Sivilce SORUNU

Konusu 'Test Alanı' forumundadır ve sarp ziyagil tarafından 3 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. nevrotik

nevrotik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    süreklilik arz eden sivilce sorunu insanın yedikleriyle alakalı olmuyor, şu var, çok yağlı yenilirse o dönem için cilt yağlanır ve bu yağlanmaya bağlı geçici olarak sivilce çıkar ama kısa zamanda söner gider, az uyunulduğunda, çok stresli durumlarda vs geçici olarak ciltte sivilcelenmeyle bozulmalar görülebilir fakat süreklilik gösteren bir sorun halindeyse, yenilen içilenden bağımsız bir şekilde sürekli çıkıyor çok zor geçiyor ve geçerken yerine yenileri geliyorsa bu hormonlarla alakalıdır, kişi eğer uzun süre bir takım ilaçlar kullandıysa bu soruna zemin hazırlar, uzun süre kullanılan ilaçlar kimisinde hormon dengesini bozarak sivilce oluşturur, kimisinde böbrek kimisinde karaciğer vs, ben uzun süre atarax kullanmıştım uyuyamıyorum diye, bu benim hormonlarımı alt üst etti ve ilacı bıraktığımda sivilcelerimde azalma oldu fakat sorun geçmedi, çünkü hormonlarımı bozdu, böyle bir durumda kremler jeller sabunlar kesinlikle işe yaramıyor, günde 20 kez de yüzünüzü yıkasanız ve ilaçlasanız, kremleseniz geçmiyor, roaccutane, zoretanin, acnegen gibi ilaçlar çözüm. bunları ciltteki yağı kana çekiyor ve ciltte cok fazla kuruluk oluyor, sonrasında sivilceleri kurutuyor ve hormonları da dengeledikten sonra ilaç kullanımına son veriliyor, tabi dr kontrolunde uygulanması gerekir,ayda bir kez karaciğer için test yaptırılıyor, ve buna göre ilac dozu ya artırılıyor ya azaltılıyor veya kullanım durdurulıuyor, yani ağır bir ilaç, kullanırken de spor etkinliklerine ara vermek gerekiyor ve bol su içmek şart, çünkü ilaç eklemlerde bile kurumaya neden oluyor ve spor yaparken de sıvı kaybı olduğu için spor faaliyetlerini en aza indirmekte ve azaltıldığı halde ilaç kullanılırken bol su içmekte fayda var.

Sayfayı Paylaş