Sivilcelere Doktor Tedavisi...

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve DewiL tarafından 8 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. DewiL

DewiL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bi kaç ay önce sivilceler yüzünden doktora danıştım. ve bana 3 tane ilaç verdi cleocin T , Benzamycin ve tedradox diye ilaçlar verdi aldım kullandım ve yüzümdeki sivilceler %70 oranında azaldı ama doktora alerjim olduğunu söylediğim için bana ağır ilaçlar yerine hafif ilaçlar verdi. bende işe yaradı alın deneyin işe yaramassa doktora başvurun daha ağır ilaçlarla kesin çözüme ulaşırsınız....

2. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    bende almıştım da 2 hafta kullandım baya işe yaradı ama suratımı kaşındırmaya başladı bende bıraktım şuan sivilceliym ama en azından suratım kaşınmıyo :)

3. DewiL

DewiL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    :D bende öyle bir yan etki yapmadı.

4. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Benzamycin inde kılları ağirtığı(beyazlattığı) yazıyo.böyle bir ya etkiye maruz kalan oldumu?birde dewil doktorunun tavsiye ettiği kullanım şeklini paylaşırmısın

5. nickkalmamis

nickkalmamis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    rocatan en iyisi 4 5 ay suratınız uzaylı gıbı gorunuyo ama sonra tekrarlamıyo 5 yıldır sıvılcem yok

6. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Birisinde etkisi olan ilaçlar başkalarına aşırı zarar verebilir. Üstelik konu sivilceyse.. DewiL doktor tavsiyesi demiş fakat bu ona verilen bir tavsiye değil bir tedavi yöntemi. Başkasına zararlı olabilir. Sivilce yüzeysel asla geçmez. Bırakırsınız yine çıkar. (sivilce hastalığınızın derecesine göre değişebilir belki) Bunları kullanıp hiç geçmiyorsa (ki doktor zaten kontrol etmiştir ona göre ilaç verir örn : Dewil %70 azaltmış) nickkalmamis'in dediği gibi roaccutane tedavisi uyguluyorlar. (bu yüze sürülen ilaçlar gibi değildir doktor tarafından reçetesiz satılmaz nedeniyse ilacın çok güçlü olması kişinin kilosunu vs gibi kriterlere bakılarak verilir. ayda bir yada ayda 2 kez kan tahlili yapılır kullanılacak kişiye. bilinçsiz kullanımda "ölürsünüz" :) ) nerden biliyorum 8 ay kullandım 1. dereceden sivilce problemim vardı.

7. ozan0093

ozan0093 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tam tersine kılları arttırdıgını duydum bendebench_O

8. tomorrow

tomorrow Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benzamycin reçetesiz satılan, herkesin kullanabileceği bir ilaç. Antibiyotikli olması dolayısıyla kozmetik ürünlerden ayrılıyor. Fiyati 30 TL civarındaydı en son aldığımda.

Hazırlaması biraz uğraşlı sadece, antibiyotik tozu ve alkolü oda sıcaklığında (25-26 c) de çalkalayıp, kreme karıştırıyoruz.

Bir de buzdolabında saklamak gerekiyor. Kullanım süresi 3-4 ay zaten ilaç sonradan grileşmeye başlıyor...

Kılları beyazlatabileceği yazıyor prospektüsünde ama ben böyle bir sorunla karşılaşmadım, kılları arttırdığı prospektüsünde yazmıyor, bende böyle bir problemle karşılaşmadım.

Kullanmadan önce yüzünüzü ılık suyla iyice temizleyip kurulamak gerekiyor. 3-4 gün düzenli kullanımla en ağır sivilceler bile yok oluyor, hatta sivilce izlerini bile çok az da olsa azaltıyor, yada bana öyle geldi.

Bence tek yan etkisi yüzünüzü acayip kurutuyor, sivilceler geçtikten sonra nemlendirici kullanmak şart.

