Six Pack teknigi buldun..Ne dersiniz ???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve androm tarafından 25 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    Basliga bakarak yeni bisey icat ettigimi dusunmeyin. Tek yaptigim her idman sonrasi 30 dakika mide calismak alt, ust yan mide kaslari. ve haftada iki gun ilave olarak yuzme. Aslinda cok irilestigimi dusunmuyorum fakat daha estetik ve cizgiler belirginlesmeye basladi. Zaten cogumuzun da istegi o degil mi ??

2. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    kilon kaç? bide yaptğığn tekrarları yazarmısın

3. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    2 x crunch
    2 x ruder crunch
    2 x torso twist
    2 x reverse crunch
    2 x cable crunch
    2 x cross body crunch
    2 x air bike
    2 x russian twist

tekrarlari agriyana iyice agriyana kadar devam ettiriyorum. Ilgil iresimleri bulamadim ama umarim hareketlerin hepsi anlasilmistir. ben kesinlikle bunlari yapmak gerekir demiyorum ama six pack icin aci ve agri icersinde bir idman ve sabir gerekli....bence!!
    Ayrica spor yaptiginiz salonda etrafinizda bayanlarin olmasi da six pack yapma ve motivasyon acisindan cok buyuk faktor :) di mi ? ben bu konuda sansliyim..

4. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    unuttum pardon..boy 183 kilo 79...

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Çok iddialı bir başlık atıp, iddiasız mesajlar atmışsın malesef. Karın için her yeri çalıştırmak önemli, üst/alt/karın, hepsi için kademeli olarak arttırılan bir hareket yapılsa(basit hareketlerden daha zor olanına doğru), ve bir tanede genel hacim hareketi eklense karın için yeterli. 2*max yapıyorsun galiba, ona diyecek bir şeyim yok, 3/4/5 set yapıp max yapabilirsin, ama fazla hareket yaptığın için 2*max sana yeter büyük ihtimalle.

Not: Ayrıyeten niye beslenme forumunda?

6. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    evet iddia li basligimla amacima ulasmisim demekki ?
    vermek istedigim mesaj " super bir teknik demek istikrar ve disiplin demektir "

foruma katilali iki gun oldu neden beslenme formunda sorusuna cevap
    - demekki forum "user friendly" degil. kullanici hatalarina imkan sagliyo
    - mesaj takibi ve ve sistem cok zayif...

iyilestirmeye acik yonleri var yani...biraz benchmarking lazim..

7. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    :)

Başlığı açan sensin, forumlarda gayet açık. Yani antreman forumu ile beslenme forumu arasındaki farkı anlayabilirsin. Kullanıcı hatalarını nasıl telafi edebiliriz, feedback ver bize ;)

Mesaj takibi ve sistem derken? İlk gören mod ben olduğum için doğru foruma şimdi taşındı. Ama zaten ilk başta doğru yerde açılması gerekmiyor mu? Yoksa bütün gün online olan modlar mı olsun? Hani yanlış bir şey yapılırsa anında düzeltilsin? ;)

Tabii ki eleştirilmeye açık, ondan şüpheniz olmasın.

8. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Selam,

bu sekilde karin calismanin hic bir anlami yok. karin kasi da kol, gögüs, omuz, kanat gibi bir kastir. Onlari nasil hergün calismiyorsan mideyi de hergün calisamazsin. Karin kaslarinin görünmesini istiyorsan önce onlara hacim kazandiracaksin, eger onlara dinlenecek süre vermiyorsan hacim de kazanamazlar zaten. kas olmayan yerde de kas gözükmez sonra. hergün yapilan bu max tekrarlarla ancak kas yikimi ve yakimina gidersin..
    tabi ki belin incelmis cizgiler cikmis gibi duracak, ama incelmesinin tek sebebi büyük oranda yaktigin kaslardir, yaglar degil.

ben en idealini kendime göre haftada 2-3 kere calismak olarak tespit ettim olarak tespit ettim.. hissederek 20-25 tekrar...3er setten 3 hareket ..

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    çalışma programına kesinlikle bir eleştiride bulunmuyorum.. nitekim herkesin vücut tepkileri ve gelişim prensipleri farklı olabilir..
    ancak şahsen bu programı kendim uygulamayı düşünmem..
    sadece 3-4 hareketle ve 20 dakikayı aşmadan midenin her bölümünü ayrı ayrı çalıtırarak haftada 3-4 mide antrenmanıyla çok tatmin edici sonuçlar alınabilir diye düşünüyorum..

ancak foruma yönelttiğin eleştiriyi yanlış buluyor ve bu eleştirini gerekçelendirme biçimini hiç mantıklı görmüyorum..
    foruma 2 günlük üye olmanla beslenme ve antrenman başlıkları arasındaki içerik farkını ayırt etmen arasında bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum..
    (ha eğer bu mesajı forumdaki mesaj takibini test etmek amaçlı bilerek yanlış forum başlığı altında açtıysan ona bir yorum getiremicem)

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sarc4stic gereken açıklamayı fazlasıyla yapmış, ben kısaca söyliyim; hem suçlu hem güçlü olmaya gerek yok! (suçlu kelimesi deyim sebebiyle kullanılmıştır yoksa suçlu değil hatalısın ama bunun üstüne bir de zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun bu da ikinci hatan, pardon demeyi bilirsen herşey daha olumlu olur)

11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ya zaten normal vücut antremanından sonra adamın cılkı çıkmış vaziyetteyken üstüne bir de bu kadar hareketi nasıl girecek?1 gün girersin 2 gün girersin 3.gün yapmazsın yani fuzuli,en azından 45 dk alır ve hacim de yapmaz.Karın çalışmaya başlayalı 2 hafta oldu ve tek yaptığım haftada 2 gün decline crunch-3*20,crunch machine-3*10 ya da leg raise 3*10.Baklavalar belirdi hemen,ama 2 hareket bile insanı nasıl yoruyor bir de antremanın üstüne.Bu işin sırrı ince derili ve yağsız olmak,onu bilirim ben; yoksa 100 hareket te yapılsa hacimli abs ler hayal oluyor..

12. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    haftada 3 defa bu idmani tekrarliyorum ve vucudum gercekten cok olumlu tepki verdi..karin kaslarinin hacim kazandigini belirgin bir sekilde goruyorum. ama ayaz in yorumuna da hak vermemek mumkun degil.

tabiki bu basligin beslenme altinda olmasi yanlis. dedigim gibi bu bir kullanici hatasi. ama bu kullanici hatasi oldugundan dolayi biz dogruyuz kullanicilar dogru yere dogru baslik atsin mantigida yanlis. aslinda konuya yaptigim isle alakalida bir ornek getireyim. ben muhendisim ve eger imalatda operator iscinin hatasindan kaynaklanan bir problem olusmussa, isciye bunu yanlis yapmissin sen suclusun demiyorum. Isci bunu niye yanlis yapti ve bunu yanlis yapmasina imkan saglayan ve makinadan kaynaklanan hatalar neler ? sorusuna cevap arayip makinada veya sistemde iyilestirmeler yapmaya calisiyorum.
    yani aslinda gidip forumun altyapisini degistirmek lazim demiyorum tabi ama ben biraz daha ileriye dogru bakmak istedim..:)

13. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Tr'nin en iyi vücut geliştirme-fitness sitesi burası,hakikaten öyle.Bence bundan fazlasını beklemek te mümkün değil yöneticilerden,bu kadar özverili ve çok çalışan bir yönetim görmedim ben.Zaten inan burda başlık açmak zor iş,arama yapınca herşeyi şipşak buluyorsun,six pack ve karın desen yüzlerce binlerce antreman çeşidi vs.ile karşılaşırdın zaten :)

14. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    mekik yaparken ellerimizle kafamız arasına ağırlık plaka koymak faydalı olur mu.hatta bu ağırlığı gitgide artırmak?
    hem bu şekilde çok uzun tekrarlardan kurtulmuş oluyoruz

15. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Androm, bence aramızdaki bu mesele benim sana ilk mesajda "iddialı bir başlık açmışsın ama iddiasız mesajlar atmışsın" demem oldu. Sende bir nevi benim temsil ettiğim "sistemi" eleştiriye başladın. Sanırım ikimiz de üslup hatası yaptık. Daha yapıcı olabilirdik ;)

Eğer forumun nasıl kullanılacağını öğrenmek istiyorsan(ya da her hangi bir üye, fark etmez), ben sana seve seve yardım ederim(bu bütün yönetim için geçerli). Genelde yeni üye olunca forumla biraz haşır neşir olmak en güzeli, bu sayede en azından şekil olarak neyin nerede olduğu anlaşılmış oluyor. Bu konu hakkında söyleyeceklerin varsa ö.m. yolu ile konuşabiliriz.

Konuya dönersek, tabii ki her vücut kendine özel, sonuç alıyorsan sorun yok. Ama bence çok yükleniyorsun karına. Yeni başladıysan, bu sonuçlar onun etkisi de olabilir.

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Başlığı görünce yeni bir teknik öğreneceğiz derken yine bir taktik verme durumunda kaldık :)

öncelikle mide hareketlerini antreman başında yapman sadece vucudun ısınması demektir. ya antremandan önce aşırı mide çalışıcaksın (ama antremanı yapamassın) yada antremandan sonra bir mide kombinasyonu yapıp çıkacaksın

soğuk vucuda yapılan karın egzersizi mide dizaynı ve eklemsiz bir bölge çalışıldığı göze alınırsa yapılacak çalışmanın ant sonrası yapılması çok daha mantıklıdır..

yağ atımı vucudun mekanik faliyetlerinin çokluğu ve sürütnme kat sayısı ile oluşan yanmanın max dereceye ulaşması ile olur bu max dereceyi antremandan sonra yakalarken zamandanda tasarruf etmiş olunur

17. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    selam sarcastic,

sistem elestirileri bir yana:) forumda cok kiymetli bilgiler var...
    muhim olanda o zaten..
    ilerleyen zamanlarda daha cok irtibatda olcam..
    tskkurlr

18. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    https://www.youtube.com/watch?v=TvorrgMNnDw

burdaki hareket karın kasları çok fena yakıyor!
    ben ilk defa gördüm değiş versiyonlarını biliyordum ama bu tarz öbürkülerden daha etkili gibi!
    sanırım yan tarafları daha çok etkiliyor ama

Sayfayı Paylaş