Sixpackleri koruyarak(yağlanmadan) kilo almak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dodomixx tarafından 28 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dodomixx

dodomixx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Bu spora ilk başladığımda 55 kiloydum,bir sene boyunca antremandan önce iki tabak makarna ve antremandan sonra 8 yumurtanın beyazını tüketerek 17 kilo aldım.1 yıllık ara verdim ve bu ay spora geri döndüm.
    Geçmişte aldığım kilo yağlıydı benim şuan sixpacklerim mevcut ve 5-8 kilo kas kütlesi eklemek istiyorum ama sixpackler kaybolucak diye çok korktuğumdan nasıl besleneceğimi şaşırdım.Ne tarz bi yol izlemeliyim?(1 sene protein tozu vs hiçbir katkı kullanmayacağım)
    Not:1.75 boy 66 kiloyum yaş 18.sixpack biraz da zayıflıktan var

Son düzenleme: 28 Ağustos 2012
  2. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    cok fazla bilgim yok ama sanirim sixpacklerin hacimlenmesi lazim yani yani kilo aldıkca sixpackler kaybolmaz eger karın bolgesindeki yaglanma sixpacklerin haciminde fazlaysa sixpackler gozukmez ornek vermek gerekirse benim gittigim salona bir abimiz var omuzlar falan yerinde bicepsler triicepsler muthis baya hacimli fakat baya bir gobegi var yani :) ama hafifi sıktıgı zaman sixpackler ortaya cıkıyor yani bana kalırsa surekli karın calıs karın hareketlerini ihmal etmedikten sonra beslenmez '' fazla ! '' etkilemez yinede kıdemli arkadasların yorumlarınıda al..

dodomixx bunu beğendi.
  3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Evet yağlanmadan kilo almak hepimizin isteği hayali , bu pek mümkün değil amacın daha az yağlanarak kas yapımı olmalı. Bulk döneminde sporcular mümkün mertebe az yağlanarak hacimlenirler sonra sağlam bir definisyonla fazla yağları atarlar .

StormBlast bunu beğendi.
  4. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    S- Göbek yapmadan kilo alınabilir mi?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g...9.html?t=10729
    C- Göbek yapmaktan kasıt yağlanmak olduğu için yağlanmadan kilo almaya çalışacaksınız yani kaslarınızı artırarak kilo alacaksınız demektir.
    - öğün sayısını artırın ve gün içine eşit aralıklara yaymaya çalışın.Her 2-3 saatte bir yemeye çalışın
    - kan şekerinin hızlı yükselttiğinden ötürü basit şekerden ve işlenmiş karbonhidrattan uzak durun, kompleks karbonhidrat tüketin
    - rafine unlu gıdalardan uzak durun , kepekli ve tam buğday ürünlerine yönelin
    - yemeklerinizi haşlanmış yada ızgara yemeye çalışın, kızartmalar bol miktarda yağ içerir
    - süt ürünlerinden yağı azaltılmış olanları tercih edin
    - yağlı kuruyemişler tüketmemeye özen gösterin
    - sosu bol yağ içeren yemeklerden uzak durun
    - mümkün olduğu kadar beyaz et yiyin, kırmızı eti azaltın
    - bol bol vitamin ve mineral kaynağı olan taze sebze, meyve tüketin
    - vücuttaki kas kütlesini artırmaya çalışmak için düzenli olarak ağırlık çalışın
    - günde enaz 3 lt su tüketin
    - yağ oranınızı kontrol altında tutmak için haftada 3-4 gün antreman sonlarında 30 dk. kadar kardio vasküler hareket yapın

[​IMG] Aynı anda yağ yakmak ve kilo almak mümkün mü?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ayn-anda-ya-yakmak-ve-t5419.html

5. brhmcr

brhmcr Guest

6. cayman

cayman Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu güne kadar hep diyet modunda gidiyordum sonunda yağ oranımı %10a çekebildim, şu an vucudumdan memnunum ancak kas kütlemden kayıp çok fazla kayıp oldu çünkü %33ten indim buraya, bu kış güzel bir beslenme ile ayda yarım kilo ila 1 kilo arası alarak tabi bunu günlere bölerek bir beslenme planı çıkarıcam.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:07 ----------

Youtubede bir video izlemiştim orda şöyle bir taktikten bahsediyordu. Bir not defteri alın ve her 2 haftada bir vucut ölçülerinizi yazın, eğer azalma varsa kalorileri arttırın, eğer belinizde çok fazla artış varsa ve buna rağmen kollarda omuzlarda çok büyüme yoksa, kalorileri kısın. Alınması gereken kilo aylık 0.5 kilo ila 1 kilo arası.

dodomixx bunu beğendi.
  7. dodomixx

dodomixx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Bu soruyu sorarak bol bol beslenme ve yeni baslayanlar formu okuman gerektigi ortaya cikti. Iyi okumalar.

9. dodomixx

dodomixx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Okurum zamanim oldukca peki sorumun cevabi?

Sayfayı Paylaş