Son düzenleme: 13 Temmuz 2009
  9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    roaccutane:bu ilacı doktorlar son çare oalrak verir.isterseniz netten hakkındaki yorumları bir okuyun.
    en güzeli cildiyeciye danışmak.sonuçta yüz.bir iz oldumu hayat boyu taşırsınız

10. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    yarddimci olur

Arkadaslar cilthekimi comda forum var orada sorunlarinizi dile getirebilirsiniz doktordan hmn cvb alrsiniz

11. Jean_Baptiste

Jean_Baptiste Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu ilaçları bende almalıyım, ergenlikte çıkmayan sivilceler son 6 yıldır yüzümü işgal etmiş durumdalar..

12. 101_madman

101_madman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar ben yeniyim forumda ben sivilce çin monodoks ve differin jel kullanıyorum ama benim bi sorum olucak monodoks ve karbonhidrat gain fast kullanabilir miyim bilen var mı?teşekkürler

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Isotrexin ve azelderm kullanıyor kardesim baya etkili oldu onun için..Bende tek tük sivilce çıkacak gibi olursa direk isotrexin basıyorum sönüyor 2 günde filan..:)

14. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Ya doktora gıtmeden kendı basıa 3-4 krem losyon turu seyler aldım ama hıc bır faydası olmadı. Sonra doktora gıttım hafıf ılac yazdı gecırmedı gene. 2. kez gıttım baska doktora o da hafıf yazdı bu ılacla gecme ıhtımalı %60 falan dedı. gene gecmedı. Gecmezse gene bana ramazandan sonra gel dedı belkı duymussundur butun heryerı kurutan bı ılac ver ondan yazarım dedım kan tahlılı falan yapıcaz dedı bende gıdıcem bakalım ramazandan sonra... Insallah gecer ılk baslarda onemsemıyordum 2 yıl once falan ama sımdı ıyıce arttı bıde ınsan buyudukce tabı kendıne daha cok onem verdıgı ıcın cevreden rahatsız olmaya baslıo :D

15. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ben kullanıyorum o ilaçtan 5. ayımdayım. en az altı aylık bir tedavi. tek korkum ilacı bıraktıktan sonra eskiye dönmesi. ama 2. haftadan itibaren sivilceler yok oldu ve yenileri çıkmamaya başladı. her ay kan tahlilleri yaptırıyorum. biraz masraflı ama kesinlikle değer. cildi aşırı kuruttuğundan sürekli dudak kremi, nemlendirici, güneş koruyucu kullanmak gerekiyor..

16. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    O ilaca kaç kere başlamaya karar verdim ve kaç kere vazgeçtiğimi hatırlamıyorum. 10 u geçmiştir. Nedeni de vg yapan birine hiç uymaması. O zaman da karar vermek durumunda kalıyorsunuz ben vg yi seçtim. İlaç kullanımı süresince yumurta gibi yüksek proteinli şeylerin tüketimi, supplement alımı yasak. Ayrıca kemiklerin %10-20 sini götürüyor kalıcı olarak. İlacı kullanan çoğu kişi ki bunlar spor yapmıyor bellerinde sorun yaşamaya başlıyor ve eğilip kalkmada sorun yaşıyorlar. Bu ilacı alırken squat deadlift lunge ve diğer bilimum hareketi yapmak imkansız olur herhalde. Ve tedavi de en az altı 6 ay olunca vazgeçtim hep.

17. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta

%10-20 sini mi götürüyor ? Bu yanlış %20 cok buyuk bı rakam ben 1.90 boyundayım 1.80 olcam herhalde :D Belinde sorun yaşıyor demişsin ilacın böle bı yan etkısını okumadım sadece sırtta agrı olabılır yazıyordu oda ılacı bırakınca gecıyor diye bılıyorum Valla bilen birileri kullanan bırılerı bi yazarsa iyi olur ben 2. haftamdayım BB yi yapamayacaksam bırakıyim valla. Aknetrent kullanıyorum ben.

18. judgment

judgment Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tetra 500mg kapsül günde 2 defa bide yatarken aknefug krem yüze en ufak bi yan etkisi yok 2-3 haftada kesin çözüm

19. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar bende gülsuyu kullanıorum öle ilaç fln almadım bugüne kadar her gece yatarken suratıma sürüyorum yinede etkisi oluyor

Sayfayı Paylaş