six pack - eight pack

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CK tarafından 3 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Hangisi daha estetik durur?

1. eight pack

52,6%
  2. six pack

47,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 112 üye.
  1. CK

CK Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hepimizin bildiği gibi karın kasları 8 baklavadan oluşuyor fakat alttaki ikisini çıkarmak baya zor.Ama nadiren de olsa çıkaranlar oluyor forumda birisinin avatarında da vardı bi fotoğraf.Ben googlede filan aradım 8packlı bir fotoğraf bulamadım.Sİzlerden ricam elinde olan varsa bi zahmet paylaşabilir mi? Bi de sizce estetik açıdan eight pack mi daha güzel duruyor yoksa six pack mi bu konuda da fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

koraytsbc bunu beğendi.
  2. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    six pack

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.069
    Ödül Puanları:
    0
    Karın kaslarının estetik olup olmaması sayısından gelmez, simetrisinden, aralarında boşluk olup olmamasından ve şekillerinden gelir.
    Kimi vücutçularda, sağ ve sol karın kasları simetrik değildir, sağ sıra ile sol sıra arasında seviye farkı vardır.
    Gene bir kısım vücutçularda, linea alba ismi verilen, karın kaslarının ayıran çizgi çok geniştir, six pack sahibi olsalar bile, karın kaslarının sol ve sağ sırası arasında gözü rahatsız eden bir boşluk göze çarpar.
    Tüm bunlar karın kaslarının ne derece estetik olduğunu belirleyen unsurlardır.
    Linea Alba'nın geniş olmasından kaynaklanan estetik problemi yaşayan belli başlı vücutçular, Orville Burke ve Ronnie Coleman.
    Bunlara tezat olarak, Hamdullah Aykutluğ, Ahmet Haydar, Eduardo Kawak çok sıkı, birleşik karın kaslarına sahiplerdi.
    Benim düşünceme göre, estetik karın kası, sağ ve sol setlerin simetrik olduğu, sağ ve sol setler arasında hemen hemen hiç boşluk olmadığı vücutçularda bulunuyor.
    Muhammet Makkawy bu konuda en şanslı vücutçulardandı.

berkehan_13, wextor35, voltaj ve diğer 34 kişi bunu beğendi.
  4. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Kesinlikle Karasan'a katılıyorum amaç sayı değil şekil ve simetri olmalı bence.Ama yinede 8 pack ve 6 pack arasında bi seçim yapılması gerekirse 8 pack derim. Çünkü 8 pack'ı yapmak yani son 2 kası çıkarmak için ciddi yağ yakmak gerekirki zaten bunu yaptığınızda üstteki diğer 6 kas ta daha iyi gözükecektir.

kerembas54 ve KVP bunu beğendi.
  5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    BB ye başladığımda 8 pack vardı bende,ama o zaman da zargana gibi zayıftım.Yani amatör bi sporcunun güzel bi kütleyle 8 pack çıkarması çok zor.Ne kadar define de olsan 6 ya iniyo ister istemez :D 6 pack ideal bence,8 pack çıkaracak kadar kuru ve yağsız bi vücutla zaten kilo basmak ve büyümek oldukça zor..

kerembas54 ve Ocensers bunu beğendi.
  6. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Benim avatardaki gibi olmasını isterdim ortada düz bir çizgi var sanki buda herkeste olmuyor tamamen genetiksel karın kası işi!Bakalım biz çıkarınca nasıl olcak çok merak ediyorum açıkcası!

kerembas54 bunu beğendi.
  7. CENTAUR

CENTAUR Guest

rahmetli Mohammed Benaziza

8)

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Re: rahmetli Mohammed Benaziza

Hakkaten Antep baklavası gibi baklavaları varmış adamın,üzüldüm ölmüş olmasına :cry:

kerembas54 bunu beğendi.
  9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Re: rahmetli Mohammed Benaziza

Yanlış hatırlamıyorsam bu adam zamanında (belkide hala) en ayrıntılı hatlara sahip olmasıyla bilinirmiş, su atıcılardan ölmüş olduğu söyleniyormuş muş. Her ne kadar steroidlerin risklerini ve zararlarını ara sıra hatırlatsakta hayatını bu uğurda feda eden bu adamı saygıyla anıyorum.

10. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Bende resimdeki gibi olmasını isterdim;(iyi hayal kuruyorum)
    Resimdeki Mohammed Benaziza;Yazılanlara göre MR. OLİMPİA yarışmasında 5. olduktan sonra katıldıgı Belçika Grandprix'inde herkesi gecerek birinci olmuş,ancak madalya töreni sırasında fenalaşmış ve oteline dönmüş,fakat daha sonra aniden acılar içinde yere düşerek yaşamını yitirmiş .Bu haber camiada şok etkisi yaratmıştır.Dünya Vücut Geliştirme camiasında derhal duyulan bu haber FIBB'de şok tesiri yaratmıştır.DÜnya şampiyonlukları olan bu cezair asıllı Fransız vatandaşı sporcu 1990 yılında ünlü vücutçu Dorian Yates'i geçerek 'NOC' şampiyonu olmuş ve aynı sene katıldıgı Avrupa Grand Prix'ini kazanmıştı.Boyuna göre dünyanın en büyük ayrıntılı kas yapısına sahip vücutçusu olarak nitelenen Mohammed'in ölüm nedeni olarak,kullanmış oldugu aşırı steroidler ve deriyi inceltmek ve kurutmak için kullandıgı su kaybettirici(Diuretic) ve isülin gibi ilaçların sebep olduğu gösterilmiştir.
    Kaynak:BodyBuilding

kerembas54, selim4141, sporcu. ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  11. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    6 ya da 8 baklava olması önemli değil..önemli olan simetrik ve dolu karın kaslarına sahip olmak..flex wheeler bunun en güzel örneklerinden biri..

kerembas54 bunu beğendi.
  12. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Karasan peki sence bu tarz estetik kusurlarının nedeni nedir ? Çalışma şekli veya eksikliğimi ? Yada daha farklı bir sorun mu ?

kerembas54 bunu beğendi.
  13. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    %95 genetik
    genç yaşlardaki duruş bozukluklarındanda olabilir

kerembas54 ve Hu53Y!n bunu beğendi.
  14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.069
    Ödül Puanları:
    0
    Bence % 95 değil % 100 genetik, duruşla alakası olduğunu sanmıyorum, sonuçta insanın biceps uzunluğu, kanat uzunluğu, göğüs kafesi falan duruş ya da yaşama şeklinden değil genetikten kaynaklanıyor, ha, doğru işler yapılıp genetik maksimize edilebilir, ama mesela linea alba denilen, karın kaslarının ortasından geçen çizgi tamamen genetik, tabii akıllı çalışma ile malzeme en iyi şekilde sergilenebilir ama görüntü bozukluğu giderilemez.

kerembas54, Ocensers, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    527
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Aslında body'yle yapabileceklerimiz değil; zeka, hafıza, el becerisi, enstirimental yetenek gibi birçok alanda genetik belirleyicidir. Aslında herhangi bir alana uygun olan bir insanın yapabildiklerini yapabiliriz. Yalnız o kişinin 1 aylık çalışması bizim 5-6 aylık çalışmamıza tekabül eder. İnsan'ı sınırlandıran ya da alanında rakipsiz kılan en büyük faktördür bence genetik.
    B
    ahsi geçen durum Brad Pitt için de geçerli sanırım. Fight Club'da bir fotografı vardı. O değişik karın çizgileri ben sadece onda görebildim.

selim4141, Azi, deniz68ruhu ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    karasana katiliyorum.ayni sorun dennis jamestede var.bu ayrklik nasil oluir diye düsünen arkadaslar icin birde resim atiyorum
    nnisja[​IMG]

17. kurenator

kurenator Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ist
  18. DumanG

DumanG Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    igrencc olmus eight pack bende lsa daha iyi olurdu heralde :) :):)

19. tusoline

tusoline Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    İSTANBUL
    tabiki eigtpak ama yapabilene :)

20. luciano

luciano Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Bence sixpack çok daha estetik duruyor. Hatta 4 paket bile iyi. Diğer türlü akrep gibi görünüyor adam boğum boğum.

Arkadaşlar bu arada biraz konu harici belki ama, bu güzel sixpack li, iyi abdominalli classic bodyci fotoğrafları vardı. Onları bulamadım yardımcı olabilirmisiniz ?? Daha çok atletik, yağsız vücutlar.

frtmhc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş