six pack ikilemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve karincayegen tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. karincayegen

karincayegen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kütahya
    eminim bu spora yeni başlayan birçok kişi de bu ikilemde kalmıştır. forumda çok araştırmama rağmen tatmin edici cevap bulamadığımdan kendim bir konu açmak istedim. six pack için kimi üyeler ağırlıkla kimi üyeler ise vücut ağırlığıyla çalışmanın uygun olduğunu söylemişler. ben bu ikileme burada açıklık getirmenizi istiyorum. tavsiyelerinize ihtiyacım var bana bir karın egzersizi programı vermenizi sizde rica ediyorum. bir de nasıl verimli çalışılır? ağırlıkla mı vücut ağırlığıyla mı? setler nasıl olmalı kaç tekrar yapılmalı vs. gibi ince ince ayrıntılı şekilde bilgi istiyorum sizden. yaşım 24 kilom 53 boyum 1.68 bu sporda 3. ayımdayım evde kendi imkanlarımla çalışmaktayım. bench sehpam mevcut değil. şimdiden siz değerli forum üyelerine teşekkür ederim. saygılar...

2. karincayegen

karincayegen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kütahya
    çok sakat var.

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    8 min abs çalış tavsiyemdir karın için.

.ZYZZ. ve karincayegen bunu beğendi.
  4. karincayegen

karincayegen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kütahya
    peki nasıl çalışmamı tavsiye edersiniz? mesela orda 30 tekrar yapıyor bir kaç hareket var ben onları 4x20 yapmıştım bir hafta falan verim alamadım aynı şekilde mi yapayım yoksa setli bir şekilde mi program oluşturayım?

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    ben daha çok verim alıyorum videodan eğer level 1 kolay geliyorsa level 2 veya 3 e geçmeni tavsiye ederim.

aynı şekilde programı yapman daha iyidir. Ağırlıkla karın çalışmayada gerek yok bir abim 8 min abs ile takır takır six pack çıkardı

Son düzenleme: 8 Ekim 2013
    karincayegen bunu beğendi.
  6. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    bende evde çalışıyorum kendi vucut ağırlığımla çalışıyorum ve gerçekten iyi bir diyetle six packler meydana geliyor

7. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1 haftada verim alamamanız çok normal.Çalışırken hareketleri nizami yapmayı çalışın.Mide egzersizlerinde çok extrem hareketler yok.Genelde bilinen şeyler.Bence 8 min abs workout gayet yeterli.

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Six pack , eight pack bunlar bir ikilem değil aslında , vücut yapısını tanıyıp bu sporla nasıl ilerleneceğini öğrenmeni gerektiren şeyler olduğu için sana ikilem olarak gelmiş.
    Vücudumuzda belli bir yağ kütlesi olduğu gibi kas kütleside vardır.Sen bu kas kütlesini artırırken (sixpack için karın bölgesindeki kas kütlesini) yağ oranınıda %10 altına çekiceksin ki kaslarının belirginliği artsın ve sixpack denilen 6 tane karın kası ozaman kas kütlen yeterliyse yağ oranın %10 altında oluduğunda belirginleşiyor.
    Ama sen karın antremanı konusundada kafam karışık diyorsun ben gittiğim vücut geliştirme salonunda bilgim yokken sadece mekik ve ters mekik yap her antreman sonu dendiğini biliyorum bu yanlıştı.Onun yerine haftada 2 veya 3 gün seçilip bir hareket kombinasyonu yapılması daha doğru.Öncelikle 3 veya 2 gün seçiceksin yaptığın karın antremanı max 15 dk sürmeli , en azda 5 hareketten oluşmalı.Önce temel hareketlerden gidiceksin sonra alt karın ve üst karın olarak yoğunluğu artırıcı hareketler koyucaksın , ağırlıkla yapma olayı hacim artışında yararlı ama hacimlenmeye gidilmeden %10 yağ oranındayken karın kaslarını gösterebilirsin.8min programını denemedim ama izledim onu seviyeli olarak uygularsan olabilir karın için güzel bir antreman olabilir , p90x abb_ripper olabilir , barbrothers killer workout karın rutini var o olabilir.Her ay program değiştirerek ilerleyerek yapıcaksın hazır programlar fitness antrenörlerinin yaptığı tony hortonun p90x ab_ripper gibi 2si çıktı veya başka fitness programları var .Bunun gibi rutinlerle gidilebilir.

.ZYZZ. ve karincayegen bunu beğendi.
  9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    profesyonel bir vücutçunun röportajında mide egzersizleri için hiç bir extra ağırlık kullanmadığını söylediğini izlemiştim. gereksiz olduğunu, omurgaya boşuna yük bindiğini falan anlatıyordu. onu izlediğimden beri bende mide idmanlarında ağırlık kullanmıyorum. ileride bir gün yağ tabakası altından ortaya çıkarlar ise o zaman bakarım duruma göre :)

10. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    8 min for abs p4p level 2 - 3 ü nizami yapıp da kasılmadan kolaylıkla hiç ağrı çekmeden bitiren varsa beri gelsin ....

11. karincayegen

karincayegen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kütahya
    hepinize değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. bu forum sayesinde çok şey öğrendim ve hala da öğrenmeye devam ediyorum. sizleri çok seviyorum. iyi ki varsınız.

Sayfayı Paylaş