olarak da desteklenmiş bir çok yazı var. Bak , değerlendir bunları. Ama en kesin sonucu bir Endokrin uzmanına gözükerek alacaksındır. Tamamen için rahatlar.
    Veya biraz bekleyebilirsin , yağ yakımına yönelik antrenmanlar yaparsan kesinlikle gözle görülür fark edeceğini düşünüyorum.

Vücut yapını , boyunu , yağ & kas hacmini bilmediğim için yeme düzenin ile ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. Ama çikolata , kek veya biraz daha genel olarak yağlı ve çok şekerli beslenme kesinlikle fitness yapıyorsan uzak durman gereken bir durum. Forumda beslenme günlüklerini okursan daha doğru sonuçlar alırsın diye düşünüyorum. Kolay gelsin :)

6. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Cevabın için teşekkür ederim:)

Fakat hocam profosyonel bodyci bana kek yerken aferin böyle ye dedi yağlıysa neden yeme onları demiyor ya da benimle mi ilgilenmiyor anlamadım:/

bu yağ yakma olarak mekik haraketleri olabilir değil mi? hem fitness hemde evde bu haraketleri yapsam sorun olmaz? :)

7. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Yag yakmak beslenmene bagli dir. Tabiki Cardio gibi v.b olaylar yag yakimina yardimci olur ama yag yakmak istiyorsan beslenmeni ona göre ayarlaman gerekiyor. :)

mehmet2576 bunu beğendi.
  8. bakici29

bakici29 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci-medikal
    Yer:
    istanbul
    kardeş en kolay yağ yakma yöntemi dövüş sporları.. benim yakıcak yağım yok sayılır yinede her seansla sırıl sıklam oluyorum.

9. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Karın hareketlerini evde yapabilirsin , ben salonda yapmayı tercih ediyorum çünkü eve geldiğimde günün yorgunluğu ile birlikte bir de spor yorgunluğu oluyor pek yapasım gelmiyor.
    Yağ yakmayı en iyi kardiyo ile gerçekleştirirsin. Koşu , bisiklet vs. yaparak olumlu sonuçlar alacağına inanıyorum.

Spor öncesinde veya sonrasında basit şeker alımı vs. gibi durumlar var ama yağlı bir kek pek önerilmeyen bir şey. Forumda antrenman , yağ yakımı , beslenme , ne zaman ne yenmeli gibi konular var sabitlenmiş. Bunları okumanı tavsiye ederim. Mantık süzgecinden geçirip uygularsın :)

10. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Haklısınız fakat beslenme konusuna hala bir düzen getirebilmiş değilim çok araştırsam bile bir şeyler uyumsuz oluyoe düzene koydum diyorum hemen bi günde yiyecek bişey olmayınca kek vs tarzı yemek zorunda kalıyorum:)
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2014 ---
    Benim amacım sadece kiloyu yağsız almak bir abi var 86kg %7 yağ oranı var bunu yapamıyorum işte.

Koşu 10km yürüyorum fakat hemen kilo veriyorum çok fazla böylede kas kaybedeceğimi düşünerek artık yürümüyorum beslenmeyi düzeltmem şart sanırım :)
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2014 ---
    Boks'a ne dersiniz onu da yapıyorum? :)

Sayfayı Paylaş