Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Please complete tarafından 31 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Bir yanda fiyatı ucuz 2-3 arkadaşınızın gittiği sıcak ortamı olan ama alet sayısı pek fazla olmayan ve dolu bir spor salonu

Bir yanda yalnız gittiğiniz, fiyatı pahalı ama alet bakımından geniş ve sürekli çalışma fırsatı olan bir salon.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

2. CnForza

CnForza Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Ortam her spor salonunda kurulabilir fiyata gelirsek senin durumuna bağlı eğer pahalıya gidebiliyosan tercih etmeni öneririm, belli biyerden sonra aleti az olan salonda sürekli aynı hareketleri yapmaktan insan sıkılabilir

3. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    Fiyatı pahalı olan avantajlıdır.Tabi imkanın varsa.Ben şahsen kendi açımdan söyliyeyim mahlle arası salonarı düşük fiyatlıdır bunaltıcı bir ortamı var..

4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaş ortamı salon dışındada sağlanabilir. arkadaş ortamı olan bir salonda sohbet muhabbet bitmezse antreman verimi düşer böyle olmayacak dersen 1. seçenek ama olucak dersen 2. seçeneği seçip antremana gittiğinde kafanın bom boş olup gözünün hiç birşey görmemesidir.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    arkadaş ortamını söylemeye gerek yok,heryerde olur o ortam,o amaçla bi yer tercih edilmez.

ilk salonda yeterince ağırlık seti varsa,ve çok temel hareketleri yapacağın aletler varsa(cable crossover gibi,omuz için aletler gibi)ilki tercih edilebilir,çok fantazik aletlere,kuru kalabalığa gerek yok,eğer fiyat problemi olacaksa konuşuyorum.

ama fiyat benim için hiç problem değil,ilkinde de cidden çok eksik var dersen 2.sini seç.

yada gel seni street workout tarzı çalıştıralım :)

6. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşımız biraz duygusal sanırım. :) O tarz düşünce ve duyguları, kendin ve hayatın için bir şeyler yaparken bir kenara bırak.

7. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkürler. maddi olarak ikinci salonuda seçebilirim o konuda sıkıntı yok çok şükür :)

zeo64, leg press, kalf makinası ve aklıma gelmeyen bazı aletler 1. salonda bulunmuyor. squat yaparken belim ağrır benim, 2. salonda squat makınası var(http://www.leisurefitness.com/Content/product_images/GLPH1100_3.png) bele vurmadan çok güzel şekilde bacağı calıstırıyor üstüne leg press ve diğer hareketlerı yapınca müthiş şekilde uyarılıyor bacak kasları. 1. salonda bu imkan yok. street workout çok güzel elbette ama ben ağırlık çalışmaktan yanayım teşekkürler :)

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ne kadar fiyat oynadığı ve çok fazla makine farkı var mı? o önemli.3 ayda bi supplement paran oraya gidicekse 1.ye git derim.Ama o kadar para oynamıyorsa 2.ye git derim.

9. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    SiR_Arawn 1. salon 60 tl, 2. salon 110 tl.

şimdilik kararım 2. salondan yana pazartesi günü başlayacam aksilik çıkmazsa

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    O kadar bir fiyat oynaması varsa tavsiyem 1. salon , yani hiç mi makine yok 1. salonda :D bizim burda 60-70tl olan salonlar orta seviyeli salonlar.İzmir'de öyle düşük seviyeli pek bi salon görmedim.110 tl civarı olanlar havuz+ ekstrası olanlar , tavsiyem kesinlikle 1. salon 60 tl yanına protein tozu vs alım problemin olmaz.

11. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan protein tozum var, evet 50 tl artıyor ama kalite de artıyor. yani 50 tl fazla verip rahatça çalışmak daha mantıklı geliyor şuanda. dediğim gibi pazartesi başlayacam kararım ikinci salondan yana. teşekkürler

12. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    2-3 arkadaşın olması benim için negatif özellik. bir süre sonra cıvıtılıor. ben salona tek gidip salonda da kimse ile yüz göz olmama taraftarıyım.

aletin azlığı tabi ki önemli ama kullanılacak aletlermi o da önemli. genelde mahalle arasındaki salonlarda hayvan gibi olabilirsiniz bölge geri kalmadan. daha çok kardiyo tarzı aletlerde eksikleri olur.

büyük fitness salonlarıda rekabet ile bazen baya fiyat indiriyor. en ucuz salon fiyatına süper lüks salona gidilebiliyor (tabi senelik alım şart)

13. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Tek arkadaşın olsa 1. salona git derdim partnerin olur diye. Ama 3 arkadaş birde sen eder 4 kişi sağlam antrenman çıkarabileceğini sanmıyorum :) Gırgır yapan biri bile çıksa sağlam çalışamadan bitirirsin antrenmanı.

14. letsgoheat96

letsgoheat96 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    imkanım varsa daha elit bir salona giderim zaten salonda idmana odaklanacağınız için arkadaşın pek bir önemi yok anca dinlenme araları uzar 1 saatte bitmesi gereken idman 1.5 saati bulur, 40 liralık mahalle salonlarıda hiç sempatik gelmiyor bana zaten 2 metrekare dışkı kokan soyunma odası olsun, siz set arasındayken barı kullanan yok zannedip ağırlıkları söküp götüren amcalar olsun, butterfly makinesinde set arasında makineden kalkmayıp telefonuyla mesaj çeken apaçi gençler olsun hayır mecbur muyum kalkmasını rica etmeye alt tarafı idmanımı bitirip çekip gidecem yahu

15. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    ben soyledigine benzer her iki salon tipine de gittim. inan birincisinde cok daha iyi gelisim gosterdim , cunku gunun her saatinde harekete yardım edebilecek birini bulabiliyordum. bir de herkes neşeli , terapi merkezi gibi, mutsuz kaprisli tip yok,ayrıca boyle yerler aynı rockynin calıstıgı salas spor salonuna benziyor, insan ateslenip ,felaket iyi antreman cıkarıyor.
    daha kalburüstü yerlerde rahat edemiyorum , insanı atesleyecek ortam olmuyor. tipler asık suratlı .insanın antremanda ağırlık basası gelmiyor.

Sayfayı Paylaş