sivilce basladi yillar sonra...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 12 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    ben 5 senedir düzenli VG yapiyorum. yaklasik 2,5 senedir de protein tozu kullaniyorum 1 senedir de kreatine. zaman zaman superpump250 benzeri boosterlar kullandim. hic sivilce problemim olmadi. su anda kreatine biraktim 1 aydir kullanmiyorum. antreman öncesi sadece superpump250 aliyorum antreman sonrasi Weider protein tozu 2 kasik ve yatmadan önce de 1 tane ZMA hapi ve 2 kasik Weider Kasein proteini aliyorum sade yulaf ve sütle karistirip. Ne olduysa 2-3 haftadir Kasein kullanmaya basladigimdan oldu gögüs kismimda sivilcerler cikti cok olmasada simdilik.simdi ayna da sirta bir daha baktim 1 tane sivilce var sadece baska yok.
    daha önce düzenli kullanmama ragmen böyle bir problem olmamisti kaseinden olabilir mi? ne derseiniz.

bir de 2 hafta önce gögüs ve karin kismima IPL lazer yaptirdim. ondan da olmus olabilir. yaptirdiktan sonra biraz kizardi 2 gün sonra gecti 2 hafta hicbirsey olmadi.

sizce büyük ihtimal hangisi? bulmaca gibi :):D

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    söyliyeyim:

eskiden çok eskiden değil 3-4 sene sonra dermatologlar (sivilce alanındaki doktorlar) yiyecek ve içeceklerin sivilce ile ilişkisi yoktur derlerdi. bunun kaynağı da aslında sağlam bilimsel kaynaklara dayanmıyordu. sadece bir tane akademik çalışmanın sonucuydu ve çok eleştiri alıyordu bu çalışma. daha sonraları bu çalışmanın geçerli olmadığı kanısında varıldı ama bizim doktorlar sözleşmiş gibi aynı şeyi söylemeye devam ettiler. şimdi de sivilce için doktora gitseniz veya forumlardan doktora danışırsanız aynı şeyi derler: yiyecekler sivilce yapmaz, sivilce psikolojiktir.

sadede gelelim. son yıllarda aslında sivilcenin yiyecekler ile alakalı olduğuna dair birçok çalışma yapıldı ve makaleler düzenlendi.

ve süt ün sivilceleri arttırdığına dair birçok ispat bulundu.

size önerim
    1-su tüketimini arttırın (net günde 3-4 litre)
    2-süt + yulafı su + yulafa çevirin
    3-süt ürünü ne kullanıyorsanız tamamen kesin (yoğurt+peynir)

çinkonun sivilcelere iyi geldiği sötylenir doğrudur ama abartmayın çünki fazla çinkonun da yen etkileri var. günde bir tane çinko hapı alın.

sessizCiglik ve Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş