Siz ne dersiniz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bhcaylak tarafından 22 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba , ben yaklaşık 4 aydır bu sporla yoğun bir şekilde uğraşıyorum haziran başından beri. Spora başladıgımda boyum 1.81 idi ve 60 kiloydum sporla beraber 73 kilo oldum ve boyum şu an 184 . Benim merakım ise beslenme ve antreman program hakkındaki yardımcı olabilecek önerileriniz , görüşleriniz. Sabah erken kalkar saat sekizde büyük bir tas cornflakes yerim saat 10 da bir bütün ekmek , 3 yumurta , ekmeklerle beraber bal peynir fıstık ezmesi vs kahvaltılık ögünleri tüketirim. Kahvaltı bitince de bir kupa ballı süt. Ögle yemeginde ise ekmek arasına fıstık ezmesi bal vs sürüyorum bazen makarna bazen pilav bazen patates bu şekilde karbonhidrat agırlıklı oluyor biraz daha ögle yemeklerim akşam yemeginde ise tekrar protein daha yogunlukta oluyor tekrar bir bütüne yakın olacak şekilde ekmek yiyorum yanında da bol miktarda et 750 - 1000 gram kadar . Yatmadan önce de bir tabak meyveyi kesinlikle tüketiyorum. Öğün aralarında ise tekrar cornflakes - süt , meyve suyu vs içiyorum tüketiyorum. Antrenman programım ise şöyle - Biceps için ; 10 ar kg olan dumbelller ile 3x12 biceps curl çalışıyorum ancak dambelleri bilegime paralel olacak şekilde dik tutarak çalışıyorum. Karın kasları için ise 8 farklı hareketi 40'lık setlerle yapıyorum toplam her harekete tek set olacak şekilde. Bisiklet hareketi , çarpraz kol mekik , Bacaklar yere dik açıyla duracak şekilde ayak parmaklarına yükselme (adını bilmiyorum maalesef) , topuklara dokunma , eller bacaklarda mekik vb hareketler. Gögüs için bu sitede verilen bir program vardı onu uyguluyorum ; Flat Dumbell Presses (4-5 set, 8-10 tekrar)
    Incline Dumbell Presses (4-5 set, 8-10 tekrar)
    Dumbell Flyes (4-5 set, 8-10 tekrar) bu programı . Arka kol için enseye dik olacak sekilde 8 kiloluklarla 3x12 şeklinde çalışıyorum. boyun içinse dumbell çekme hareketini uyguluyorum 10 ar kg lıklar yine. Haftada 2 - 3 gün bayağı uzun mesafe bisiklet sürüyorum ve yürüyorum. Ve son olarak adını bilmedigim başka bir hareket var ; Elde dumbeller yere paralel iken vücuda dik konuma gelecek şekilde kaldırılan hareket yine 3x12 şeklinde çalışıyorum. 16 yaşındayım şu an ölçülerim ise gögüs çevresi 103 sırt(omuz genişliği) 51 kol çevresi kasılmışken 33 kasılmamış halde 32 bel çevresi 101 , teşekkür ederim görüşlerinizi bekliyorum hepinizin :)

2. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmen biraz benim prensiplerime aykırı ... ama nasıl verim alıyorsun bilemem. 1.si çok fazla ekmek tüketiyorsun onun yerine daha kaliteli karbonhidratlar tüketmelisin pilav gibi... Şeker alımında oldukça fazla... Hele yatmadan önce yenen meyveyi hiç tavsiye etmiyorum.. şekerli gıdaları daha çok sabah saatlerinde tüketmeye çalış... Protein alımın iyi ama protein alımını gün içine dağıtman senin için daha yararlı olur. Çoğu kişi kilo almak için ne bulursa yer ama sporda kilo almak yani bulk ; gün içinde ne kadar yemek yiyebileceğin değil ne kadar kaliteli yemek yiyebileceğindir.

bhcaylak bunu beğendi.
  3. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben aslında sabah ve akşam protein öglen ise karbonhidrat agırlıklı yemek yerim şeklinde planlayıp uygulamaya koyulmuştum ancak bunu gün içine yaymak daha iyi sonuç verecek diyorsan öyle deneyecegim bundan sonra , Pilav tüketiyorum aslında ama çoğunluklu akşam yemeklerinde oluyor , meyve konusunda haklısın sabah kahvaltıdan sonraya önce tüketmeye özen göstermeliyim biraz , teşekkür ederim sağlıklı cevabınız için ekmek alımını azaltacagım ama 4 ay içinde bu kadar fazla kilo almama çok yardımcı oldu ve sahip oldugum kiloyu koruyup seksen kilo civarlarında olmak istiyorum o yüzden bir anda o kadar büyük bir kaynagı kesmek istemiyorum ancak istedigim kiloya ulaştıgımda yaklaşık 6 - 7 ay falan ekmek alımını azaltıp protein i çogaltacagım :) Bu arada herhangi bir protein tozu , enjekte vb kullanımı olmadan da hacim kazanabilir mi vücudum sizce?

Sayfayı Paylaş