Sivilce Problemi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ZephyR tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar, ben sivilce nedir bilmezken spora başladıgımdan beri sırtımda ve gogus bolgemde baya sivilce çıkmaya başladı. kreanitin ve protein tozu dısında supplement kullanmadım bugune kadar ama bu sivilceler beni sporu bırakacak seviyeye getirmeye başladı artık. Yumurta zaten hiç yiyemiyorum belli bir süredir yediğim anda sivilce çıkıyor.Kan testleri mi yaptırıyorum karaciğerde de bir sorun yok gibi gozukuyor hersey normal gibi.Alt değerim 20 Ast değerim 26.Bu tarz sorunları olanlar için milk thistle öneriliyor ne dersiniz denemekte fayda var mı ? Sivilce problemi olup kurtulan bana oneri verebilceklerde varsa çok seviniirim.Bu arada günde 3 lt su tüketiyorum en az

2. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    kreatin kullandıgın zaman az su içtiysen 1 gün olsa bile böbreklerin yorulmuştur en az 3lt içmeye devam et

3. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla miktarda protein alıyorsan karaciğere yük bindirir o da sivilce ve yağlanmaya sebep olur.Günlük kaç gr protein alıyorsun?

4. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    gunluk 75-80 civarını geçmiyorum testlerde de karaciğer ve böbreklerde sorun yok çıkıyor ama çözemedim ben bu işi.Milk thistle için ne dersiniz derdime çare olur mu ?

5. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Dermatoloğa gideceksin o zaman.

6. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Dermatologa da gittim eti süt ürünleri yumurtayı keseceksin diyor ne yicem ki ben o zaman ? Ayrıca birşeye alerjimde olabilir bu alerji testleri nerde nasıl yapılıyor bilgisi olan var mı ?

7. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementler alerjiye sebebiyet vermiş olabilir bırakıp devam etmeyi dene düzelmezse alerji testi yaptır.
    O da işe yaramazsa et süt ürünlerini keseceksin.doktorunun dediği gibi

Son düzenleme: 26 Şubat 2013
  8. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    hocam alerji testleri nasıl ve nerde yapılıyor bilgin var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Şubat 2013
  9. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgim yok doğrusu ama bir kez alerji tarzında bir şey olmuştu egzama gibi.Dermatoloğa gitmiştim onun içinde o alerji testine yönlendirdi yani doktoruna sorman lazım.Her hastanede yapılır ama bildiğim kadarıyla

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    safra kesesi rahatsızlığı yada karaciğer yorulması ansızın çıkan sivilcelerinin nedeni olabilir.

c+h+o+n parçalanmasındaki "n" azot karaçiğerine yük bindirmektedir. insanın ayak altı ve avuç içi dışındaki heryerde yağ bezleri vardır buralarda cicilcelenmeye neden olmaktadır.

yaşını boyunu kilonu yazarsan daha iyi tahmin yürütebiliriz.

11. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    boy 1.84 kilo 79 yaş 21

bu arada milk thistle sipariş ettim onu deneyeceğim bakalım yabancı forumlarda çok övülmüş

12. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Sivilcem olduğu dönemlerde (16 yaş civarı) yağlı yiyeceklerden uzak durur, yüzümü düzenli olarak sabunlardım. Bir miktar talk pudrasını bir çay tabağına döküp üstüne de biraz kolonya dökerek karıştırır ve elde ettiğim karışımı sivilce olan yerlere sürerdim :)

13. akman

akman Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Bendede olmuştu whey protein kullanırken sivilce problemi, protein 2 hafta önce bitti ve sivilce sorunum %70 azaldı diyebilirim.

14. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir genelleme yapmak doğru olurmu emin değilim ama zaten cildiniz yağlıysa birde karaciğere yük bindirmek deri problemlerine davettir.

15. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Benimde sırtım genelde sivilceye yatkındır. Ama bende güneşe çıkınca sivilce falan kalmaz. Kışın zaten kıyafet altında kaldığı için önemsemiyorum. yaz başı 4-5 seans solaryuma giderim ne sivilce kalır ne bişi

16. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de tam aksine denize gidip yandıktan sonra cilt yağlanması dahada beter artıyor :( cilt doktorunun verdiği sabunla hergün yıkanmasam halim duman kafa_

17. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    güneş+deniz ile bendede 1tane kalmıyor ama kısın tekrar geliyor maalesef

18. cemal45

cemal45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nemi teri en önemlisi yağlı ciltlerde daha çok görülüyor.

19. Metin Altınkılıç

Metin Altınkılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gainer sonrasında protein tozu ve kreatin kullandım sırtım 3 ay içinde berbat hale geldi büyük büyük sivilceler mahvoldum resmen kilo almak için ha bire yemek yiyiyordum sonra herşeyi bıraktım ama sivilceler kaldı geçmiyor yıllarca çektim tshirt kanlı kanlı geziyordum kaldı öyle sırtım kabullendim denemediğim şey kalmadı milk thistleler enginar kapsüller maydonoz limon kürleri sırtıma uyguladığım karışımlar çay ağacı yağları yok baba hepsi hikaye bi gün şeker üzetine belgesel izledim zararları flan ulen dedim kesicem sadece çaya şeker atmayı önce kestim çok çay içerim ve 3 şekerli 2 ay sonra bi baktım sivilceler yarı yarıya yok hee tamam dedim doğru yol bu abur cubur gazlı içecek tatlı flan alayını kestim ekmekği hamuru kısıtladım yani glisemik endeksi ani zıplatan ne varsa ya kestim ya çok azalttım sonuç harika şuan isteyene before after fotosu atabilirim tek sorun şeker araştırdım protein tozu şeker ne alaka içinde dünyanın yapay tatlandırıcıları var üzerinde şeker 0 yazar sadece gülerim vücut yapay şekerede aynı tepkiyi veriyor pankreas insülin salgılıyor flan çok büyük aldatmaca deneyin görün geçmezse gelip küfür edebilirsiniz

20. ultravioleT

ultravioleT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yüzümde tek tük çıkıyor sorun değil ama omuz ve sırtım haritaya döndü benimde kan tahililinden de birşey çıkmadı yağı azalttım şekeri azalttım protein tozunu bıraktın sütü bıraktım peyniri yok denecek kadar az tüketiyorum tek yediğim haşlanmış yumurta haşlama göğüs pilav&makarna ama yinede çıkıyor. milk thistle ve çinko takviyesi kullandım solar marka milk thistle aldım hiçbir işe yaramadı sivilce konusunda çinko kullanımıma devam ediyorum kış ayları malum bağışıklığı destekliyor etrafımda herkes burun çekiyor bende tık yok. ama sivilce sorunum devam ediyor çözüm bulursan bana da söyle :)

Sayfayı Paylaş