Sizce Çok mu Abartmışım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Juramento tarafından 5 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Mrb arkadaşlar..ben defınısyondayım.dıyet yapıyorum.we haftanın 6 gunu bb (az kılo,cok tekrar) we sonrasında 30 45 dk arası cardio yapıyorum.sızce wucudu cok mu yoruyorum? ama gayet memnunum halımden.halsızlık,bas donmesı,tansıyon dusmesı gıbı seyler yasamıorum.hıc bı sorun yok yanı..ama yıne de sızın fıkrınızı de almak ıstedım..yaptıgım yanlıs mı ?

2. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Bence bir anormallik yok gerçi hocalarımız daha iyi bilir...

3. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Overtrain olmamaya dikkat etmelisin... Onun dışında daha nesnel veriler verirsen daha kolay anlaşılıp daha çabuk istediğini alırsın.

Ayrıca sen halinden memnunsan senden başkası rahatsız olmaz zaten :)

4. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    ben normal antremanım abs 20-25 dk sürüyordu toplamı 1,15 falamdı!

abs yi 15 e antremanı 45 e toplamı 1 saate çektim . daha verim aldığımı görüyorum.Havalar sıcak bu ara çok çalışmak yarardan çok zarar getirir gibi!
    sadece cardio için 30-35 çok değil ama antremanda varsa işin içinde çok tabi

5. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    anladım arkadaslar ama overtraınıng olacak kadar cok calısmyorum.mesela dun sadece gogus we mıde calıstım.utsune cardıo.ama forumda bazı yerlerde okudum haftada 1 gun off gun bıle az dıyenlerı gordum.kafam karıstı bıraz =)

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    6 gün sadece az kilo çok tekrar yapıp bir de üstüne her gün 45 dk cardio yaparsan fazlasıyla kas kütlesi kaybedersin. Her gün kardiyo yapıyorsan en azından 4 güne çek antremanını ve vücuduna toplanma şansı tanı. Her bölge için de en az bir bölgeyi ağır gir.
    Tahminim uzun süredir böyle götürmüyorsun yoksa kas kaybını kendin de farkederdin.

7. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

2 hafta falan oldu.kuculdum.fakat fazla kas gıdıor gıbı gelmedı.proteınımı ıyı alıorum.ama dedıgın gıbı yapıcam hosuma gıttı.4 gun antreman dıger 2 gun de soft cardio..ama 4 gun bb+cardıo , dıger 3 gun soft cardio .boyle yapsam nasıl olur sence ? pek bı fark olmaz mı ?

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    4 güne indir derken kastettiğim diğer günleri tamamen boşaltman.
    Off günlerde vücudunu yorma. Vücudunu dinle ve az geliyorsa 5 gün yap ama off günlerde dinlen.

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    forumda çokça konuşuldu, tartışıldı..
    off gün demek kas geliştirme antrenmanı yapmadığın gün değildir..

off gün vücudun hiçbir sportif aktivitede bulunmadığı, yatıp dinlendiği, yenilendiği, toparlandığı ve en önemlisi geliştiği gündür..
    sen haftada 6-7 gün idman yapıyorsan (ister kas geliştirme, ister kardio) vücuduna dinlenme şansı varmez, gelişimin önüne geçer, hatta katabolik sürece davetiye çıkarırsan vücut direncin düşer, sakatlıklar başgöstermeye başlar, ve kazancından çok kaybın olur..

arkadaşların tavsiye ettiği gibi haftada en az 2 günü (ideali 3 ya da 4tür) off gün olarak ayırmanı öneririm.. (off'un anlamını yukarda açıkladım)

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Çok faza konuşulmayan bir konuda var overtraining riskini arttıran oda uyku ve gün içi aktivitelerde ne kadar yorulduğumuz ve de stress. İnsan bunlarla beraber ne kadar yıprandığını çok iyi hisseder. Mesela tatil dönemi gün boyunca oturup dinlenmeye fırsat bulan ve uykusunuda dibine kadar alabilen birisi beslenmeside titiz ise yoğun ve sık idmanlarda pek yıpranmıyor, tabi yinede bu dinlenmeyi ihmal edeceğimiz anlamına gelmez. Gün içi aktivite ile de kastım mesela dinlenme gününde evde oturan veya atıyorum arabayla gezen biriyle yüzmeye giden, akşamda diskoya bara takılan veya akşama kadar iş yerinde koşuşturup gece uyku problemi yaşadıktan sonra sabah erken kalkmak zorunda kalan birisinin durumu farklıdır.

11. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

anladım off gunun ne demek oldugunu =) tskler hepınıze.ozmn hafta da 2 gun off gun ayırıcam kendıme.kasları dınlemesı we gelısımını onlememek ıcın..saygılar

12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Off günlerde mümkünse poşet bile taşıma :) Çok iyi dinlen ve beslen.Antreman sonrası ilk yemek ve off gündeki beslenme çok önemlidir ;)

13. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

zaten oyle oluyor..antreman gunu ınsanın resmen ıstahı kapanıo ya da salon hawasıydı , spordu dıetıne daha cok ozen gosterıor.ama off gunde (kendı adıma konusayım) dana gıbı yıyorum =) we yemeye dewam edıcem yaptıgın acıklama sayesınde =)

14. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Aslında ben bu kardiyo günleri konusunu hiç anlamadım..
    Baya bi araştırma yapmak istedim en sonunda abim 7 senedir bu sporu yapıo,spor akademisinde okuo şuan ona sordum.Kendisi her sabah kalktığında kardio yapıo antremanlarıda 4 gün iyice kafam karıştı:eek:

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru yaklaşım ama sadece definisyon döneminde. O da zaman az ise. Sürekli sabah aç karna kardiyo yaparsan, vücudun bu katabolik duruma çok fazla dayanamaz. Acil kilo verme gereksinimi olan durumlarda, aminoasit ve l-carnitine desteğ ile uygulanabilir. Koşu üstüne katabolik etkiyi durdurmak için amino ve krom tabletleri kullanılabilir. ama kas yapmak isteyen biri için sabah aç karna ağır kardiyo uygun değil.

16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Peki dönüşte hiç vakit kaybetmeden domates, salatalık, maydanoz + 6-7 tane haşlanmış yumurta ekmeksiz tüketilse iş görürmü sencefridge ?.

Yoksa koşuya gitmeden evvel yumurta beyazı veya amino almak daha mı iyidir SCHWARZXXL ?

17. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

spordan sonra proteın almak daha yararlı dıe bılıorm.sahsen ben de oyle yapıorm genelde.amıno falan bılmem ama kullanmadıgım ıcın =)

4 güne indir derken kastettiğim diğer günleri tamamen boşaltman.
    Off günlerde vücudunu yorma. Vücudunu dinle ve az geliyorsa 5 gün yap ama off günlerde dinlen.

schwarzxxl once bunu dedın sonra muscled girl e bunu dedın..we kafamı karıstırdın ??

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Haziran 2007
  18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123

muscled_girl'e dediğim de doğru sana dediğim de.
    Sabah aç karna kardiyo yağ yakmak için en hızlı yollardan biri. Ama kas kaybı neredeyse kaçınılmaz. Çok uzun süre olmamak kaydıyla denenebilir ama yıkımı en aza indirmek için özellikle bcaa ve kortizolü dengelemek için krom ile desteklenmeli eğer çok ciddi kas kaybına bmaruz kalmak istemiyorsan. Ama bence bu gereksiz. Bunun yerine, daha yavaş gidip antreman sonrası, 15 dk lık kardiyo çalışmaları daha elverişli olacaktır.

2. daha uygun.
    Sabah aç karna koşular dediğim gibi hızlı yağ yakmak için uygulanmalı. Daha uzun zamana yayılmış bir definisyonda bence gereksiz.
    Hal böyleyken, yıkımı kesmek için kalorili yemeklere abanmaktan çok, aminoasit gibi saf kaynaklara yönelmek amaca daha uygun olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Haziran 2007

Sayfayı Paylaş