Sixpack(baklava) için sanırım diyet yapmak gerekiyor?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve papillon_7 tarafından 15 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. papillon_7

papillon_7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar....

Benim sorunum kısaca; baklavaları belirgin hale getirmek.

Kısaca spor geçmişimi söylemek istiyorum:body'e şubat 2012de başladım ve düzenli olarak yapmaktayım. Vücudu oturtmak üzereyim, sanırım işim kas inşaasına kaldı fakat şöyle bir sorunum var, diğer kas gruplarım gayet iyi gelişiyor fakat karında hiçbir gelişim yaşanmıyor, sadece üst midede biraz gelişme var.
    Body'e başladığım zamanlarda spor yaptığım her gün mide çalışırdım ve 7-8 arası hareketi 1000-1500 tekrardan yapardım. Fakat faydasını göremeyince bu son 3 ay haftada 3 gün 700er tekrardan yapıyorum. Ayrıca son 3 ayda bir tane syntha6 ve bir tane muscletech aminofx bitirdim. Şu an tekrardan syntha6 kullanıyorum(2.ye yeni başladım ve başka da bir supplement almak istemiyorum, almayacağım)
    Body'e başlamadan biraz göbek vardı ve 60 civarı kilodaydım (bu arada boy 174, yaş 21) şu an 11. ayımdayım 65-66 kilodayım ve göbeğim yok(kasa gittiğini düşünüyorum) Buna rağmen hala karnım düz, kasa dair bir belirti yok, sadece yukarıda da söylediğim gibi üst karın biraz belirginleşiyor.

Size sorularım şunlar;
    Ben diyet mi yapmalıyım?
    Mideyi kaç gün, kaç hareket, kaç tekrardan çalışmalıyım?

Bir de haftada 2 gün 1er saatten havuza başlama durumum var sizce bu 5 günlük body idman günlüğümde bir sorun teşkil eder mi yoksa benim için daha mı faydalı olur?

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Kulübe hoş geldin. Elbette diyet yapmalısın.

Mideyi kaç gün, kaç hareket, kaç tekrar .... Amacına ve durumuna göre değişir. Senin amacın ve durumuna bakarsak pek bir önemi yok. İstersen dön ve 1500 tekrarlık mide antrenmanına devam et, beslenmeni düzenlemediğin sürece sonuç göremezsin.

65 kilo çok az. Bu kilo ve aşağısında abdominal gösterisi yapmak hiç etkileyici değil bana sorarsan. Yine de forumda estetik anlayışı bu olan bir sürü arkadaş var yardımcı olurlar.

papillon_7 bunu beğendi.
  3. papillon_7

papillon_7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Hoşbulduk.
    72 kiloyu falan görüp mü başlayayım diyete? Sizce ne yapmalıyım?

4. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Bence,

Mevcut fiziğine genel olarak biraz daha kas kütlesi ekleyerek işe başlamalısın. Bu da kilo almanı gerekli kılar. Kilo almadan kas kütlesi kazanmak 'imkansızdır'.

Yerinde olsam yavaş bir şekilde 10 kilo daha alırdım. Bu ortalama olarak en iyi ihtimalle 5 ay demek. Sonrasında iyi bir diyet ile abdominallerimi göresiye kadar yağ oranımı düşürmek için kilo verirdim. Bu savaşta canlı kalmayı başaran kas kütlesi ile daha iyi bir görüntü verirsin.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : abs, six pack, karin kasi

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş